Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Mycie silnika....


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... to chyba zaryzykuje.

Nie chodzi mi o mycie myjka cisnieniowa tylko własnie spryskanie srodkiem i spłukonie wodą ze szlaufa....

No chciałem ubyć silnik od pokrywy zaworów w dół bo jak pokrywe zaleje to woda nie wyleci chyba bo wtryski głędoko siedzą. Chodzi o silnik 1.8d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze po rajdach myje fury .. czy to diesle czy v8 benzyny jak wracają z rajdu offroad.. i myjką ciśnieniem daje wszędzie....

swoje jak myje to płynem i pędzelkiem gdzieś w zakamarkach i spłukuje wodą bez jakiegoś mega ciśnienia... prosto z węża bez końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem sceptykiem mycia auta, ale jak koledzy wyżej piszą najlepszy jest złoty środek, w tym wypadku umycie srodkiem i spłukanie woda z węża lub wiadra. Uważał bym przy wszystkim co ma elektrykę, dodatkowo warto zerknąć czy niema gdzieś uszkodzeń na otulinach kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czesto chcesz to robic ale jesli tak to zakup opryskiwacz (5L) z gietkim wezem i sztywna dysza 0,5m.

Najpierw koncentrat do mycia silnika rozpryskujesz (oczywiscie alternator ,przeplywka i rozrusznik nie) a nastepnie zalewasz opryskiwacz woda i cisnieniem spryskujesz splukujesz silnik.

Cisnienie slabe ale skuleczniejsze niz wolny strumien jednoczesnie nie na tyle duze zeby wtloczyc wode tam gdzie nie trzeba

Ja stosuje ten sposob z powodzeniem juz kilka razy(rzadziej po zastosowaniu Engine detailer z "megsa")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz przyjemność mycia silnika cisnieniowka po wymianie podstawy filtra oleju, miejsce cholernie ciężkie do ręcznego umycia, a jak wiadomo e34 ma już swoje lata i żadnego problemu z odpaleniem nie było, co ciśnienie to ciśnienie. Elegancko umyło.

Mylem na Kromera kawałek za petla po lewej stronie, także mogę polecic.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś umyli mi silnik na Shellu w Oławie.

Jeździłem wtedy Toyotą Celicą, dzień później miał przyjechać klient z LUBLINA.

Po umyciu wszystko OK, dojechałem bez problemu do Wrocławia, zostałem na noc u znajomych.

Rano o 5.00 dzwoni kolo, że dojeżdża już A4 do Wrocka - umówiliśmy się przy Inchape ;)

Idę do auta - ledwo odpaliło, chodziło na 3 gary, zero przyśpieszenia, ledwo dojechałem na Bielany.

Oczywiście kolo auta nie kupił, wrócił wściekły do domu a ja prawie w******l dostałem od niego i dwóch braci...

Tak więc jestem nieco sceptycznie nastawiony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jedynie czego sie obawiam to wspomagania bo silnik od wspomagania jest na wysokosci tlumika drgan i wchodzi do niego pelno wtyczek....

Ale chyba zaopatrze sie wten oryskiwacz, i poloze worek z gory na silniczek od wspomagania, zabieg przeprowadze w piatek aby jak cos nie halo to doschlo wszystko przez weekend.. :D

Wielkie dzieki za rady i pomoc...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No właśnie u mnie są wycieki oleju gdzieś i pod skrzynią biegów też coś tam chyba cieknie i chciałbym umyć, żeby sprawdzić gdzie to leci. I teraz się zastanawiam, czy samemu dałbym radę, bo podnośnika nie mam, żeby od dołu dojść i czy nie lepiej dać gdzieś gdzie umyją to dobrze, nie uszkadzając nic ;) Może znacie jakieś miejsce, które możecie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...