Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z BMW E30 przy jeździe na benzynie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z moją BMW E30 z 90 r, silnik M40 1.6 i. Założyłem do niej około pól roku temu instalację gazową. Do końca jeździłem na benzynie i było wszystko w porządku. Na gazie zrobiłem już około 7 tys. km i zaczęło się dziać coś takiego:

jeśli silnik jest zimny (np. rano) odpalam go normalnie na benzynie i jest wszystko ok, zapala od razu, chodzi równo, nie przerywa (idealna praca) natomiast gdy osiągnie już temperaturę (wskazówka temperatury na niebieskim polu) zaczyna pracować jak by tylko 2-3 cylindry pracowały, po przełączeniu na gaz jest wszystko w porządku - znowu praca się stabilizuję i pracuje normalnie, po przełączeniu na benzynę znowu szarpie. Wymieniłem świece i kable na nowe i jest to samo (ale myślę że jeśli to by były świece to na gazie by strzelał)

Każdy kogo zapytam to jest zdziwiony że tak się dzieje

Jeśli ktoś mógłby mi służyć informacją to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś miałem podobną sytuacje.Mam pytanie jak wykręcisz świece z tego cylindra gdzie nie pali to świeca jest zalana (mokra )czy sucha,u mnie była sucha nie chodził na drugim cylin. identyczne zachowanie jak u Ciebie.Na gazie super a na benzynie nie palił na 2 cylin.Przyczyna jaką znalazłem u siebie (sam naprawiłem) to nie łonczyła wtyczka od sterowania wtryskiwaczami(jest pod kolektorem ssącym przy plastikowej osłonie na przewody elektr. taka długa osłona a na środku niej jest wtyczka w niej są cztery przewody elektr.Sprawdz ją moze nie łonczy.Ci co zakładają gaz lpg ją odłanczają i tam sie podpinają .czasem zle wetkną i na benzynie nie chodzi jak powinien.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...