Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


kto wymieniał w swoim M40 hudraulikę?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam a istnieje jakies ryzyko czegos zepsucia przy samodzielnej wymianie popychaczy?? mam nadzieje ze jak bede to robil to nic nie zapsuje gorzej pytanie_bmw

to zależy kto robi, czym i jak. teoretycznie nie powinieneś nic zepsuć, ale jest zawsze ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Jak ruszysz jeden to następny pójdzie lepiej. Nie ma to jak praktyka. Jak będziesz wyjmował dźwigienki, to najpierw prawą, później lewą między mostkami, a zakładasz odwrotnie, lewa->prawa. Tak łatwiej... wynika to z ilości miejsca przy dźwigienkach między mostkami. Powodzenia <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam czy to mozliwe zeby od jednego popychacza tak klekotalo bo mialem wszystko wymieniane hydrallike mialem cala, walek popychacze dzwigienki i wszystko sam kupywalem i zaprowadzilem samochod do znajomego mechanika zeby mi wymienil a czesci wszystkie za siedzeniem mialem noo iii.... jednego popychacza mi nie wymienil bo go wczoraj dopiero znalazlem za siedzieniem jak sprzatalem sie zablakal i nie mogl go znalesc mechanik;/ czy to mozliwe ze to ten jeden tak halasuje ?? jak sprawdzic ktory nie zostal wymieniany?? chyba znow wszystkich nie musze wymieniac ?? chcialem wyciagnac wszystkie i sprawdzic porownawczo ale zastanowilem sie czy jest sens :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić który cyka ale to lekko karkołomne zadanie:

1. zdejmujesz pokrywę zaworów

2. zatykasz kanały olejowe szmatą WAŻNE jak nie chcesz zostać ochlapany olejem

3. włączasz silnik i masz kilka sekund na posłuchanie który cyka

4. gasisz silnik

5. odtykasz kanały olejowe i.......

powtarzasz czynności od pkt 2

PS w Toruniu masz kilku dobrych fachmanów od silników, jak cos to ich gg na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem u niego, ale mnie on rozczarował. Powiedział, że mój motor jest pierwszy, którego nie udało mu się naprawić i musiałem poprawiać po nim. Poza tym chwalił się, że wszyscy zadowoleni. Jeśli ktoś miałby robić to pierwszy raz samemu, to polecam faceta, zrobi to w parę godzin. Polecam od razu wymianę dźwigienek od m43, będzie spokój z wycieraniem się wałka i dźwigienek. A tak w ogóle to nie jest jego patent, bo dawno temu niemiaszek jakiś to wymyślił, ale dzięki niemu nauczyłem sie robić to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...