Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Drgania Całego BMW POMOCY!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

:( Jestem załamany kupiłem bmw 1,5 roku temu i wszystko było pięknie nic tylko dolewac paliwa i jezdzić aż do czasu kiedy to zaczeły wstepować Drgania!!! objawiaja sie one przy predkosci ok. 95-110km/h Pewnie wszyscy juz piszą abym sprawdził opony i koła ale za nim to uczynicie przeczytajcie dalej... Pojechałem do 1 mechanika i on własnie powiedział ze to koła albo ewentualnie zawiecho, wiec wymienilem obie rzeczy i nic.... No to pojechałem do 2 i on stwierdził ze jest to WAŁ zajechał z nim na wyważenie i okazalo sie ze to nie jest wał... prosze doradzcie mi coś może mieliscie podobne problemy??? Drgania są naprwde poważne, drga cały samochód kierownica również. POMOCY!!!!!

Ps jakie są zawory w M50 z 1990 mechaniczne czy hydr. ? Bo wczoraj wystrzelił mi filtr i obawiam sie ze moze to miec związek z rozregolowanymi zaworami. Wystrzelił mi na gazie i jutro musze to przykleić. Więc napisz jak mi poszło i czy moje przypuszczenia z zaworami sie potwierdziły. HELP!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Nie wiem czy to bedzie cos wspolnego bo nie wiem jakie sa to drgania. Sprawdz po prostu czy np nie dzieje sie tak przy jakies tam obrotach np. wkrec go powoli na 2 tys i sprawdz co sie bedzie dzialo. Jesli chodzi rowniutko . To po prostu zobacz w jakim stanie sa kable i przeplywomierz. Kable moga byc stare i po prostu lapia wilgoc. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może drgania od rury wydechowej??

Mam taki problem w rodzinnym Oplu Astrze też :roll: .

Tak jak napisał Mack' sprawdz czy dobrze trzyma sie rura/tłumiki

u mnie urwała sie jedna z opasek od koncowego tłumika i telepie autem

na wszystkie strony w czasie jazdy prawie tego nie czuc ale na postoju

smieszne uczucie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem to dzieje sie przy określonej predkości a nei przy określonych obrotach.Sprawdze ten wydech ale szczerze watpie czy to może byc to. Jak macie jeszcze jakies pomysły to dajcie znac.

ps znacie moze jakies fajne warsztaty w opolu co zrobią te drgania w mojej buni???

SZACUNEK DZIEKI ZA POMOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie też zauważyłem drgania ale przy 150 km koła wywazane dwa razy tłymiki też odpadaja zawieszenie zrobione, w grudniu jak wróce wymienie amortyzatory i podejrzewam ze to głównie przyczyna tarcz nowością nie grzeszą czas na wymiane. A co do amortyzatorów to mam pytanie jakie załozyć przód i tył sprężyny orginał chyba ze sie skusze też na nowe spręzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekówa za rady. Do TDSerek drgania przechodzą po 110 i wracaja przy około 160 -170 nastepnie znow wracają przy około195-200.

PS. Mam pytanko czy to może robić skrzynia?? Bo własnie takie mam przypuszczenia. Pozdrówka wracam w poniedziałek bo jade na trase. See u.

[ Dodano: 10 Listopad 06, 13:05 ]

aha jeszcze jedno pytanie czy są jakies warsztaty sprawdzające tarcze??? czy tylko robią to na oko?? Bo takich tez spotkałem ze ktoś na oko sprawdzał np. felgi. Za takich mechaników to ja dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to jest objaw styranych albo krzywych tarcz...

powiedz czy pozniej przechodzi i juz drgan nie ma pozdrowka

to sie tyczy ciebie Jurek i Lehoo ajjj pozdro

Przyłączam sie do tego. Myśle że powinieneś rozpędzić auto mniej więcej do 50km/h delikatnie hamując (najlepiej na luzie)stwierdzić, czy są jakieś turbulencje, bicie na kierownicy,jakieś stukanie. Wydaje mi się to najprostszy sposób, ewentualnie zdejm tarcze i połóż na płaskim prostym blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie sprawdza ale chyba w zakladzie gdzie obrabiaja metale i maja frezarke by ci to sprawdzili... ajj

proponuje zdjac tarcze i podjechac(trawmajem) hehehe

Swoja droga u mnie wystepuje taki objaw ze majac na budziku 100-120 km gdy hamuje to trzepie a takto to wogle...

jadac normalnie nie ma wibracji tylko przy hamowaniu przy tej predkosci jadac wiecej i hamujac to tego nie ma i mniej rowniez najpierw jednak musze pojechac na zbieznosc bo podejrzewam ze moze chodzic o zbierznosc tylnich kulek gdyz po montazu na nowo mostu chyba cos nie ustawili tak jak trza pozdro..jak ktos wie co to moze byc to niech pisze peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może se względu na prędkość instalacja mieszania gazu z powietrzem źle podaje gaz... czy te drgania są odczuwalne też w postaci zmiany przyspieszenia, czy silnik pracuje niezależnie elastycznie od tych drgań? Jakie to są drgania? Opisz dokładniej... wzdłużne, poprzeczne, samochód podskakuje, czy drgania typu "lewo-prawo", wibracje?

Jaki filtr Ci wystrzelił? Nie za bardzo zrozumiałem.

PS. Jak warsztat coś wymienia i nie usuwa to usterki z która przyjechałeś to według mnie nie należy się im nic. W końcu nie usunęli usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to drgania lewo-prawo i silnik pracuje niezleżnie elasteycznie. A filtr to juz przeszłośc bo mam zrobiony. Wystrzelił bo samochod dostał lewych obrotów i na otwartym zaworze dostał iskrę(czesty przypadek np Audi z założonym gazem) U mnie stało sie to pierwszy raz i tylko dlatego ze dostal lewych obr.. Teraz juz to mnie nei martwi ale drgania są nadal i nie wiem co to może być. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...