Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwne pytanko jaki jest najlepszy wosk . Chodzi mi o to że ja swoją Betke woskuje co 2-3 tygodnie i nie jestem zbytnio zadowolony bo po woskowanie odbijają się palce jak się dotknie ;p;p a używam wosk uniwersalny ręcznie nakładam ;p;p:bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee sam wosk kupiles? Kolego pofatyguj sie i wejdz do odpowiedniego dzialu, kup chociaz miekka mikrofibre do wosku i jakis aplikator do nakladania. Clenaer do oczyszczenia powierzchni, moze politure dla lepszego efektu i glinke do przygotowania lakieru. Jak nalozysz wosk na auto myte na myjni to on zejdzie bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że sam wosk da tylko ochronę (ale utrzyma się tak samo), ale wiadomo jak chce się mieć efekt wizualny to warto użyć albo glinkę najpierw albo pianą aktywną ze dwa razy. Później jakaś politura i wtedy wosk. Jest dział, tam można pisać, pytać itd. Napewno znajdzie się sporo osób które chętnie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym dobrze gąbką z płynem do naczyń umyć auto dokładnie,potem glinkowanie na mokro i jak wyżej Collinite 476S +aplikator Meguiars | waXclusive.pl (2794338646) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ten wosk i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mowa tu woskach z powiedzmy górnej półki, a jak ktoś nie ma zasobnego portfela i funduszy na takie cele za wiele, to kto z Was myje i woskuje auto np. SONAXem. Ja na tym lece i jestem w miarę zadowolony, choć nie mam porównania do tych z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris ma racje, z cleanerem wosk utrzyma się dużo dłużej, i zgadzam sie z Jarem, używam colli i jestem bardzo zadowolony, i nie tylko przez zime:D, ogółem uderzaj do działu shiningcar, tylko pisz im PW wydaję mi się że szybciej odpiszą, ogółem bardzo polecam ten sklep.

teraz doczytałem o płynie do naczyń, tego raczej nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę przytoczyć :D

Płyny do zmywania naczyń: Pienią się podobnie do szamponów samochodowych i bardzo dobrze radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami. Niestety, efekt mycia zwykle rozczarowuje – lakier może od nich zmatowieć. Uwaga! Niektóre płyny zawierają np. domieszkę octu, który przyspiesza korozję.

edit:

tutaj jeszcze cytat z innego forum o detailingu

Generalnie chodzi o to, że w Polsce nadal najważniejsza jest cena więc wielu producentów (zwłaszcza "niemarkowych") nadal używa najtańszych surowców. W płynie do mycia naczyń świetnie się one sprawdzają bo doskonale odtłuszczają ale jest też drugie dno. Efekt odtłuszczający jest okupiony wysoką agresywnością czyli płyn np. rewelacyjnie wysusza skórę, a na aucie równie rewelacyjnie wysuszy lakier (oczywiście nie po jednym użyciu). Płyny zachodnie (zaliczę do tej grupy również Pur'a i Fairy) bazują już na surowcach nowszych generacji, które są efektywne ale już o wiele mniej agresywne. Można nawet powiedzieć, że płyny te mają dużo wspólnego z kosmetykami do mycia. icon_smile.gif

Druga kwestia to zawartość detergentu i sposób zagęszczania płynu. W Polsce - żeby było tanio - płyny nadal zagęszcza się solą, czasem w absurdalnych ilościach, a płyn zawierający około 20% związków powierzchniowo czynnych to naprawdę "mega wypas". W swojej karierze spotkałem się z płynami, które miały dobrze poniżej 5% detergentu. Z kolei na Zachodzie nawet płyny marketowe (ale troszkę wyższej półki) mają 30-40% detergentów i zagęszczać ich nie trzeba. Z racji użycia dobrych jakościowo surowców płyny te nie mają żadnej klasyfikacji = są bezpieczne dla konsumenta. Podobnie "wypasiony" płyn zrobiony na tanich surowcach na 100% miałby znaczek "drażniący", a w skrajnych przypadkach mógłby być nawet "żrący".

Z tych powodów wolę od razu wyjaśnić, że płynem do mycia naczyń można auto myć ... ale tylko tym markowym, z wysokiej półki.

Edytowane przez kleyone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek z przed i po nie robiłem ale po umyciu auta jadąc po lakierze wewnętrzną stroną dłoni nie możemy wyczuwać nierówności na lakierze.

Glinka wyciąga cały syf z lakieru auto możesz umyć z 10 razy a glinka i tak będzie brudna bo wyciągnie taki syf wgryziony w pory lakieru...

Polecam po glinkowaniu wytrzeć auto tetrową pieluchą i nałożyć wosk Collinite efekt mega.

http://www.youtube.com/watch?v=GfMfcbyKV0I Myślę że Collinite i Rejex są najlepsze.

Collinite.mp4 - YouTube nie ma się co dziwić woski Collinite używa się do samolotów,łodzi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek z przed i po nie robiłem ale po umyciu auta jadąc po lakierze wewnętrzną stroną dłoni nie możemy wyczuwać nierówności na lakierze.

Glinka wyciąga cały syf z lakieru auto możesz umyć z 10 razy a glinka i tak będzie brudna bo wyciągnie taki syf wgryziony w pory lakieru...

Polecam po glinkowaniu wytrzeć auto tetrową pieluchą i nałożyć wosk Collinite efekt mega.

Myślę że Collinite i Rejex są najlepsze.

nie ma się co dziwić woski Collinite używa się do samolotów,łodzi itp.

po glinkowaniu, a przed woskiem robi się jeszcze dwa etapy:korekta[usuwanie małych rys -np. achilles pro] a potem politura i dopiero wosk... co do glinkowania masz rację ,że nic tak nie oczyści lakieru jak glinka. przed glinkowanioem należy użyć preparatów do smoły-owadówi żywic... o myciu pomiedzy odsmołowaniem a linkowaniem wspominać raczej nie muszę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...