Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dobór opon do E46 320i 150 KM


Pirooz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Uznajmy że zima się skończyła. Czas pomyśleć o letnim obuwiu.

Cały zeszły sezon latałem na oponach Eagle F1 w rozmiarze 225/45/16 i byłem bardzo zadowolony. Ściągając je na zimę zauważyłem, że tylne kapcie nadają się do wymiany - zdarte do znacznika. Więc trzeba pomyśleć przynajmniej o 2óch nowych kapciach już teraz.

Doszedłem do wniosku że nie potrzebuję chyba tak szerokich gum do mojego mizernego silniczka, poza tym 225 z przodu lekko haczyło przy maksymalnym skręcie. Obecnie mam zimowe w rozmiarze 205/50 i jest git.

Myślę o zakupie czegoś takiego:

Yokohama S.drive AS01 205/45 R16 87 W ? Opony Yokohama ? Oponeo

Nie ukrywam, że lubię czasem troszkę przycisnąć i trakcja jest dla mnie ważna. Yokohama jest uznawana za jedną z najlepszych marek. Jednocześnie ten model nie zabija aż tak cenowo. Pytam jednak - czy warto? Jeśli powiecie, że różnica jest zauważalna (w trakcji na suchym i mokrym) względem jakichś budżetówek to biorę je bez zastanowienia. Jeśli nie warto do mojego 150-konnego silniczka pakować opon przeznaczonych do latania bardziej sportowego - to zrozumiem. Powiedzcie proszę co o tym sądzicie.

P.S. Spalanie nie jest dla mnie aż tak ważne - bo niby ta opona nie jest oszczędna. Mam dobrej klasy LPG więc oszczędzam wystarczająco ;)

P.S.2. Jeśli macie inne propozycje - będą mile widziane. Od razu mówię, że poszukuję tylko i wyłącznie opon które mogę kupić na fakturę kuog zalety prowadzenia działalności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym raczej na opony bardziej markowych firm. Letnia opona jest ważniejsza niż zimowa wiadomo rozwija się większe prędkości i gatunek powinien być lepszy od opony zimowej. Skoro byleś zadowolony z wcześniejszych gum dlaczego by nie kopić takich samych.

Ja osobiście chwale Pirelli

WINTER CARVING? EDGE, Opony samochodowe , Opony zimowe - PIRELLI POLSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mozna kupic na Fakturke

No nie tak do końca bo jak ktoś sprzedaje prywatnie i nie ma działalności to mi fakturki nie wystawi przeca :P

Stawiał bym raczej na opony bardziej markowych firm. Letnia opona jest ważniejsza niż zimowa wiadomo rozwija się większe prędkości i gatunek powinien być lepszy od opony zimowej. Skoro byleś zadowolony z wcześniejszych gum dlaczego by nie kopić takich samych.

Ja osobiście chwale Pirelli

Nie ukrywam, że kierowałem się ilością i wysokością ocen :) Oponego wydaje mi się jednym z największych portalów oponiarskich ;) Eagle F1 o takim samym rozmiarze miały niższą ocenę od tych Yokohamów. A że Yokohamy bynajmniej nie są żadnymi oponami typu no-name uznałem je za niezły wybór.

P.S.

Czemu wkleiłeś link do zimowych opon z kolcami? :lol:

P.S.2.

Uważasz Yokohamy za mniej markowe od Goodyear, Pirelli, Michelin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ponury

Tylko że ja chyba nie szukam niczego eco bmw_1 na zimę były eco - bieżnikowane - i się spisały ok, ale wiadomym jest, że w zimie się tak nie jeździ jak w lecie. Dlatego raczej teraz rozwiązania eco w grę nie wchodzą :) ale dzięki, porównam ceny.

W Oponego ciekawa jest też opcja ubezpieczenia opon. Jak rozwalę oponę to albo mnie lawetują do warsztatu, albo wymieniają koło na miejscu, albo zwracają wartość opony jeśli nie da się jej naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do końca bo jak ktoś sprzedaje prywatnie i nie ma działalności to mi fakturki nie wystawi przeca :P

Nie ukrywam, że kierowałem się ilością i wysokością ocen :) Oponego wydaje mi się jednym z największych portalów oponiarskich ;) Eagle F1 o takim samym rozmiarze miały niższą ocenę od tych Yokohamów. A że Yokohamy bynajmniej nie są żadnymi oponami typu no-name uznałem je za niezły wybór.

P.S.

Czemu wkleiłeś link do zimowych opon z kolcami? :lol:

P.S.2.

Uważasz Yokohamy za mniej markowe od Goodyear, Pirelli, Michelin?

To jest tylko link do strony Pirelli Poland byłem leniwy po 15 godzinach za kierownicą i wkleilem ten z moich dodanych. Tam zmienisz sobie rozmiar itd pod dany model auta, silnik.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Najlepiej sprawdzić w kalkulatorze opon, np jak ten powyżej. Na szerokość na pewno wejdzie, co do profilu trochę wyższy od standardu 55, niewielka różnica jak nie masz ekstremalnej gleby będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...