Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Alufelgi 18 cali do E36


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim, jestem Paweł. Mam takie pytanie. Czy alufelgi od E39 M5

http://moto.allegro.pl/item137371171_oryginal_bmw_18_c_e46.html 

będą pasowały do E36. Pytanie może trochę kuriozalne, ale nie orientuję się w tym ET (odsadzenie bodajrze). Rozstaw śrub jest taki sam. Koło powinno się (chyba) zmieścić w nadkole (niski profil opony) tylko to ET mi spokoju nie daje. Pomórzcie bracia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac nam poprzeczny przekrój koła wymiar ET to odległość przylgni piasty od srodka wyznaczonego między rantami wewnętrznym a zewnetrznym. ET nie zalezy od srednicy koła w calach.16 17 18 19 mogą mieć ten sam ET.

Krótko o ET i stosunkowo szerokiej feldze:

im wyższy wymiar et tym wieksze prawdopodobienstwo ocierania wewnetrznej czesci opony o wewnetrzne nadkole/błotnik

im mniejszy wymiar et tym bardziej felga wystaje poza obrys auta lub nie wystaje ale ma za to szeroki rant zewnetrzny.

te ktore widac na zdjeciu(sprzedawca podaje tylko średnice w calach) ale po tym jakie opony mozna na nie zakładac mozna sadzic ze sa szerokie,nie posiadają rantu szerokiego i otwory(gniazda) pod sruby mocujące sa w miare płytkie wiec mysle ze masz tutaj wysoki wymiar ET.wiec trzeba uwazac na ocieranie o wewnetrzne nadkole/błotnik

Dopasowywanie felgi pod wzgledem wymiaru et do konkretnego autka polega w wiekszości na metodzie prob i bledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...wiec sprawa wyglada tak...et w betach e36 i e46 wynosi powyzej 30 natomiast w 5i 7 ponizej 20 wiec trza to policzyc... ogolnie ja posiadam 235/40/17 na felgach 8 cali szerokosci z et 35 i nic nie obciera jak ktos siadzie do tyl to juz lipa...teraz zmienilem na 215/45 i jest ok...podejrzewam ze fele beda kolo 8 cali szerokosci i przy 18 calach wysokosci et musi byc wiekse badz rowne 35 mniej na bank bedzie ci 0bcieralo...pozdrawiam... oponki 225/40/18 do tego typu felg...peace reszte zakladalbym z watpliwoscia...moze wejsc rowniez 18 na 9 calach alee oponka bedzie fest naciagnieta i latwo bedzie mozna uszkodzic ranty... pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...