Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Co wiecie na temat e30 316i M40?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zaczynam przygode z BMW od najmniejszej 3 i od razu mam pare pytań....

Jakie to ma spalanie w mieście, na trasie....?

Na co mam zwracać szczególną uwage przy eksploatacji tego silnika (m40)?

(Pasek "nierządu" mam do wymiany za 5000tys km to wiem)

Może macie jakieś spostrzeżenia które uchylą mi rabka tajemnicy o tym silniku..?

(suche dane wiele nie mówią najlepsza jest autopsja)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie...

Co do oleju to jeździ na półsyntetyku lanym w serwisach BMW!

Auto serwisowane od nowości w BMW do wczoraj:) z oryginalnym przebiegiem 192 tys km.

Także tutaj mam pełen wglad w naprawy...

Wałek,popychacze,dźwigienki wymieniane przy przebiegu 161 tys km w serwisie także z tym narazie spokój(oby)! Co do spalania to zrobiłem dziś 106 km po mieście i spalił mi 8 l benzyny <bmw_1> nie tak tragicznie jak niektórzy piszą! nie kręciłem więcej jak 3 tys obrotów! Jeszcze jakieś głupie przyzwyczajenia mnie się trzymają z Mercedesów:) :mrgreen:

Dzięki za parę informacji i szczerze mówiąc myślałem że zaraz usłyszę co za tragiczny ten motor M40! a Tu miła niespodzianka <bmw_1>

A co do tego rozrządu tu już mam wymieniać? jeszcze 5000 tys zostało nawet 6000 tys ale już wolę przy 4500 tys wymienić :)

[ Dodano: 1 Styczeń 07, 18:57 ]

a i jeszcze jedno pytanie...

Co ile wymienia się ten rozrząd? 40000 tys km? 60000 tys km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymienia się ten rozrząd? 40000 tys km? 60000 tys km?

Według książki Etzolda "Sam naprawiam BMW serii 3" pasek rozrządu w silnikach M40 należy wymieniać co 80.000 km. Mechanicy mówią jednak, że jeżeli nie wymienia się go w autoryzowanym serwisie BMW gdzie naprężenie paska byłoby dokładnie sprawdzone i ustawione elektronicznym przyrządem, to zaleca się go wymieniać co 60.000 km. Z kolei napinacz i rolki zwrotne wymienia się zazwyczaj co 2 wymiany paska rozrządu. Co do marki paska rozrządku to zdecydowanie polecam CONTITECH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm....

No własnie coś mnie intrygowało iż pasek rozrządu wymienia sie co 40000tys...

Zaczełem się zastanawiać iż BMW potrzebuje częstej obsługi technicznej pytanie_bmw

Ale widze że jest wporządku...

To nasuwa się pytanie dlaczego ludzie piszą o 40000 tys km??? Czy tak często te paski strzelają że lepiej okres wymiany skrócić do takiego przebiegu??????

Czy wynika to z niewiedzy???? :idea: pytanie_bmw

W książsce serwisowej napisane jest iż pasek miałem zmieniany przy 161000 tys km czyli powinieniem zmienić go przy 240000tys km(względnie 220000) ale dostałem od właściciela informacje abym go wymienił przy 200000 tys km??? troszke zgłupiałem już kiedy mam go wymienić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...