Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 Jakie opony polecacie na zimę


DrzewoRMT

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zimówki które mam założone za bardzo już nie nadają się o czym przekonał mnie pierwszy opad śniegu jestem zmuszony do zakupu nowego zestawu.

Cena max 1500zł rozmiar 205\60\16 muszą sobie radzić na śniegu.

Proszę o wasze opinie jako użytkowników BMW.

Myślałem nad pirelli winter sottozer 2, Uniroyal ms plus 77 a z tańszych to Dębica frigo hp.

W Vectrze z przodu ma Goodyer'y UG 7+ i moim zdaniem szału nie ma.

Edytowane przez DrzewoRMT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli odradzam... kupiłem kumplowi do służbówki i niestety babol totalny. Jakaś wada fabryczna chyba (może tego kompletu) aczkolwiek oponeo.pl reklamacji nie uznało twierdząc że są ok a były "buły" na nich i biły okrutnie.Teraz zmienił na verdestein'y i malinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nalewek mam uraz, dwa sezony temu kupiłem zimówki do VB, ledwo dało się wyważyć i rok temu kupiłem na przód goodyer'y, komfort bez porównania.

A jeżeli chodzi o te Vredestein to jakiś konkretny model bo znalazłem dość pochlebne opinie o Snowtrac 3.

Edytowane przez DrzewoRMT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie mam na felgach bieznikowane opony 205/60/16 firmy GLOB GUM3 ze wzorem TS790(Continental).

Spisuja sie swietnie

-na suchym(lepiej niz poprzednie Dunlop'y pod wzgledem halasu/trakcja ok)

-na mokrym(ABS dziala zadziej niz na Dunlopach/trakcja ok cichsze rowniez)

-na prawdziwy snieg czekam(to co ostatnio popadalo to raczej kopnym sie nie zwie) ale 8,8mm powinno zrobic robote

-mieszanka gumowa( organoleptycznie bardziej miekka w stosunku do nowych nokianow i do starych moich z 2009 dunlopow ktore to z kolei sa twarde jak kamienie w 0/-2C' )

-wywazenie(tez najbardziej sie obawialem-a wyszlo pieknie-najwiekszy odwaznik to 30gr-na jednej wyszlo przy wywazaniu 60gr ale po obrocie onpony w stosunku do felgi wyszlo 30gr)-zwlaszcza ,ze w tym samym czasie tesciu uzbrajal sie na zime w volvo s60 i przy nowych salonowych kolach aluminiowych i nowych nokianach widzialem na dwoch kolach 2x25gr i zmierzone 8,3mm.

Jezdzi mi sie lepiej,w kabinie ciszej,trakcja ta sama choc przy tescie losia ale takim perfidnym(ruchy kiera gwaltowne jak przy sprawdzaniu luzow)przy 7/8 sekwencji musialem przerywac bo tylek sie uslizgiwal-takze byc moze trafilem na dobry komplet ale jestem zadowolony pomimo tego,ze stac mnie i pewnie wielu tutaj tez na oponki nowe z klasy premium na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te same opony z glob gum i też chyba ten bieżnik...

w e39 touring i spisywały się tak jak pisze Dziki... tylko dodam że w żaden śnieg nie bałem się wjechać.... zderzakiem nieraz pchałem śnieg co w aucie z RWD jest ciężkie bo zaraz koła by się ślizgały tylne .... ani razu się nie zakopałem śmigałem nieraz po 180km/h i było ok...

co do wyważenia to zależy jak trafisz.... ale u mnie 2 sztuki ładnie prawie bez ciężarków były a dwie to troche doważone musiały zostać ale tak czy siak nic nie biło i wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że opony bieżnikowane które trafiłem dwa lata temu do Vectry b wymagały nawet do 90 gram

a gdy diagnosta podłożył napęd pod przednie koło i zobaczyłem jak lata w górę i w dół to mnie zatkało.

To mnie skłania do zakupu nawet tanich ale nowych opon więc padło na opony typowo budżetowe czyli

Dębica Frigo HP. Mam nadzieję, że potwierdzą się pozytywne opinie o tej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z ciekawosci podniosłem oponkę Dębicę frigo w Biedronce.

Bieżnik jak bieżnik ale jak złapałem za stopkę i podniosłem to bok wywinął mi się niemalże na lewą stronę(strasznie miękki bok-jakby oplotu nie było)Pewnie po nabiciu cisnienia bedzie lepiej ale pierwszy raz sie z tym spotkalem(moze debica tak wlasnie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica Frigo HP teoretycznie przewidziana jest do aut mocniejszych, przynajmniej według tego co podaje producent a 96h czyli do 210km/h i 710 kg/oponę oznacza auta dość szybkie i ciężkie:) opony wydają mi się dość masywne, jutro jadę do wulkanizacji, na razie śnieg zginą więc pierwsze testy będą na mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jako, że pojawiła się zima to mogę ocenić zakupione opony Dębica Frigo HP. Na prawdę dają radę, wyjazd po śniegu z podwórka pod górę nie sprawia mi żadnego problemu, tam gdzie Vectra B na Goodyerach UG 7+ miała problemy z wjazdem BMW jedzie bez bólu. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem zmuszony zwrócić honor przedmówcy, Frigo w tym roku nie daje rady, dzisiaj chciałem wyjechać bmw z podwórka i po dwóch próbach odpuściłem. W Lancii mam z przodu Goodyear UG 9 i jedzie bez bólu z resztą w zeszłym roku miałem je na tyle w omedze i też nie zawiodły mnie ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://oponafelga.pl/polecane/180-195-65r15-91t-barum-polaris-3.html?search_query=barum&results=9

Ja polecam Barum Polaris 3, na ten rok zakupiłem i na razie nie narzekam. Tanie 150zł/szt. i dobre, nie jest to klasa premium, ale do rozważnej jazdy się nadają. Ten sklep też polecam, darmowa wysyłka, zakupiłem u nich już drugi komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie opon jest jak ze wszystkim. Jezdzilem kiedys na nalewkach (nie pamietam producenta) bierznik Michelina i na sniegu byly bardzo dobre (auto Mondeo) i bez stresu gorki byly do pokonania, na lodzie to wiadomix ze żadna się nie trzyma, na suchej nawierzchni jak kazda zimowwka czyli OK ale na mokrym to tak jak na lodzie. Vredesteiny to mialem snowtrack 3 i mega rewela na kazdej nawierzchni i nie mialem stresu zeby latac z duzymi predkosciami. Z tanszych opon to polecam Vikingi- norweska opona więc sprawdzala się również w kazdych warunkach. Zaznaczam ze wszystkie mialem na przednich napedach. Obecnie kupilem opony wraz z felgami od forumowego kolegi w dobrej cenie więc skusilem się na zakup uzywek. Opony to Hanooki z rocznika 2013. Przy poprzednich sniegach (noworocznych) spisywala się przepieknie. Obecnie grzeje tylek w Barcelonie więc dalsza czesc testow nastapi dopiero po powrocie ale oczywscie się podziele wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...