Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[Besol] E36 318 AlpinWeiss Polizei


Besol

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Chciałbym przedstawić Wam swój samochód, w którym trochę pomotałem parę rzeczy, trochę zmodyfikowałem, kilka jest autorskich pomysłów... ogólnie bardzo dużo się wydarzyło w przeciągu tych 2óch lat, co postarałem się skrócić na stronie www:

BMW E36 BESOL < -- to jest link, KLIKNIJ

Ogólnie, auto było do 2007 roku na służbie w bawarskiej Policji, co jako igiełka adrenaliny i ciekawości skłoniła mnie do jego kupna. Jest to automat, posiada drobne wady karoserii, ale mechanicznie było serwisowane do też to roku regularnie. Potem jakiś wsiok nim jeździł, ale całe szczęście nic temu auto się nie stało.

Jedyny ból jaki się okazał z autem byłym radiowozem, to fakt że to E36 nie posiadało praktycznie żadnego seryjnego wyposażenia prócz ABS i powietrza w kabinie.

Ale wiedziałem że wszystko przede mną i tak zaczęły się modyfikacje.

Mechaniczne:

- przednie sworznie, tuleje Lemforder

- drążki kierownicze j.w. + geometria

- przednie tarcze hamulcowe wentylowane Bosch + klocki hamulcowe przód i tył TRW

- termostat i jego obudowa

- sprzęglo wiskotyczne

- szczęki hamulca ręcznego,

- instalacja gazowa Stag 4

W planie na wiosnę:

- wymiana progów (to już lada dzień)

- wymiana amortyzatorów przód i tył (kwiecień-maj 2014)

Wizualne:

- przednie lampy ZKW + ringi CCFL,

- kierunkowskazy przednie ori białe, blotnikowe biale, tylne lampy oczywiście też białe, wszystko ori,

- halogeny (po policyjnych zostało tylko okablowanie)

- blenda tylnej szyby (póki co roboczo, malowana własnoręcznie)

- podgrzewane lusterka

- podgrzewane spryskiwacze

- podgrzewane fotele

- pompowane lędźwie

- podłokietnik przedni skórzany

- wybierak zmiany biegów "amerykański" skórzany

- mieszek ręcznego oraz rączka ręcznego skórzana

- komplet foteli skórzanych + kanapa z podłokietnikiem z tyłu

- dodatkowe oświetlenie wnętrza z tyłu

- oświetlenie na nogi

- oświetlenie klamek wewnątrz

- oświetlenie komory bagażnika w klapie

- centralny na pilota + alarm

- 4 x elektryczne szyby + blokada tylnich szyb

- pełne 6 głośnikowe nagłośnienie na sprzęcie firmy Hertz przód, ori Nokia w drzwiach i Sony coś tam z tyłu

- instalacja antenowa w tylnej szybie z eliminatorem szeregowym itp.

- boczki drzwi przednich z wersji z poduszkami airbag

- diody alarmowe w drzwiach przednich

- radio BMW Business CD + dorobiony aux

- usunięcie stanu "opadniętego schowka" :)

- autorska ramka na przyciski w konsoli z zestawem diod LPG (odcień oryginalny BMW)

- podgrzewana multifunkcyjna kierownica z E39, sterowanie radia z kierownicy (w planach przeszczep tempomatu z E39 by był też sterowany z kierownicy)

- pełny komputer pokładowy OBC 18 + Check Control

- manetka z opcją OBC

- czarna podsufitka, czarne słupki przednie i tylne, czarne rączki

- czarne daszki przeciwsłoneczne z opcją doświetlenia i z lusterkami

- czarna nerka w macie

- nowy emblemat na masce

- drobne zaprawki lakiernicze.

Oczywiście wymieniane na bieżąco oleje, płyny, filtry, nawet świece już były, silnik pucowany, pieszczony i głaskany, myty w miarę możliwości itp. :)

Wszystko robione we własnym zakresie, z pomocą kolegi, zwłaszcza w mechanicznych sprawach, a tak ogólnie to "pod domem" :)

Niedługo - mam nadzieję - wpadnie też ASC, PDC, lusterko fotochrom, wsponiany tempomat, rozpórka na przednie kielichy i kto wie co jeszcze. Jak coś się zmieni w aucie, dam znać tutaj, dam info też na stronie.

Pozdrawiam i jako że jeszcze się z Wami nie widziałem, to - do zobaczenia :)

Besol.

[ATTACH=CONFIG]28868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28869[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28866[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28867[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28865[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]28863[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28857[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28856[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28858[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28860[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]28859[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28873[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28864[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28872[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28875[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]28861[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28862[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28871[/ATTACH]

Edytowane przez Besol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jesli chodzi o strone techniczną (żeby był porządek) to tak powinien wygladac post :

tytuł posta np.: [Mordulec] BMW E30 cośtamcośtam ....

zdjecia w rodzielczosci 800x600 na http://www.imageshack.us/ , można automatycznie zmniejszyć rozmiar zdjecia do takiego formatu"

Plus drugi odrębny temat w jaki sposob umieszczac zdjecia.

Kazdy interpretuje jak chce:P

Edytowane przez drxz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ojoj, szmat czasu minął. Między czasie nie próżnowałem i wymieniłem kilka rzeczy w aucie, wpadło też kilka frykasów. Między innymi tylni podłokietnik do kanapy z uchwytami na kubki:

podlokietnik.jpg

W samym aucie przy okazji wymiany

- gum stabilizatora

- łącznika stabilizatora

- reparaturki hamulca (tłoczki w zaciskach)

- przewodów hamulcowych

musiałem zregenerować kabłąki mocujące stabilizator do auta, bo widać było rudą. Zdjęc nie mam ale same kabłąki trafiły do piaskowania i wyszły jak nowe :)

Wleciał też moduł komfortu, a na niego przeniosłem też szyby z przekaźników. To było wyzwanie :)

Nabyłem też interfejs niezbędny do kodowania auta i przeprogramowałem w końcu swoje OBC i prawie wspomniany już moduł komfortu. Prawie bo mam nadal błędy w połączeniu ale pracuję nad tym. Docelowo wleci przycisk z cabrio na wszystkie szyby góra/dół.

Na koniec, takie zdjątko nowego i starego łącznika stabilizatora:

lacznik.jpg

P.S>

Na dachu w miejsce starego mocowania po antenie policyjnej pojawiła się płetwa rekina, malowana w kolor oczywiście. Ale to taki tam detalik. Płetwa ponoć ori... ale...

No i temat z przed paru chwil - czeka mnie wymiana bendixa w rozruszniku bo już odpalić się nie da. Rozrusznik tlyko zgrzyta, pukanie w obudowe z jednoczesnym odpalaniem pomaga, więc ewidentnie bendix. Wymiana w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Stary to jest dział w którym wrzucasz temat ze swoim autem.

Nie wiem czy to jest tak trudne do zrozumienia.

Dział powstał po to żeby każdy z forumowiczów mógł pochwalić się swoim autkiem opisać je oraz co jakiś czas dodawać nowe posty o tym jakie modyfikacji przeszła jego Buma.

Chcesz reklamować swój blog, podawać linki do innych stron - chyba trafiłeś w niewłaściwe miejsce.

Zamykam i leci do kosza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...