Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wspólwałaściciel auta


Pershing

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Mam pytanie czysto prawne , mianowicie kupiłem auto , umowa jest na mnie i auto jest na mnie zarejestrowane. Niestety opłaty OC za 2,5 l za bardzo trzepia mnie po kieszeni , muszę płacić 150% składki. Mój ojciec ma już w PZU max zniżke za bezszkodwą jazdę. Jak teraz wykombinować to zeby zrobić ojca współwłaścicielem auta , nie płacić takich horendalnych sum i jednocześnie żeby mi zniżka leiciała. Jaką umowę spisać , gdzie się udać ? jestem zielony , może na forum jest ktos bardziej zorientowany w tych sprawach

dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr :) autem pochwale sie jak zrobię fotki

Ale faktycznie wtopiłem , teraz muszę spisać umowę , przerejestrować auto na ojca

i spisać jakąs umowę o darowiznę 50% wartości auta tak przynajmniej wyczytałem w internecie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja swoją 325 tds mam zarejestrowana na siebie, jako współwłasciciel figuruje mój ojciec któr ma max. kwotę zniżek (ok.65% a może i wiecej ze wzgledu na komplet ubezpieczen w tej firmie, mieszkanie 2 auta itp.)

W normalnych warunkach napewno nie zdecydowałbym się na taką pojemność, podpisywałem tylko akt darowizny na ojca w wydziale komunikacjii i poszło.....za moją bumke 2,5 pojemnosci placę 444,00 Pln, to nic w porównaniu z prawie 1700 które musiałbym wyłożyć w pzu albo gdzies indziej.......... pozdroowka 4 @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziadka na wspolwlasciciela i za pelny pakiet place 2000 a sam bym mial do zaplaty ponad 3000 ale teraz to masz proble po pierwsze namowic ojca po drugie zaplacic podatek od darowizny lub jakis inny nie pamietam bo tatus by sie wzbogacil a od tego tez jest podatek :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam zrobione tak: ze wzgledu na moj wiek 18l mam dodatkowe ok 30% i prawko od 4 mc-y to tez dodatkowe %

i umowe na siebie.

mam kumpla w ubezpieczalni i wybraliśmy HDI

sprawa wyglada tak ze wlaścicielem jestem ja ale moj dziadek jest dopisany jako osoba uprawniona do kierowania tego pojazdu i ok 50% jedo znizej doszlo do mojej skladki aktualnie mam 489zl 1 rata czyli 978zl rocznie moglem sie pomylic o pare zl bo nie chcialo mi sie wyciagac polisy i dokladne sprawdzac.

Czy to duzo? czy mał?

Mysle ze nie az tak duzo zaznaczajac ze auto jest na mnie

mam 18lat

prawko ponizej 2 lat

i auto o poj 1.6

rocznik 1990.

pozdro.

Mowa oczywiście o OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja dodam sowje 4 grosze

Tez mam 19lat i prawko 15miesiecy

Samochod to skromne 1.8 :oops: i zarejestrowany na Mnie, a wspolwascicielem jest mama, ktora nie ma znizek HEHE ale przynajmniej zwyzki za wiek nie place :)

Za OC rocznie place okolo 1350pln.

A najlepsze to ze musze zaplacic do 24 grudnia :twisted:

Taki maly prezent na Swieta :roll:

Pozdrawiam happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja mam zrobione tak: ze wzgledu na moj wiek 18l mam dodatkowe ok 30% i prawko od 4 mc-y to tez dodatkowe %

i umowe na siebie.

mam kumpla w ubezpieczalni i wybraliśmy HDI

sprawa wyglada tak ze wlaścicielem jestem ja ale moj dziadek jest dopisany jako osoba uprawniona do kierowania tego pojazdu i ok 50% jedo znizej doszlo do mojej skladki aktualnie mam 489zl 1 rata czyli 978zl rocznie moglem sie pomylic o pare zl bo nie chcialo mi sie wyciagac polisy i dokladne sprawdzac.

Czy to duzo? czy mał?

Mysle ze nie az tak duzo zaznaczajac ze auto jest na mnie

mam 18lat

prawko ponizej 2 lat

i auto o poj 1.6

rocznik 1990.

pozdro.

Mowa oczywiście o OC

JASNE ze za duzo a jakie ma znaczenie czy auto jest tylko na ciebie chyba tylko takie zeby sie kolegom w klasie pochwalic i za to placisz 500 ekstra brawo brawo brawo :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zrobione tak: ze wzgledu na moj wiek 18l mam dodatkowe ok 30% i prawko od 4 mc-y to tez dodatkowe %

i umowe na siebie.

mam kumpla w ubezpieczalni i wybraliśmy HDI

sprawa wyglada tak ze wlaścicielem jestem ja ale moj dziadek jest dopisany jako osoba uprawniona do kierowania tego pojazdu i ok 50% jedo znizej doszlo do mojej skladki aktualnie mam 489zl 1 rata czyli 978zl rocznie moglem sie pomylic o pare zl bo nie chcialo mi sie wyciagac polisy i dokladne sprawdzac.

Czy to duzo? czy mał?

Mysle ze nie az tak duzo zaznaczajac ze auto jest na mnie

mam 18lat

prawko ponizej 2 lat

i auto o poj 1.6

rocznik 1990.

pozdro.

Mowa oczywiście o OC

JASNE ze za duzo a jakie ma znaczenie czy auto jest tylko na ciebie chyba tylko takie zeby sie kolegom w klasie pochwalic i za to placisz 500 ekstra brawo brawo brawo :shock:

Pfff tez mi teorie wymysliles ...

Ja tez mam auto na siebie tylko i wylacznie , place w Warcie 1600zl rocznie za samo OC ...

I co tez sie chwale przed kumplami ? Daj spokoj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie kolega o co innego pytał niż rozmowa zeszła....

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś ojca na współwłaściciela, to przejdź się do komunikacji i zapytaj konkretnie, ale najprawdopodobniej w skarbówce powinnieneś podpisać umowę darowizny, wtedy od razu Ci policzą ile masz/nie masz podatku od darowizny zapłacić i pomimo że umowę kupna masz tylko na siebie w komunikacji nie będa robili problemów. Warunkiem jest żebyś miał stempelek ze skarbówki że się z państwem rozliczyłeś.

Jeśli natowmiast furę już zarejestrowałeś i mimo wszystko chciałbyś dorobic ojca na współwłaściciela to postępowanie jest takie same, z tym że będziesz musiał w komunikacji dopłacić za nowy dowód.

Dla pewności przejdź się do komunikacji i zapytaj, bo wiadomo co urząd to inna interpretacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...