Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Brewki na lampach vs. policja


Biohazard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

wracałem dziś do domu przez miasto i jechałem o 10km/h szybciej niż jadąca tą samą drogą policja – po chwili zatrzymali mnie do kontroli. Pokazałem dokumenty, chcieli również zobaczyć gaśnice i trójkąt ostrzegawczy – pokazałem. Nie miał widocznie czego się uczepić i do mnie z tekstem, że mam brewki zerwać, bo niby nie można ich mieć.

Więc się pytam gościa czy jest jakiś przepis na to, a on do mnie jest taki: zaraz Ci dowód rejestracyjny zabiorę albo ściągasz!

Zabrał dokumenty i gębę cieszył. Powiedziałem mu, że kupiłem to legalnie i nic nie słyszałem, że nie można czegoś takiego mieć. Oddał dokumenty i pojechał widocznie dalej szukać innych. Co wy o tym myślicie ? Może słyszeliście coś na ten temat czy można czy nie można chętnie poczytam, jakie jest wasze zdanie?

bunia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz żadnego świstka na to, to mogą zabrac dowód za podejrzenie niesprawnosci pojazdu czy coś takiego. Brewka przysłania kawałek lampy wiec niby ogranicza widoczność.

Zależy na jakiego policjanta trafisz. Mnei jak zatrzymał, nie miał się do czego przywalić to dowalił się o wydech, pokazałem mu TUV na ostatni wydech, to wpisał mi "niesprawny układ wydechowy" i dowód zabrał hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale za obecność "brewek" mogą zatrzymać dowód rejestracyjny - zresztą... mogą zabrać za każdego "sztinksa" jakiego sobie wymyślą - jak przejdziesz badanie techniczne, to Ci odadzą.

Nie pamiętam dokładnie, jak mówi przepis - ale jest jakaś norma ilości emitowanego światła itd. Podobnie jak z przyciemnionymi szybami, migaczami itd.

Na przeglądzie technicznym (takim z prawdziwego zdarzenia, a nie u znajomka) sprawdzają światła - ustawienie oraz ilość emitowanego światła.

Czasem warto coś takiego zrobić żeby mieć argumenty w razie w.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wedle tego co piszecie o światłach to co piąta fura z xsenonami nie powinna wyjechać na ulice

Są przepisy określające bodaj "światłość" oraz "kąt padania" ... nie my je ustalaliśmy i nie my je egzekwujemy (bądź nie) :twisted:

Ale często na trasie zdarza się, że auto jadące z przeciwka razi po oczach, a w cale nie ma włączonych "długich". Ale na szybkich, koleżeńskich przeglądach czy ktoś sprawdza ?? pytanie_bmw

Zupełnie inna sprawa jest z żarówkami pseudo ksenonowymi kupowanymi w super/hiper markecie. Jeśli nie kupujesz firmowych (Osram, Philips, itd.) to zazwyczaj nie spełniają one norm, nie mają homologacji, czasem niszczą szkło reflektora od środka je topiąc... No ale światła dają więcej i mają "fajny" efekt ksenona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...