Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Polerowanie aluminium ??


Gość Mordulec

Rekomendowane odpowiedzi

bierzesz w lapy papier ścierny - na początek jakiś gruby, zeby zebrać te nierówności po fabryce. Później wodne: 600, 800, 1000, 1500, 2000, 2500, na koniec automaxa albo inną pastę lekkościerną i świeci Ci sie jak psu jajca, najlepiej robić to mechanicznie bo ręcznie sie zajedziesz.

1. Normalna felga:

polera1.jpg

2.Po usunięciu laku i podkładu:

polera2.jpg

3. Próbna polerka:

polera3.jpg

4. Tak wygląda furka na polerowanych felach:

golfik1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to nawet nie myslcie o recznym polerowaniu! Recznie mozna jakies straszne zakamarki robic. Do tego trzeba sprzetu - szlifierka oscylacyjna, papiery wodne (takie tarcze na rzepach) i heja! Najpierw od najwiekszej gramatury, kilka stopni zmniejszania granulatu, az robota wykonczeniowa czyli filc i odpowiednia pasta do metali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu :mrgreen: dziś listonosz przyniósł mi takie coś z allegro o takie a więc chwyciłem kawałek aluminum, przejchałęm kolejno papierami 340,600,1200. Założyłem końcówkę filcową(do polerowania) włączam i jade słaby efekt :? Myśle że trzeba by jakąś paste polerską, ale tempo, nabłyszczacze, odnawiacze garażu- wszystko u dziadka w garażu :? chwyciłem mleczko do czyszczenia :mrgreen: lekko natarłem tym filc, jade i już mam lustereczko :mrgreen: Zachęcam bo nie jest to wcale trudne, z tego co wiem nawet do wiertarek są takie filcowe nakładki :wink: Naprawdę jest to dziecinnie proste, może i wasze kobiety skorzystają i zrobią sobie jakieś lustereczko :?: :mrgreen: pozdrawiam i życze owocnych prac <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Maltarn to niezłego Mikołaja miałeś <bmw_2>

daj zdjęcia swojej roboty :mrgreen:

niestety nie mikołaj tylko mój portfel :mrgreen:

co do fotek to nie mam niestety czym zrobić :(

a i odświerzanie antyków takim użądzeniem też daje niezły efekt, stary świecznik z mosiądzu teraz sie świeci jak psu jajca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśłi ktoś pamięta co gadałem o mleczku do czyszczenia i lustrze, to niech o tym zapomni, tamto to syf, troche sie przeglądałem i sie cieszyłem tylko. Dzisiaj dorwałem TEMPO i tradycyjnie kolejno papierami 340>600>1200, potem nałożylem troche TEMPO na szmatke i zacząłem jechać :mrgreen: po jakiś 5 minutach moge sie przeglądać w klapie modelu samochodu :mrgreen: jak jakieś pytania to do mnie :mrgreen: chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyłeś mnie tym pytaniem Kosa, myśle że jeśli już bym się tego podjął to za symboliczną kwotę :mrgreen: zresztą obgadamy to na gg :wink: Generalnie to bał bym się brać za roabienie nie moich rzeczy bo jak coś nie wyjdzie to lipa, ale kto wie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...