Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana siłownika centralnego zamka drzwi bmw e36 sedan


Rekomendowane odpowiedzi

A więc zacznę od objaw co się działo w aucie.

Przy zamykaniu i otwieraniu auta wszystkie drzwi zamykały i otwierały się bez zastrzeżeń, natomiast drzwi prawe przód nie zawsze się to udało, bądź rygiel szedł jak by nie miał sił. Po ok. tygodniu przestał działaś całkowicie.

Więc pierwsze co oczywiście sprawdziłem czy dochodzi prąd i było ok. Po sprawdzeniu nie miałem wątpliwości że padł siłownik centralnego zamka który odpowiada za właśnie otwieranie i ryglowanie zamka. :)

A teraz postaram się jak najlepiej opisać cała operację :D :rotfl:

Narzędzia potrzebne do wymiany:

- torx 25

- torx 30

- nasadkę 10 z przedłużką i grzechotką najlepiej, ale zwykłym płaskim kluczem tez jest dojście

- oraz najlepiej kuchenny nóż

Zaczynamy :)

1. Zdejmujemy boczek drzwi, a żeby to zrobić zdejmujemy zaślepki i odkręcamy dwie śruby, torx 25

ae806b9379c1f41dm.jpg

2. Wysuwamy w stronę zawiasów obramowanie raczki

4fe3f90109d0b423m.jpg

3. Odkręcamy rygiel

d3ac81f392d46487m.jpg

Zdejmujemy boczek który trzyma się na zatrzaskach :) i zaczynamy demontować niektóre części, a mianowicie :)

4. odkręcamy śrubę ( nasadka 10 ) i wyjmujemy szynę szyby

e696fda47303b1e8m.jpg

5. Odkręcamy rączkę wew. która trzyma się na śrubie na torx 25

c2e00c7910fca125m.jpg

6. A także 3 śruby ( torx 30 ) trzymające cały zamek

13c1250e422b58c6m.jpg

7. Po zaglądnięciu do środka drzwi widzimy zamek a na zamku cały siłownik zamka. Siłownik który wygląda tak ( plastykowy czarny;p ):

b03f5077f83b52b2m.jpg

Jest on wsuwany od góry w zamek, a trzyma się na klipsie ( że tak to nazwę;p ) który trzeba odchylić od zamka ( najlepiej własnie wsunąć nóż pomiędzy klipsa a siłowniczek i wtedy jest łatwiej odchylić go na całej długości) a zamek wysunąć do góry

96aecccf3ed03131m.jpg

Wyciągamy siłownik na zew. Odpinamy wtyczkę i mamy takie coś siłownik od dołu:

cd34f6d4b702f5b7m.jpg

A tak wygląda zamek po wyjęciu siłowniczka;

2ce8b66b036685edm.jpg

Teraz zaczynamy wszystko w odwrotnej kolejność:

- wkładamy nowy siłowniczek w zamek

- wpinamy wtyczkę

itd.. itd... :)

Mam nadzieję, że udało mi się jak najlepiej przedstawić proces wymiany siłowniczka, bez demontażu szyby i całego zamka, tak jak niektórzy opisują taką wymianę :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...