Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


usunięcie lakieru z felg


bleki853

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem postanowiłem rozkręcić felgi i pochromować srubki problem polega na tym ze na tych śrubkach jest gruba warstwa farby i nasadki nie wchodzą czym najlepiej usunąc tą farbe ze srubek nie uszkadzając lakiery na feldze wygląda to tak [ATTACH=CONFIG]27713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27714[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27715[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27716[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27717[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zmywacz do lakieru pól litra kosztuje około 10 zł cały lakier zejdzie do gołego amelinium czy też metalu :)

tylko musisz uważać aby nie dotknąć felgi bo lipa najlepiej malutkim pędzelkiem

ale na fotkach widzę polerkę to żaden problem później tylko przelecisz autosolem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zmywacz do starych powłok w żelu w każdym z farbami mają , teraz zeby nie zniszczyc felgi musisz poszukać sobie rurek plastikowych albo węzyka o odpowiedniej średnicy jak łeb śruby nakładasz rurkę i do rurki nakapiesz troche tego zmywacza :lol: kilka godzin i ładnie zejdzie bez uszkodzenia felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bricomarche, castorama i kiedyś w tesco nawet widziałem SCANSOL. Jest to taki żel na pędzel... przelewasz do szklanki, wrzucasz do niej wszystkie śrubki i potem płukasz je i masz gotowe oczyszczone. Ja u siebie całą farbę z 3kolorami zdarłem po poprzednich malowaniach do gołego metalu, a teraz z wypolerowanymi felgami pokrytymi lakierem poradził sobie w 5minut :) kosztuje 27zł, ale warto, jest go chyba pół litra a to wystarczy na naprawdę sporo... uważaj na oczy bo piecze :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie obejdzie się bez start lakieru na feldze, chyba że bardzo malutki pędzelek i każdą po kolei dokładnie smarować którymś z tych mazideł co chłopaki polecają, ale wydaje mi się, że zawsze gdzieś coś przypadkowo maźniesz i będzie strata na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale skoro ma wypolerowaną felgę to naniesie w miejsca śrubek, lakier z nich zejdzie i potem przepoleruje felgi, lekko tylko zmatowieją od tego, ale to nie jest duży problem, większym problemem są np. moje chromowane imitacje śrubek z których nie zchodzi to badziewie hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chcesz to zrobić bez wchodzenia w koszty to bierz to co chłopaki radzą i cierpliwa praca to zrob. Oklej dokładnie felge w miejscach srubek dziurki i jazda.

Albo uzbieraj pieniążki i oddaj do renowacji, np matrixowi.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...