Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


szyberdach


wojtek75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się ostatnio bawię z moim :wink: Potrzebny jest klucz francuski (3x nakrętka) oraz klucz torx chyba 20. rozmiar.

Ściągnięcie jest bardzo proste 8) Za to złożenie jest już trudniejsze - u mnie jeszcze coś pobrzdękuje :x

Ale z cieknięciem jeszcze nie miałem przyjemności - uszczelkę tylko podkleiłem. A kupić można na pewno - auto zatoka/stando/bmw bielany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie na pomorzu nie mozna dostac tej uszczelki :( a teraz na dodatek po tych deszczach slychac ze mam chyba wode w progach uklon_bmw ,mozna ją jakoś spuścic?

Wybacz nie doczytałem, że kolega z pomorza :oops:

Co do wody w progach - spróbuj może przez otwory serwisowe wypatrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w proga jest nie przez brak uszczelki w dachu, lecz przez węże które odprowadzają wode poza obrys samochodu. Biegną one tylnim słupkiem. Zdemontuj tylni boczek i sprawdź czy masz wyprowadzone węże na zewnątrz , czy też ktoś może w trakcie naprawy blacharskiej , zostawił je w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj boczek oczywiście od środka. Jak włożysz tam ręke w kierunku bagażnika/tylniego nadkola powinieneś wymacać wąż biegnący w kierunku podwozia. Oryginalne progi posiadają otwory do odprowadzania wilgoci, niestety nie wiem gdzie one się znajdują w twoim modelu BMW, ale poszukaj na środkowym słupku na dole oraz na tylnim nadkolu, przy progu na dole, gumowych zaślepek. Jeżeli są to dobrze, zdemontuj je i zajrzyj w otwory. Przy demontażu uważaj zeby ci ta gumka nie "wyprysneła" do środka bo jej nie wyciągniesz. Często powodem wody/korozji w progach jest nieumiejętnie przeprowadzona konserwacja ,która zatyka otwory odprowadzające wilgoć i w ten sposób gromadzi się w progach woda, która nie ma gdzie ujści i tragedia murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bazylfox a możesz mi podać lokalizację odprowadzeń wody w szyberdachu?

W sensie gdzie one dokładnie na obrzerzu szyberdachu znajdują?

Ostatnio znalazłem kupę wody za siedzeniem kierowcy i podejrzewam że mam przytkane

odpływy. Na początek spróbuję je przedmuchać strzykawką.

Tylko nie mogę znaleźć gdzie one się zacyznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylfox a możesz mi podać lokalizację odprowadzeń wody w szyberdachu?

W sensie gdzie one dokładnie na obrzerzu szyberdachu znajdują?

Szyberdach nie ma otworów - raczej sprawdź czy uszczelka Ci przylega :wink:

Otwory serwisowe są w progach...

pozdr. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...