Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


moje BMW dymi !!!!!!!!!!!!!!!! :(


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z cabrioletem! gdy przekroczy 4000 obrotow to zaczyna dymic raz na czarno a raz na jasniejszy kolor. poza tym na gazie chodzi rowno a na paliwie utyka na jeden gar. a do tego ciezko pali. co to moze byc? czy ktos mial podobny problem? prosze o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla robiona glowica i panewki. model silnika M20

[ Dodano: 29 Październik 06, 11:47 ]

BMW miala spotkanie z diagnosta i to nie jednym i nic. jak nie bedzie dala sie wyleczyc to zrobie jej spotkanie z drzewem :)

[ Dodano: 29 Październik 06, 11:50 ]

a tak szczerze to stoi juz 3 tygodnie u mechanika znawcy BMW inie moga dac jej rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj maz jest wedlug mnie najlepszym znawca od BMW ale nie ma go teraz w polsce. chyba zaczekan na niego bo te rady nic mi nie daja.... pozdrawiam

[ Dodano: 29 Październik 06, 12:35 ]

dym szedl z opon ale do czasu...... :( cos jest z silnikiem. moze uszczelniacze albo peknieta glowica. ale jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekniecie glowicy lub defekt uszczelki niesie za soba naogol jakies inne dolegliwosci czyli mieszanie sie plynu chlod. z olejem , nadmierne spalanie oleju (we wlsnym doswiadczeniu z bmw nie spotkalem sie z peknieciem glowicy typu olej do cylindra) lub plynu chlod. lub wdmuchiwanie kompresji do ukladu chlod. mysle ze jesli masz gaz i na benzynie auto chodzi kiepsko to niestety zaczynaja wychodzic niedomagania ukladu wtryskowego . czyli padl wtryskiwacz lub przeplywomierz . moze po jakims strzale (niekoniecznie duzym) nie chce sie otworzyc do konca . przyczyn moze byc b. wiele i jest to pole do popisu dla fachowca . kompleksowa kontrola diagnostyczna zajmie najwyzej 2 dni wiec nie wiem czemu to taki problem . sprawdzic wtryski (w razie watpliwosci wymienic ) przeplywke (czy lekko sie rusza klapa w srodku - ewentualnie wyczyscic) sprawdzic dolot do silnika czy nie lapie lewego powietrza (latwo sprawdzic przy pomocy samostartu) , sonda lambda , zawor dodatkowego powietrza (lub silnik krokowy ... jak kto woli ... raczej nie ale sprawdzic ewent .wyczyscic) czujnik polozenia przepustnicy i walu , kable , swiece , kopulka , kompresja , luzy zaworowe , sterownik silnika . dla dobrego fachury to moment .

uszczelniacze zaworowe naogol powoduja dymienie przy puszczeniu pedalu gazu z wyzszych obrotow , natomiast gdy dymi na "ciagu" problem moze byc po stronie pierscieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to uszczelniacze jak są zurzyte sa objawy dymienia , tylko znowu dziwi mnie czemu u Ciebie sa rozne kolory tego dymu ...

Bo nie tylko sa objawy dymienia przy puszczaniu gazu , po calo nocnym staniu auta i porannym odpaleniu tez powinna Ci strzelic hmura dymu masz taki objaw ? Jezeli nie moja sugestia odpada ...

Wtedy rowniez stawial bym jak kolega na pierscienie , mozliwe ze ktos Ci spartolil remont tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wam serdecznie za rady az mnie glowa rozbolala od tego wszystkiego co moze byc przyczyna tego niedomagania w aucie. dzieki serdeczne jeszcze raz. a po calonocnym odpalaniu tez jest dym i to wielki... moze jedynym wyjsciem jest wymiana silnika? bo z tych mechanikow to niezle magiki jak widac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wam serdecznie za rady az mnie glowa rozbolala od tego wszystkiego co moze byc przyczyna tego niedomagania w aucie. dzieki serdeczne jeszcze raz. a po calonocnym odpalaniu tez jest dym i to wielki... moze jedynym wyjsciem jest wymiana silnika? bo z tych mechanikow to niezle magiki jak widac....

No to jak napisalas ze po calonocnym staniu auta odpalasz i jest wielki dym ... To masz do wymiany uszczelniacze ... Do zdjecia glowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie to jeszcze raz to samo......... dzieki wielkie

[ Dodano: 31 Październik 06, 17:58 ]

na to wyglada ze do wymiany silnik. poczekam na meza niech jeszcze on w nia zerknie.... pozdrawiam

[ Dodano: 31 Październik 06, 18:00 ]

szkoda sie bujac z tym... pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie to jeszcze raz to samo......... dzieki wielkie

[ Dodano: 31 Październik 06, 17:58 ]

na to wyglada ze do wymiany silnik. poczekam na meza niech jeszcze on w nia zerknie.... pozdrawiam

[ Dodano: 31 Październik 06, 18:00 ]

szkoda sie bujac z tym... pytanie_bmw

A wymieniali Ci juz te uszczelniacze ?wtedy przy remoncie pierscieni itd ?...

Dziwna sprawa ...

Chyba ze spartolili Ci cos przy piercieniach ... ?

Ja jezdzilem w poprzedniej E30 troche z taka dymiaca nic sie nie dzialo poza tym ze musialem dolewac oleju no i czulem sie jak w starym rupieciu , ale pozniej to naprawilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dymila jak zaczalem jezdzic ale to sie chyba pajaki wypalaly z uklady wydechowego (stala 2 miesiace) :lol: bo przez tydzien to byl mul jak cholera i z kazdym dniem bylo coraz lepiej a silnik przejrzal dobry mechanik i stweirdzil ze wszystko jest lokej :mrgreen: wiec rura i teraz jest piknie (pali laki 225 tylko troche ich szkoda bo sa w dobrym stanie ;) ) :D tylko cos ma za wolne obroty na zimnym silniku ale po 2min jest juz ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jesli masz gaz i na benzynie auto chodzi kiepsko to niestety zaczynaja wychodzic niedomagania ukladu wtryskowego . czyli padl wtryskiwacz lub przeplywomierz . moze po jakims strzale (niekoniecznie duzym) nie chce sie otworzyc do konca . przyczyn moze byc b. wiele i jest to pole do popisu dla fachowca . kompleksowa kontrola diagnostyczna zajmie najwyzej 2 dni wiec nie wiem czemu to taki problem . sprawdzic wtryski (w razie watpliwosci wymienic ) przeplywke (czy lekko sie rusza klapa w srodku - ewentualnie wyczyscic) sprawdzic dolot do silnika czy nie lapie lewego powietrza (latwo sprawdzic przy pomocy samostartu) , sonda lambda , zawor dodatkowego powietrza (lub silnik krokowy ... jak kto woli ... raczej nie ale sprawdzic ewent .wyczyscic) czujnik polozenia przepustnicy i walu , kable , swiece , kopulka , kompresja , luzy zaworowe , sterownik silnika . dla dobrego fachury to moment .

dziekuje wam serdecznie za rady az mnie glowa rozbolala od tego wszystkiego co moze byc przyczyna tego niedomagania w aucie. dzieki serdeczne jeszcze raz.

Tak jak pisał Maniek to jest moment dla dobrego fachowca który potwierdza lub wyklucza te usterki bardzo szybko.

W rejonie Wrocławia jak i w samym mieście są mechanicy dla nas tzw.magicy którzy szybko lokalizuja i usuwaja usterki wszystkie a na podkarpaciu mianem mechanika magika określa sie mechanika,który tylko czaruje i patrząc na bmw nie ma o tym bladego pojecia jednocześnie objecując ze jest najlepszy w okolicy-tymczasem pojecie ma tylko o samochodach marki fiat(nie ujmując nic właścicielom samochodów tej marki)

p.s. pochodze z podkarpacia wiec znam podejscie wielu mechanikow z tamtych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow! sprawa sie wyjasnila. wczoraj wracam sobie z cmentarza i BMW nagle zaczela sie tluc jak zla po czym po chwili zgasla. patrze pod maske a tam niespodzianka! obrocilo panewki!!!!!! szlak by trafil!!! i tym sposobem BMW wrocila do domu na sznurku! narobila i mi i sobie obciachu! teraz stoi i snieg na nia sypie. i niech tak sobie stoi..... mam jej dosc!!!! dziekuje za wszystkie porady i pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zlosc sie na nia :)

Dziwne ze Ci obrocilo panewke w taki sposob ...

Zazwyczaj gdy panewka sie konczy strasznie zaczyna klepac metalicznym dzwiekiem , pozniej dopiero jak sie obroci lklepie 3 razy glosniej niz STAR ... Ale auto nadal jest na chodzie hmm ...

W BMW zawsze pada 6 panewka mi padly dwie w 2 E30 ... Ale auto mi nigdy nie zgaslo zawsze jezdzilo z tym ze glosno ... Wspolczuje troche bo normalnie gdy w M20B20 pada panewka kupujesz blok i przekladasz tylko koszt 450zl ?

Ale ty masz M20B23 ciezko i raczej nie wykonalne znalezienie jest bloku urzywanego :(

Ale mam andzieje ze ja doprowadzisz do stanu urzytkowania ...

Trzymam kciuki i bez nerwow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za slowa pocieszenia... niestety czasem tak bywa......... jak to sie mowi umarlemu sie nie przytrafi :) a poza tym BMW jak kazdej kobiecie trudno dogodzic :)

[ Dodano: 2 Listopad 06, 11:22 ]

ona chyba ma gorsze dni :))))

pozdrawiam

nie ma za co poprostu jestem pozytywnie nastawiony ... Jak sie kocha to sie wybacza nawet takie fochy :)

Ja juz tyle tym E30 swoim wybaczylem ze hoho :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeztom a skad ty wiesz czy ja jezdilam z niesprawnym silnikiem?????? akurat siadl podczas proby. oxstyle dzieki wielkie pozdrawiam

no a wiem bo sama napisałaś:

witam kolegow! sprawa sie wyjasnila. wczoraj wracam sobie z cmentarza i BMW nagle zaczela sie tluc jak zla po czym po chwili zgasla.

:roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panewke? bo samochod tlukl sie jak grzechotnik i nie bylo czlowieka ktory by sie za nia nie ogladnal.... poza tym jakies dymy z niej szly tzn z okolic glowicy. (sorki za taki prostacki opis ale jeszcze sie dokladnie nie orientuje co gdzie i jak w fachowych terminach) :)

i po tym tluczeniu zgasl i juz go nie odpalilam. a wczesniej temperatura skoczyla mu na maxa. zagotowalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...