Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak rozpozna czy wyje most czy łożysko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w mojej e36 318 M40 od jakiegos tygodnia pojawiło się ciche buczenie z tyłu auta powyżej 40km/h jeśli jadę wolniej to tego nie słychac, dzwiek jest podobny do dzwieku zimowek jadacych po cieplym asfalcie tylko troche glosniej czy to lozyska wyja czy dyfer???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec,musisz podnieść autko i sprawdzic czy masz luzy w kołach.sprawdz podpore i krzyzaki.a u mnie w e-36 2.0 24v to jest jeszcze gorzej bo mi terkocze z tyłu,a podczas przyśpieszania jak wdepne na gaz to az cały samochód wibruje,a jak noga z gazu to wyje troche.tez nie wiem co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to chyba łożyska bo hałas słychac w pzedziale prędkości 40-100 km/h, co do zakrętów to jescze nie zwróciłem uwagi.Czy może orientujecie się czy trzeba je jakoś sprasowywac czy może można je wyją i zalożyc na piaste bez pomocy ciezkich przyrządow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomski a moze hamulce ci sie juz rozeszly i o tarcze szoruja??a najlepiej jak mi powiedzial jeden mechanik "szaibos jak ci cos huczy to masz taki przycisk w samochodzie ktory sprawi ze przestanie...ja do niego jaki??a on apalil radio i zrobił głosniej :lol:"

na wszystko jest rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę łożyska tylnego koła, to trzeba wymontować cały wahacz, żeby na prasie wcisnąć nowe łożysko. Po takim remoncie wypadałoby pojechać na regulację kąta nachylenia koła.

Łożysko można też sprawdzić podnosząc auto lewarkiem i ruszając kołem na boki. Tylko nie należy zaciągać ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomski a moze hamulce ci sie juz rozeszly i o tarcze szoruja??a najlepiej jak mi powiedzial jeden mechanik "szaibos jak ci cos huczy to masz taki przycisk w samochodzie ktory sprawi ze przestanie...ja do niego jaki??a on apalil radio i zrobił głosniej :lol:"

na wszystko jest rozwiazanie :)

wlasnie tak to odkrylem przestalem sluchac glosno radia :lol:

ponoc hamule sa dobre wymienialem ostatnio tylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...