Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Spalanie na 100km


Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze taki temat juz byl pewnie ;)

Jak kupilem swoja e30 to spalanie LPG utrzymywalo sie na poziomie 20l na 100km :shock: mowie kurde troche duzo. autko pojechalo do mechanika na ogolny przeglad wyregulowal zawory okazalo sie ze byly bardzo ciasno ustawione max luz byl ok 0.15mm . po tej reguacji i przegladzie zaczalem grzebac przy lpg a mam stara instalacje "na srube" przykrecilem srube i szukalme konsensusu pomiedzy dynamika a ekonomia i w koncu odkrecilem w pozycje w jakiej byla bo autko w ogole nei przyspieszalo ;) i dzis sprawdzilem spalanie przehjechalem na lpg 100km i zatankowalem dzis do pelna i 12.8l to prawie 40% :shock: jazda dynamiczna z baczkami itp. niby nic tylko sie cieszyc ale czy to mozliwe ?? a wlasnie silnik suuper eta 2.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze taki temat juz byl pewnie ;)

i dzis sprawdzilem spalanie przehjechalem na lpg 100km i zatankowalem dzis do pelna i 12.8l to prawie 40% :shock: jazda dynamiczna z baczkami itp. niby nic tylko sie cieszyc ale czy to mozliwe ?? a wlasnie silnik suuper eta 2.7

pewnie że możliwe, kazdym autem trzeba nauczyc sie jeździć. Jezeli dodasz jeszcze jakość gazu to znów moga byc rózne rezultaty, na byle jakim gazie, ale na tyle dobrym by mozna było jeździć, moga byc róznice w zasięgu na pełnej butli nawet do 20% :shock: .

Nie warto oszczędzac na gazie i warto tankowac na najlepszych stacjach, własnie szczególnie LPG.

Pozatym sam styl jazdy tez potrafi stworzyć potęzna róznice, ja jestem w stanie zrobić spalanie 10/100, ale wiem, że nie szalejąc tym autem spokojnie przy podobnej jeździe moge miec również i 15/100, poprostu trzeba poznac auto swoje. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja ETA pali srednio 12.5l/100 LPG.

Aczkolwiek jezdzac ekonomicznie do 3000obr na dwoch bakach udalo mi sie zejsc

do 9,6 i 9,7 z tym ze conajmniej polowa przebiegu trasa.

W ecie jest to wykonalne dzieki jej ladnemu przebiegowi momentu obr.

Wedlug danych prod. 80% momentu masz juz przy 700obr/min.

Niewatpliwie zauwazyles ze ten silnik jest bardzo elastyczny jak na benz.

Wrecz zachowuje sie jak diesel i ciagnie calkiem ladnie od samego dolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec aktualnie moja Eta spala w granicach 25l lpg na 100km :shock: (a spalala ok 12-13lpg wiec w normie) ;) i szukam przyczyny.

Wydaje sie ze znalazlem ale czy to moze miec az taki wplyw na spalanie?? Mianowicie prawdopodobnie stopile sie kat w srodku :lol: z wydechu zamiast pomruku wydostaje sie dziwny szum. Autko stracilo na przyspieszeniu i elastycznosci :( i powstalo pytanie kat czy struma ale to juz zalozylem inny temat ;) pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co beemki dużo palą i tyle, jak chcesz mieć ekonomiczne auto to kup octavie 1.9 tdi :P
z tym sie niezgodz :) no moze te starsze to duzo pala :/ ale te nowsze to malo :) moja pali tyle co maluch a ma 3 razy wiekszy silnik :D :D taka 530d E60 spala srednio 7 l pokaz mi drugie takie auto co by mialo tyle mocy taki silnik i tak malo palilo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autostradzie 9.6l/100km miasto --nie wiem 15 pewnie

Dziwne, masz może automat? Jeździłem taką 523 z manualem i średnio przy mieszanej jeździe komputer pokazywał 9-10 /100km.

Pozdr.

No widzisz, ja tym autem smigam 4 mies wiec nie wiem czy to jest w normie.\

To 9.6 pokazal mi na trasie przy predkosci 140-150km/h, wiec chyba nie jest to duzo.

A miasto sprawdze jeszcze raz.Tak to jest automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 323 pali 12-13 lpg trasa [dosc mocno deptana] miasto 15-21 lpg [zalerzy jak jade ] :)

myslę że za dużo no chyba że faktycznie depczesz ostro,

moja 323 w mieście " na emeryta" pali 12-13 choć jak wiadomo, nią sie "na emeryta" nie da jeździć :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M20B25 - 20litrow miasto

M20B20 18-20 litrow miasto

Nowy zabytek 12-20 miasto zalezy od jazdy automat/tiptronic

[ Dodano: 5 Luty 07, 01:01 ]

M20B25 - 20litrow miasto

M20B20 18-20 litrow miasto

Nowy zabytek 12-20 miasto zalezy od jazdy automat/tiptronic

Oczywiscie benzyna ...

Nowy zabytek na sekwencji jeszcze nie zbadalem zadko urzywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...