Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie otwiera z pilota, co jest??[e36]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

W nowym nabytku pilot coś nie robi, znaczy jak wcisnę przycisk to dioda czerwona się zapala, ale ani nie otwiera, ani nie zamyka.

Orientujecie się co może być??

Gdzie wogóle jest centralka i jak toto sprawdzić??

Znacie jakiegoś elektryka co się w tym łapie i zrobiłby to w rozsądnej cenie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię Kosa właśnie wymieniłem od razu, coby tą przyczyne wyeliminować.

Pilot i całe sterowanie jest oryginalne, tak wyjechało z fabryki.

Od nowa zaprogramować pilota, czyli trzeba by było to zrobić w serwisie BMW??

Z tego co pytałem na Karkonoskiej w INCHCAPE, to koszt około 260zł :|

Jakby dało radę i znalibyście jakiegoś magika to chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdaj dokładniejsze dane o samochodzie: który rocznik i czy z immobilizerem czy bez? Skoro układ jest seryjny to pilot jest w kluczyku.

Jeżeli immobilizer nie jest rozprogramowany, to sam centralny da się zaprogramować bez żadnego specjalistycznego sprzętu.

Siema!

Autko to BMW e36 323 170KM, rok produkcji 95, immobilizer także jest firmowy, tylko też nie wiem czy działa, bo żeby to sprawdzić musiałbym dorobić klucz u pana Zdzisia, który otworzyłby drzwi ale już nie zapalił(chyba że się mylę).

Na pilocie są trzy guziki.

W instrukcji do e36 znalazłem "inicjację nowego kluczyka" tylko nie wiem czy toto można zrobić drugi raz bez żadnych konsekwencji i czy to wogóle by pomogło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne zaprogramowanie kluczyka odbywa się tak samo jak inicjacja nowego. Jednocześnie mogą byćzaprogramowane 4 kluczyki. Niestety, żeby je zaprogramować trzeba dostać się do środka, a piszesz, że masz z tym problem.

Jeśli wymieniłeś baterię w czasie krótszym niż 60 sekund, to może nie rozprogramowałeś immobilizera. Jeśli jednak immobilizer jest rozprogramowany, to niestety zaprogramują go tylko w serwisie.

Skoro masz "inicjację nowego kluczyka" to nie będę jej podawał.

Jeszcze jedno. Z tego co pamiętam programowanie kluczyka musi być przeprowadzone w czasie nie dłuższum niż 30 sekund.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, nie, nie.....

Jedyny problem jaki jest to taki że mam kluczyk z pilotem który powinnien działać a właśnie nie robi.

Do auta bez problemu się dostaję tylko otwieram go normalnie kluczykiem.

Nie wiem czy wymiana baterii trwała dłużej niż 60s, w każdym bądź razie autem cały czas jeżdżę i nie robi żadnych problemów i buntów przy zapalaniu.

Zrobię dzisiaj tą inicjację kluczyka i zobaczymy co wyjdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm......

No więc robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, tam gdzie powinna zacząć migać dioda na pilocie najwyżej 10s to miga, i później powinien zaryglować i odryglować zamek i inicjalizacja zakończona powodzeniem.

No i właśnie nie zaryglował i nie odryglował centralnego i dalej pilot nie działa :|

chyba trzeba by było do magika się udać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpiszę sie pod tematem z tym, że mój pilot normalnie otwiera samochód ale muszę podejść naprawdę blisko a czasami nawet jak dotknę auta to nie zaskakuje... Dopiero jak trochę pomacham pilotem wkoło jak pajac to się otworzy...

Zauważyłem jeszcze że kiedy auto jest zmoczone przez deszcz to mogę je otworzyć nawet z 2-3metrów...

Mam pilota w breloku, bateria jest nowiutka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja takze mam problem z centralnym zamkiem sterowanym z pilota kluczyka, samochod wogole nie reaguje na kluczyk, probowałem inicjacji wiele razy i nic nie pomogło, zero reakcji, nie sprawdzałem natomiast bezpieczników ponieważ nie wiem ktore odpowiadają za sterowanie centralnym, nie wiem czy to będą te same co w E36, czy moze ma ktoś rozpiske bezpieczników do E39? 96 rocznik, 520i?

z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem które bezpieczniki są odpowiedzialne za centralny w moim modelu, 6, 27, 29 i wszystkie są dobre :\ tak wiec nie wiem juz o co chodzi...

ja też ostatnio nie mogłem otworzyć, wymieniłem baterię.... sprawdziłem bezpieczniki i nic....

okazało się, że takie zamieszanie powodowała... uwaga - ŁADOWARKA od MIO ;p

edit: odłączyłem od gniazdka - pilot ożył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że takie zamieszanie powodowała... uwaga - ŁADOWARKA od MIO ;p

Ładowarka takie rzeczy może powodować :shock: dobrze wiedzieć na przyszłość :)

no sam w ciężkim szoku byłem bo już nie wiedziałem za co się złapać bo niby wszystko ok a nie działa....

no ale... może jakąś pętlę wytwarzała, jakieś pole elektromagnetyczne cholera wie... dziada na wszelki odłączam jak wysiadam z auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...