Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Szarpie , drży i rzuca kierwonić HELP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Przy prędkości 90 - 100 zaszyna strasznie drżeć kierwonica , powyżej już drzy całe auto. :?:

Byłem dzisiaj sprawdzić wyważenie i "jajowatość" kółek i nic nie stwierdzili.

Może macie jekieś pomysły na przyczyny i ewentulane orienatcyjne koszty jakby co.. i gdize ewentualnie we Wrocławiu można by to zrobić.

Kurde - nowy nabytek i nie chciałbym się zrazić. uklon_bmw <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna sprawa z tym wielkim drżeniem kiery

skoro opony i felgi sprawdziłeś to przyczyną może być każda cześć zawiechy przedniej.

o kosztach nalezałoby pisac dopiero po stwierdzeniu usterki.

wal do jakiegoś warsztatu mechanicznego wyposażonego w urządzonko do "trzepania"

przednimi kołami na wszystkie srony-wychodzą wszystkie niedomagania przedniej zawiechy-koszt "trzepania" to strzelam okolo 20PLN lub pewnie gratis jesli znalezioną w ten sposób usterkę zlikwidujesz w tym samym warsztacie.

Podskocz do np. B&W na Armii Krajowej 45(warsztat+sklep)

tel. 601 70 24 23

Mają tam taki "trzepak" i na dodatek siedzą w bmkach.

[ Dodano: 4 Listopad 06, 07:54 ]

A ZDECYDOWANIE NIE POLECAM ''AUTO CHIP BMW'' Z PRZEDMIEJSKIEJ.NA BYLE PIERDÓŁKĘ CHCĄ 2 RAZY TYLE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Dziki bez diagnostyki na telepawce mozna sobie pogdybac co jest

przyczyną , na kazdej stacji diagnostycznej przeglad zawiechy kosztuje 20zł

a co do ewentualnych usterek to :

-luzy na listwie kierowniczej (drążek albo koncówka drązka )

-krzywa tarcza hamulcowa

-mozliwy tez swozen wahacza (ale raczej mało prawdopodobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do ewentualnych usterek to :

-luzy na listwie kierowniczej (drążek albo koncówka drązka )

-krzywa tarcza hamulcowa

-mozliwy tez swozen wahacza (ale raczej mało prawdopodobne)

+

Sprawdz amory, ewentualnie mogą być opony przytarte od ostrego hamowania,no chyba że masz ABS

Zrobił bym taką diagnoze jak koledzy wyżej piszą, koszt ok. 20zl a po tym powinieneś wiedzieć co jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki strasznie za rady ... dzisiaj jeszcze byłem doważyć kółka na samochodzie i nichuchu. W Poniedziałek postaram się podjechać do B&W przynajmniej na zdiagnozowanie.

Na razie frajda z jazdy do 90 - więc po mieście jeszcze jest git. <bmw_2>

Eee podjedz lepiej do stacji diagnostycznej gdzie robi sie przeglady , za 15 zl albo za darmo jak mi to zrobili cal auto przetrzepali i tyl i przod ... Kwstia dobrej gadki lub postawienia gosciowi piwka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to na 90% opony ja tez tak mialem zmienilem gumy na nowe i przeszlo a telepac tez zaczynalo przy 90 a przy 160 przestawalo a przy 200 znowu ale to juz tak telepalo ze musialem zwalniac a za zbyt dluga jazde z takimi oponami musialem jeszcze z przodu lozyska wymienic i nie ufalbym za bardzo komus kto dowaza opone i sprawdza jej jajowatosc i kasuje za to pieniadze mimo zerowej poprawy jak opona jest trafiona to nic nie pomoze <bmw_1> <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee podjedz lepiej do stacji diagnostycznej gdzie robi sie przeglady , za 15 zl albo za darmo jak mi to zrobili cal auto przetrzepali i tyl i przod ... Kwstia dobrej gadki lub postawienia gosciowi piwka ...

Trolu ale 20zł to jest z tego co pamietam stawka na kazdej stacji za przeglad

konkretnej sprawy (np zawiechy , hamulców itp ) dokładnie tyle kosztuje

przeglad cześciowy po utracie dowodu rejestracyjnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy czesciowy czy nie ... Ja podjechalem na ta stacje kolo Baloona ...

Dogadalem sie z gosciem na 3 dobre piwka i mi sprawdzil cale autko od przodu po tyl :)

Wyregulowal mi przeplywomierz i innego syfy jeszcze mi podrukowal kwitki emisji spalin i inne badziewia o to mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy czesciowy czy nie ... Ja podjechalem na ta stacje kolo Baloona ...

Dogadalem sie z gosciem na 3 dobre piwka i mi sprawdzil cale autko od przodu po tyl :)

Wyregulowal mi przeplywomierz i innego syfy jeszcze mi podrukowal kwitki emisji spalin i inne badziewia o to mi chodzi ;)

Wszystko mozliwe bo pewnie bylo to jako "fucha" dla goscia , natomiast za wbicie pieczatki

za przeglad całosciowy trzeba zapłacic 100zł a tak jak pisałem wczesniej za

podbicie czastkowego przegladu ustawowe 20zł <bmw_1>

Tak czy siak , wracajac do tematu , lepiej jedz na stacje diagnostyczna a dopiero potem

na ewentualna wymiane do B&W bo oni raczej nie maja sprzetu do diagnostyki zawiechy

najwyzszych lotów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem niedawno identyczny problem ze przy 90 strasznie kierownica zaczela drżeć, ale to tak, że aż musiałem sie siłować, żeby trzymać auto prosto i jako ze parę dni później miałem przegląd, koleś mi powiedział że te krótkie sworznie wahacza są do wymiany.Po wymianie, problemu nie ma, nawet przy 180 bo sprawdzałem na A4 w poniedziałek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem niedawno identyczny problem ze przy 90 strasznie kierownica zaczela drżeć, ale to tak, że aż musiałem sie siłować, żeby trzymać auto prosto i jako ze parę dni później miałem przegląd, koleś mi powiedział że te krótkie sworznie wahacza są do wymiany.Po wymianie, problemu nie ma, nawet przy 180 bo sprawdzałem na A4 w poniedziałek

Gdzie i za ile - namiary kontakty adresy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Ślężnej jest zakład Floryn Auto.To jest za stacja Shella,ale nie tej na rogu Wiśniowa/Ślężna tylko ten drugi.Sworznie miałem swoje, kupiłem w ASO niecałe 100zl za sztukę, ale na pierwszy montaż do BMW robi Lemforder i TRW wiec one są godne polecenia jako zamienniki.Wymiana to było 50 zl od strony(demontaż wahacza, prasa i ponowny montaż) no i pozniej geometrie sobie zrobilem i ona kosztowala 70 albo 80 zlotych.Ogólnie zakład jest super, zreszta też ktoś z tego forum mi go polecił. http://www.florynauto.pl/ ich strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Problem rozwiązany :D

Pojechałem przy okazji do BZOMY na Żmigrodzkiej. Od razu zerwali stare wyważenia i założyli swoje na nowo i jak ręką odjął !!

Wszystko cacy - trochę wibracji zostało , ale stweirdzili, że 100 % lekikie niedoważenie i muszę podjechać na doważanie na aucie.

Swoją droga czy ktoś zna dobre miejsce w zachodniej czesci wrocka z wyważaniem na aucie ??

Dzieki za wszystkie rady i wskazówki ..

<bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Problem rozwiązany :D

Pojechałem przy okazji do BZOMY na Żmigrodzkiej. Od razu zerwali stare wyważenia i założyli swoje na nowo i jak ręką odjął !!

Wszystko cacy - trochę wibracji zostało , ale stweirdzili, że 100 % lekikie niedoważenie i muszę podjechać na doważanie na aucie.

Swoją droga czy ktoś zna dobre miejsce w zachodniej czesci wrocka z wyważaniem na aucie ??

Dzieki za wszystkie rady i wskazówki ..

<bmw_2>

Najleprze dowazanie kol na aucie sa na stacji SHELL ... Nie na wszystkich ale wiem ze na bocznej legnickiej kolo kauflandu maja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...