Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pozycja za kierownicą


aro

Rekomendowane odpowiedzi

Co niektórzy to mają pewnie w jednej rence większe przyciąganie ziemskie a druga do góry im ucieka to sie kierownicy łapią.

Zgadza się - ale to z pewnością od łańcucha na ręce :mrgreen: a może fotele mają krzywe ?? pytanie_bmw

PS. Dla mnie idealnie pasuje pozycja lekko odchylona do tyłu, z lewą ręką opartą o trzymanie tapicerki drzwi z luźnym nadgarstkiem, a prawa ręka swobodna na ręcznym. Taka pozycja i trasa Wrocław -> Szczecin bez przystanków <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niech Mi ktoś powie dlaczego dużo młodych kierowców siedzi za kólkiem w dziwnej pozycji tz.przechylonej w prawo.Czy to moze mają kregosłupy krzywe czy może auto ściąga na lewą strone i muszą kątrować czy może taka moda. O co w tym chodzi.

A moze to zalezy od perspektywy, ten kto jezdzi przechylony w lewo to inna osobe widzi ze przychyla sie w prawo i na odwrót. <bmw_1> :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet spotkalem sie już z określeniem na taki styl jazdy-Na cwaniaka:)

Opisywany styl jazdy często łączy się z tzw.zblazowaną miną :D

Oczywiście nie chce nikogo urazić swoją opinią ale Smieszy mnie takie podejście typu:

"ale jestem gangster":D:D:D

A jeszcze niech się taki na ciebie popatrzy np.na światłach to jakby Cie zabić chciał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak najlepsi są ci co jeżdzą "na wiewióre"

1.fotel jak najblizej kierownicy.

2.kierownica jak najwyzej ustawiona

jeżdżą trzymając 2 ręca na górze kierownicy, a siedza tak blisko,że ocyz mają przyklejone do szyby :lol:

buhahahha dzisiaj widziałem taką "kobietę za kierownicą" hahaha jak to przeczytałem to ją widzę - jechała czerwonym Renault 5 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak najlepsi są ci co jeżdzą "na wiewióre"

1.fotel jak najblizej kierownicy.

2.kierownica jak najwyzej ustawiona

jeżdżą trzymając 2 ręca na górze kierownicy, a siedza tak blisko,że ocyz mają przyklejone do szyby :lol:

..do tego maja kapelusz i plaszcz z postawionym lisim kolniezem... zero widocznosci,pasy zapiete po szyje wiec zero ruchu i "tna" cale 50km/h za miastem .Aha zapomnialem dodac o zaparowanych szybach i wlaczonych swiatlach przeciwmgielnych tylnich a na postojowkach z przodu w deszczowa pogode.ahh.. musieli tych kaczek troche zaniesc zeby dostac prawo jazdy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
PS. Dla mnie idealnie pasuje pozycja lekko odchylona do tyłu, z lewą ręką opartą o trzymanie tapicerki drzwi z luźnym nadgarstkiem, a prawa ręka swobodna na ręcznym. Taka pozycja i trasa Wrocław -> Szczecin bez przystanków

Gratuluje! W takim razie nie zycze Ci naglego zajaca,lisa czy sarny w ciemnym luku nawet przy predkosci podroznej.. Dzwon murowany, chyba ze umiesz sie szybko modlic.. Zanim zdazysz polozyc druga reke na kierownicy, lewa usztywnic w nadgarstku, ustabilizowac pozycje w fotelu i wykonac manewr hamowania i ominiecia, zwierzak bedzie mial wystarczajaco duzo czasu, zeby stac sie elementem karoserii Twojej ulubionej E36..

Mozna sie wysmiewac z propagowanych poprawnych wzorcow odpowiedniej pozycji za kierownica, jednak na dluzsze i krotsze trasy najlepsza i najmniej meczaca jest wlasnie taka poprawna pozycja, z obiema rekami na kolku, fotel wysoko postawionym oparciem, dobrze podparte plecy, kierownica w swobodnym zasiegu dla calego obrotu bez odrywania plecow od oparcia.. Dzisiaj znalezienie idealnej pozycji jest latwiejsze, nowsze auta maja wszelkie regulacje, wiec tymbardziej nie moge sie nadziwic, kiedy widze pacjenta z przewlekla skolioza kregoslupa, ktory sie przytula do siedziska fotela pasazera..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza i najmniej meczaca jest wlasnie taka poprawna pozycja, z obiema rekami na kolku, fotel wysoko postawionym oparciem, dobrze podparte plecy, kierownica w swobodnym zasiegu dla calego obrotu bez odrywania plecow od oparcia.

Również gratuluję :!: Proponuję zrobić sobie traskę ok.400km w takiej pozycji... Ja tak właśnie zrobołem moją pierwszą trasę (a zarazem ostatnią) Jelenia-Łódź. Kiedy dojechałem na miejsce i wysiadłem nie mogłem się rozprostować :!: To ma być wygodne :? Od tamtej pory mam oparcie optymalnie-maksymalnie odchylone do tyłu i preferuje taki "styl" jak Bazylfox pisze.

A sytuacje ze zwierzątkami też miałem i tu decyduje przede wszyskim opanowanie, w momencie kiedy adrenalina rośnie na maksa :wink: Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętajcie że optymalnie i najszybciej kręci się kierą obiema rękami, jedną to można...........przekręcić kierownicę poprawnie tylko o 90 stp. później już są problemy

zresztą kto próbował pojeździć bokami wie że max. opanowanie samochodu i najlepsze wyniki są tylko z obiema rekami na kierownicy, oczywiście ciężko utrzymać taką pozycję non stop w kilkugodzinnej trasie.......... :|

więc nie piszcie bzdur że najlepiej jedna na kierze a druga ........... gdziekolwiek a już na pewno nie na ręcznym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pozycją to jest tak, że jak się siedzi naprawdę prawidłowo i optymalnie to nic nie męczy. Ja teraz znalazłem taką, że obie ręce mam na kierownicy i jestem w stanie przejechać spokojnie trasę ok 400km bez wyraźnego zmęczenia. W mniejszych samochodach jest ciężko z dostosowaniem się do takiej pozycji bo dla mnie na przykład kierownica jest zbyt daleko (mam długi nogi) i fotel mam postawiony pionowo co nie jest w 100% wygodne. Więc kupiłem nabę + kierownicę + dystans do naby 50mm i teraz jest bardzo dobrze. Ogólnie każdy z nas jest inaczej zbudowany więc nie ma siły, żeby samochód pasował jak ulał. Zawsze trzeba coś zmienić, żeby było optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko pamiętajcie że optymalnie i najszybciej kręci się kierą obiema rękami,

Owszem, zgadzam się, przykładem mogą być kierowcy rajdowi... jednak dłuższa trasa to nie rajd :!:

jedną to można...........przekręcić kierownicę poprawnie tylko o 90 stp.

Po co więcej, biorąc pod uwagę średnią prędkość np. 100km/h :!: ...

...

później już są problemy
Jak pokręcisz więcej to mogą być :wink:
więc nie piszcie bzdur że najlepiej jedna na kierze a druga ........... gdziekolwiek a już na pewno nie na ręcznym

Piotr, po co te nerwy :?: :!: Dlaczego bzdury :?: Czy ja lub Bazylfox zachęcamy, namawiamy czy też nakazujemy komuś taką pozycje :!: Piszemy że nam tak owa odpowiada :idea: Jeśli sytuacja tego wymaga to mam obie ręce na kierownicy...

Ogólnie każdy z nas jest inaczej zbudowany więc nie ma siły, żeby samochód pasował jak ulał. Zawsze trzeba coś zmienić, żeby było optymalnie.

<bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...