Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Potrzebna pomoc w Diagnozie e30 m50b25vanos ciężko odpala, Kto pomoże się podpiąć?


Kaczmar_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją e30stką a mianowicie z odpalaniem,

piszę tu bo potrzebuję kogoś kto ma sprzęt, który da radę się połączyć z kompem, najlepiej z okolic Wrocławia.

Problem:

m50b25vanos długo kręci przed odpaleniem na zimnym, po krótkiej bądź dłuższej jeździe auto nie chce odpalić. Po kilku męczarniach kręcenia z otwartą przepustnicą zapala z oporem lecz nie zawsze( 2 razy trzeba było pchać ) po sugestii niektórych osób pomierzyłem czujnik temperatury silnika a dziś go wymieniłem i jest to samo.

Wymontowałem filtr paliwa i wstawiłem przeźroczysty wężyk by sprawdzić przebieg paliwa, z początku pompka uzupełniała braki paliwa, pojawiało się powietrze ale po kilku uruchomieniach i odczekaniu jakiejś godziny paliwo w przewodzie było.

Mimo to problem z ciężkim odpalaniem na "lekko" ciepłym silniku pozostał.

Silnik kręci się na obrotach do odciny jak trzeba-na najcie 24tego było słychać :)

świece ok.

czujnik temp wymieniony.

jakieś pomysły?

przydałby się komp by sprawdzić pozostałe czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech pomierzy rezystacje do tego - chociaż orientacyjnie. Dla jednego powinno być około 1400 Ohm a dla drugiego coś koło 500 o ile się nie mylę... a chyba się mylę
p

rzy tych czujnikach multimetr nie da konkretnej odpowiedzi, musisz pod kompa podpiąć, stawiam na diagnozę Domela - czujnik wałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
p

rzy tych czujnikach multimetr nie da konkretnej odpowiedzi, musisz pod kompa podpiąć, stawiam na diagnozę Domela - czujnik wałka

efendi, zmierzyłem czujniki i tak:

wału korbowego pokazał 500

a wałka rozrządu nic-wymieniłem i na zlocie noworocznym po jakiejś godzince nie chciał zapalić, Kosa pożyczył mi kompa ale się nie znam na tym jak odpalić tego disa itp...

mogłem kogoś poprosić na zlocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś z efendi udało się połączyć z silnikiem, wyszły następujące błędy w Dis'ie

xwu2.jpg

błędy zostały skasowane mimo to problem z odpalaniem dalej pozostał.

Nie mogłem odpalić auta po około 20 minutach, kręciłem kręciłem i jakimś cudem zapalił!

pompka podczas kręcenia załącza się, jakieś spaliny z rury lecą, czuć benzynę...

Problem dalej pozostał!

szukam dalej... :bag:

Dzięki wielkie efendi

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem zdaję się rozwiązany! eureka! kuntakinte! :D

po przyjeździe od efendi'ego zająłem się sprawdzaniem wszystkiego, na początek świece-zmniejszyłem nieznacznie przerwy-nic...

jak domel pisze na samostart go wziąłem efekt coś próbował zapalać...

Wyciągnę listwę wtryskiwaczy, pierwsze co zauważyłem to brak ciśnienia paliwa na listwie po odłączeniu przewodu zasilającego, wtryskiwacze dawały paliwo choć dziwną strużkę...

kiedy wracałem od efendi'ego z otwartym wiekiem od pompy dochodziły mnie dziwne dźwięki z baku, jakby hałas strugi paliwa obijający się o coś...

Dobra wyciągam pompę-choć od początku byłem sceptycznie nastawiony do tego że może to być wina tego elementu.

Wyciągnąłem i oto moim oczom ukazał się taki obrazek:

kvbx.jpg

pęknięty przewód paliwowy, którym kiedyś zastąpiłem taki zaworek ponieważ był uszkodzony. Sąsiad miał pompkę od e34 z takim zaworkiem i go zamontowałem, pojechałem na próbę odczekałem i zapalił od strzała! :D

piszę dzisiaj dopiero ale wczoraj już nie miałem siły...

dziękówa za pomoc :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...