Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Olej w komorze spalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam następujący problem: niedawno wymieniłem olej u mechanika (mobile s) wlał mi 4,5 litra więc chyba za dużo bo na bagnecie poziom był na górnej kresce (niestety nie sprawdzilem tego). Mam silnik 1,8 iS wiec wg katalogu 4,5 max przy pustym silniku. Pojechałem do niego wymienić śiwece i na pierwszej fajce był olej. Mechanik powiedział ze trzeba wymienic uszczelke pod pokrywa zaworów, tak też zrobił. Czy przyczyna tego mogła byc za duża ilość oleju w silniku? Oczyewiście nie chce się przyznać ze to jego wina, a ja nie bardzo się na tym znam i trudno mi zaprzeczyć. To oczywiście nie koniec problemów bo po wymianie świec i tej uszczelki auto już nie zapaliło a po wyjęciu śiwec ponownie, tym razem na elektrodach był olej z benzyną. Na komputerze wyszło ze dwa cylindry nie pracują (tak mi mechanik powiedział). W związku z czym nie wiem co się stało? Czy to zbieg okoliczności i poszło coś jescze w elektryce? Najbardziej niepokoi mnie ten olej w komoprze spalania. Prosze was o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze troche przelał ten silnik olejem , a wiadomo jak za duzo oleju to powstaje

bardzo duze cisnienie w silniku , trudno powiedziec co sie mogło stac ale jesli

olej wywliło górą to za ciekawie to nie wyglada .

Szkoda ze nie spusciłes tego oleju od razu jesli widziales ze jest ponad MAXa

z drugiej strony co to za fachura ktory nalewa az tyle oleju ja zawsze jak wymieniam

to leje tylko do połowy stanu i to wystarcza .

Nie wiem ale chyba jedynym rozwiazaniem bedzie zdjecie głowicy i musisz

zobaczyc co tam sie stało ja innego rozwiazania nie widze skoro mowisz ze

juz nie chodzi na 2-ch cylinderkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najlepsza rada to sciagnac glowice i nie czekac az w koncu cisnienie rozpier.. uszczelke bo po co ma ci zrobic majonez w misce. Aczkolwiek wczesniej zaryzykowal bym spuszczeniem oleju do poprawnego stanu . A ten fahura to widac zna sie chyba na laniu wody . jesli chodzi o olej to najlepszy stan jest wlasnie pomiedzy min a max . Zaryzyjkuj tak jak napisalem a jak nie to sciagnij glowice tak jak to napisano powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...