Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Instalacja do e39 520i - prośba o pomoc w wyborze oraz ocenę wybranego zestawu


Pecet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Napiszcie proszę jakieś informacje na temat przedstawionego poniżej zestawu - jestem zielony w temacie, znajomy polecił mi montażystę z wielunia, o to co mi zaproponował:

"Jezeli chodzi o budzet 3000 pln to jest on ciut maly jezeli chcemy zalozyc wszystko TOP.

Ale z okazji nadchodzacych swiat bozego narodzenia jestem w stanie wyjatkowo zaproponowac doskonaly zestaw lpg.Oto co moge zaproponowac w tej cenie.

1.UKLAD STERUJACY lpgtech

2.reduktor KME SILVER(generuje odpowiednia moc plus zapas)

3.wtryskiwacze DRAGON

4.ZBIORNIK TOR 51L

Oczywiscie wlew w klapce.2 lata gwarancji.i ponad 20-letnie doswiadczenie w montazu lpg .i gratis diagnostyka elektroniki calego auta urzadzeniem LAUNCH TOOL"

Zapytałem jeszcze o przewody ukryte pod plastikami na silniku - powiedział,że ok, tak się robi i tak będzie zrobione.

Zaskoczył mnie bo rozmawiałem z 2 innymi gaziarzami i mówili,że mają długie wtryskiwacze i będzie je widać - nie da się tak zrobić,zeby były schowane.

Za montaż zabiorę się po nowym roku, ale chciałbym już obrać jakiś kierunek ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa bym polecił staga- najpopularniejsze i sprawdzone rozwiązanie na polskim rynku

Parownik KME Gold- od silwera parę dyszek droższy.

Wtryski- hmm byle nie valteki, dragon nie znam ale ekspertem w LPG nie jestem, rzadko ktos by to polecił.

Ogólnie koleś leci po cenie żeby zamknąć się w 3k. Wyślij zapytanie jeszcze do innego zakładu tak dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się opcja nr 2:

ANMAR Kępno

"INSTALACJA STAG 300 z reduktorem do 150km i listwą wtrysków Valtek to koszt - 2700zł

INSTALACJA STAG 300 z reduktorem do 200km i listwą Valtek to koszt - 2800zł

INSTALACJA STAG 300 z reduktorem do 200km i lepszą listwą wtrysków OMVL reg to koszt- 2900zł

INSTALACJA STAG 300 z reduktorem do 250km i listwą AC W01 - to koszt 3000zł

KOMPLETNE CENY INSTALACJI ZE ZBIORNIKIEM W KOŁO I WLEWEM OBOK WLEWU BENZYNY.

Ma Pan dość spory wybór jeśli chodzi o podzespoły w tym standardzie instalacji gazowych. Najlepszym układem dla Pańskiego auta będzie STAG 300 z reduktorem do 200km i listwą OMVL - ten za 2900zł i ten układ będzie w pełni się sprawdzał."

Marka STAG jest mi bardziej znana od tej lpgtech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę dołożyć i mieć wlew schowany :)

Czy ktoś z forumowiczów ma instalację sekwencyjną z wtryskiwaczami schowanymi pod obudowami na silniku ?

"Luna AutoGaz Brzezie" twierdzi,że tak się nie da przy instalacji za 3900zł... ehh... nie przeżyję jeśli na pięknej pokrywie silnika będą jakieś gów***** węże leżeć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na następujące opcje:

"1. jeśli chodzi o instalację dobrą, która będzie długo służyć to mogę polecić instalację sekwencyjną firmy BRC (2 lata gwarancji bez limitu kilometrów) – 3900 zł

2. druga opcja to instalacja ESGI-2 na który udzielamy gwarancji 2 lata lub do przebiegu 50 tys. km. – 3200 zł."

Ktoś coś na temat ukrywania wtryskiwaczy powie ? Da się czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag też dobra instalacja. Co do schowania instalacji pod kolektor dolotowy to pewnie że sie da, ludzie tak robia niestety najczęściej sami bo gazownikom jakoś słabo się chce to robić. Dodatkowo minus takiego rozwiązania to wszelka awaria wtrysków lub wymiana i niezbędne jest odkręcenie kolektora lub wykręcenie gratów aby się tam dostać. Wal wszystko na zewnątrz, jakoś to przebolejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na następujące opcje:

"1. jeśli chodzi o instalację dobrą, która będzie długo służyć to mogę polecić instalację sekwencyjną firmy BRC (2 lata gwarancji bez limitu kilometrów) – 3900 zł

2. druga opcja to instalacja ESGI-2 na który udzielamy gwarancji 2 lata lub do przebiegu 50 tys. km. – 3200 zł."

Ktoś coś na temat ukrywania wtryskiwaczy powie ? Da się czy nie ?

Brc droge w utrzymaniu bo części drogie a esgi bym sobie darował tez. Najlepszym rozwiązaniem montaż jest na pojedynczych wtryskach. Jak ktoś ma zgrabne ręce to da się wymienić bez ściągania kolektora w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego opcja trzecie z wtryskami omvl reg fast będzie dobra i będzie śmigać wtryski możesz upchać pod kolektor ssący tylko pamiętaj o nowych uszczelkach do kolektora bo do nawiercenia będzie trzeba go ściągnąć i wtedy ładnie listwę niech tam zamocują aby wężyki od wtrysków do kolektora były jak najkrótsze.Ps. jedynie przy WOT te wtryski mogą nie wydolić.A tak to powinny jeździć dobrze a są ponoć o niebo lepsze od valteka zwykłego.Sam będę na wiosnę zmieniał na omvl reg wtryski :)

Patrząc na dragony też powinny być okej.

Tylko niech gazownik porządnie całość zestroi na postoju a potem w czasie jazdy bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku pierwszej opcji którą wymieniłem...

1.UKLAD STERUJACY lpgtech

2.reduktor KME SILVER(generuje odpowiednia moc plus zapas)

3.wtryskiwacze DRAGON

4.ZBIORNIK TOR 51L

Gość wydaje się najbardziej wiarygodny.

To mówisz Georgii,żeby kupić nowe uszczelki pod kolektor ? Zadzwonie jutro i zapytam jak oni to widzą, bo nic nie mówili o takich rewelacjach jak nowe uszczelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mimo że kolektor plastikowy, w celu wywiercenia otworków zdjęcie go konieczne. Nawet nie wiem czy bez zdjęcia da się wywiercić dziury. Wielu speców mówi że nić się do środka nie posypie podczas wiercenia, ale kolektor na stole to co innego jak wiercenie po skosach, wiadomo inna jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to 520 to porażka ,zero mocy i spalanie jak czołg.Zmień model na 3xx lub 525 minimum i nie ładuj kasy w skarbonę. Pozdrawiam, życzę miłego użytkowania lpg i wkładania bez końca.

Kolega nie pytał o opinie na temat auta tylko gazu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to 520 to porażka ,zero mocy i spalanie jak czołg.Zmień model na 3xx lub 525 minimum i nie ładuj kasy w skarbonę. Pozdrawiam, życzę miłego użytkowania lpg i wkładania bez końca.

Kolego... miałem już 316 (e36), 735i (e32), 325 (e36), sporo pojeździłem 740, 530d i jeszcze paroma innymi autami w swoim życiu, więc dziękuję Ci za konstruktywny i budujący komentarz :)

Kupiłem 520i bo nie potrzebuję dużego zapasu mocy, spalanie oscyluje na poziomie 8,2 - 8,5l więc jestem zadowolony :)

Temat dotyczy montażu instalacji, bo tego akurat w żadnym wcześniejszym aucie nie ćwiczyłem, dziękuję za pozostałe cenne uwagi :) i sorry za mały offtopic, ale taki komentarz zaakceptowałbym 10 lat temu kiedy zaczynałem przygodę z motoryzacją bmw_1

Za tydzień jadę, montaż.

Prześlę zdjęcia i napiszę co i jak!

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Pozdrawiam i szerokości bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Dopiero dzisiaj na spokojnie mogłem machnąć kilka zdjęć.

Instalacja zamontowana.

Specyfikacja:

1.UKLAD STERUJACY lpgtech

2.reduktor KME SILVER(generuje odpowiednia moc plus zapas)

3.wtryskiwacze DRAGON

4.ZBIORNIK TOR 51L

Komputer od gazu w skrzynce z komputerem silnika.

Wtryski schowane pod obudową - tak właśnie chciałem, mało który zakład wiedział o co mi chodzi :bag:

Wlew - kompletny, nie trzeba żadnych przystawek przy tankowaniu, obok wlewu benzyny.

Butla w kole, wchodzi ok 43 litrów podtlenku.

Moment przełączenia na lpg niezauważalny.

Średnie spalanie - delikatna jazda, 80% trasa,------ 8,5L/100km :dance:

Mogę szczerze polecić: https://plus.google.com/109630045847076100770/about?gl=pl&hl=pl

Dobrze obeznani z silnikami w e39 :) od razu wiedzieli za co się zabrać, gdzie co schować itd.

Montaż trwał 6h

Gwarancja: 2 lata, bez limitu kilometrów

IMAG0758_zpsbf2b5488.jpgIMAG0756_zps84c70ca4.jpg

IMAG0754_zpsc00bdddf.jpg

Edytowane przez Pecet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...