Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam jeśli piszę w złym dziale, ale mam taką sprawę, otóż zdemontowałem (prawie, wystarczy wyciągnąć z auta) podsufitkę z mojego tourasa E34 i chciałbym teraz nakleić na nią nowy materiał. Tapicer ze mnie żaden więc chcę to oddać do kogoś kto się na tym zna, jednak szukając u mnie w okolicy za tą usługę krzyczą 250 PLN w górę. Czy znacie kogoś kto zrobi to taniej? 250 PLN to dosyć sporo jak na materiał klej i robociznę. Nie wymagam żeby to był atłas, jedwab czy adamaszek, zwykły materiał tapicerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W istocie można zrobić samemu wszystko, tylko czy czujemy sie na siłach na tyle by nie robić to kilkukrotnie i ponieść koszta x 3.

tu masz link do kleju.

Boll Super klej w sprayu do podsufitek tapicerki (2291018392) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a tu masz linka jak to sie robi mniej więcej.

Johan & Sean's E32 Page

Wchodzimy w body & Interior następnie Headliner reupholstering

Miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem swoją w E30 T. Oczyściłem ze starej i przywiozłem do obklejenia do tapicera - 410zł mnie to kosztowało. Także Twoje 250 to pikuś.

Samemu zrobić - możesz się pokusić ale nie zdziw się jak po pół roku zacznie się odklejać.

U mnie 3 pełne sezony (od -30st do +60st w słońcu - albo nawet więcej) i wszystko cacy.

Profi robota dlatego polecam profesjonalistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie załatwiam materiały, klej mam mieć lada dzień, myśle tylko nad materiałem.

Co sądzicie o tym, wygląda przyzwoicie?

SAM03 Tkanina samochodowa podsufitka czarna welur (2320322273) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy bede to robil sam czy zdecyduje sie zanieść do tapicera jeszcze myśle.

Jeszcze nie wiem czy zdecydować się na jasny czy ciemny środek, wiadomo że wtedy siedzienia (w przyszłości) też musiały by być pod kolor. Co doradzacie? (Bunia jest w Alpinweiss II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czarny nie za bardzo zaciemni Ci wnętrza, zapewne jest to praktyczne gdyż nie widać zabrudzeń. U mnie mogło by to wyglądać dość pogrzebowo skory , czarne szyby i dodatki jedynym elementem jasnym to właśnie podsufitka i lampki oświetleniowe.

Decyzje musisz podjąć sam na jakie modernizacje się jeszcze będziesz decydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po robocie. Zdecydowałem się na pracę samodzielną i kolor czarny. Podsufitka wisi jak ta lala i moim zdaniem, wyglada bardzo dobrze. Zdjęcia tego nie oddadza ale zamieszczę kilka.

Tutaj podsufitka po ściągnięciu starego materiału, zeskrobaniu starej gąbki i odtłuszczeniu.

20120514133809.th.jpg20120514133755.th.jpg20120514133659.th.jpg20120514133903.th.jpg20120514133857.th.jpg20120514133850.th.jpg

Tutaj po przyklejeniu materiału.

20120515104804.th.jpg20120515104839.th.jpg

A tutaj już w samochodzie.

20120516150040.jpg

Zostało mi jeszcze troche materiału i kleju i chyba jeszcze zajmę się słupkami. Się zobaczy. :)

Zobaczymy jak długo wytrzyma, za rok odkurzę znowu ten temat i dam znać. :)

P.S.: Nie kupujcie tego zapachu EURO z żabki czy innych sklepów. Chyba że uwielbiacie zapach mydła, który "pachnie" jeden dzień. :P

Edytowane przez Szpadyzor71
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o materiał to kupiłem go w tej hurtowni we Wrocławiu Hurtownia materiałów tapicerskich - Wrocław. Z tym, że na stronie go nie ma, przejechałem się tam z ciekawości czy mają takie i okazało się, że owszem. Czarny materiał na podsufitkę 28 PLN za mb. Kupiłem 3 metry czyli wyszło mnie to 84 złote. Sporo go jeszcze zostało więc pewnie wykorzystam. ;)

Jeśli chodzi o klej to załatwiłem taki po znajomości: Klej w aerozolu 3M 76 - Horus

2 puszki z czego zeszła jedna i troszkę drugiej (wydajność jednej 4m2).

Czas: około 1-2 h na zdemontowanie podsufitki, ściągnięcie starego materiału, zeskrobanie starej pianki i kleju oraz odtłuszczenie ( pędzel i spirytus 96% :D ) około 2h w 2 osoby. Kolejny dzień to przyklejanie materiału po kawałku zaczynając od płaskiego środka (około 2h). Czekanie na wyschnięcie do następnego dnia (choć klej dość szybko łapie, nakładany na dwie powierzchnie czyli materiał i podsufitkę) oraz montaż około 2 h.

Najtrudniejsza część? Chyba odnalezienie wszystkich ukrytych zaczepów i nie połamanie ich w częściach ruchomych (słupki itp) oraz wyciągniecie i wsadzenie w uszczelki. Trzeba też uważać aby nie opryskać klejem materiału, a jeśli już się tak stanie to nie wycieranie go od razu, tylko odczekać spokojnie aż wyschnie dzięki czemu nie wejdzie głęboko w materiał i będzie łatwy do usunięcia. :)

Jeśli ma ktoś jakieś pytania chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o materiał to kupiłem go w tej hurtowni we Wrocławiu Hurtownia materiałów tapicerskich - Wrocław. Z tym, że na stronie go nie ma, przejechałem się tam z ciekawości czy mają takie i okazało się, że owszem. Czarny materiał na podsufitkę 28 PLN za mb. Kupiłem 3 metry czyli wyszło mnie to 84 złote. Sporo go jeszcze zostało więc pewnie wykorzystam. ;)

Jeśli chodzi o klej to załatwiłem taki po znajomości: Klej w aerozolu 3M 76 - Horus

2 puszki z czego zeszła jedna i troszkę drugiej (wydajność jednej 4m2).

Czas: około 1-2 h na zdemontowanie podsufitki, ściągnięcie starego materiału, zeskrobanie starej pianki i kleju oraz odtłuszczenie ( pędzel i spirytus 96% :D ) około 2h w 2 osoby. Kolejny dzień to przyklejanie materiału po kawałku zaczynając od płaskiego środka (około 2h). Czekanie na wyschnięcie do następnego dnia (choć klej dość szybko łapie, nakładany na dwie powierzchnie czyli materiał i podsufitkę) oraz montaż około 2 h.

Najtrudniejsza część? Chyba odnalezienie wszystkich ukrytych zaczepów i nie połamanie ich w częściach ruchomych (słupki itp) oraz wyciągniecie i wsadzenie w uszczelki. Trzeba też uważać aby nie opryskać klejem materiału, a jeśli już się tak stanie to nie wycieranie go od razu, tylko odczekać spokojnie aż wyschnie dzięki czemu nie wejdzie głęboko w materiał i będzie łatwy do usunięcia. :)

Jeśli ma ktoś jakieś pytania chętnie odpowiem.

A widzisz jak pieknie sobie poradziłeś brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
no to teraz czas żebyś mi pomógł tak zrobić :)

znajdzie się dzień i czas

Nie ma problemu. musisz tylko załatwić klej i materiał a dzień i czas się znajdzie. ;) dawaj znać, najlepiej mail: maciej.trybula@gmail.com.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Szpadyzor71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...