Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Potrzebna diagnoza,czy działa vanos w m52.Lublin lub okolice.


UmbertoLbn

Rekomendowane odpowiedzi

witam.szukam kogos biegłego w komputerowym diagnozowaniu silnika. auto muli na niskich obrotach. przy ok 3500 obr,gdzie normalnie vanos robi robote...nie czuć róznicy.objaw ten mam od 3tyg. wczesniej było ok. istotna zmianą jest też,że przed wystąpieniem objawu silnik miał ok 720-750 obr na biegu jałowym a teraz ma tylko 600 i silnik czasem (choć nie ciągle) zaczyna drżeć. w BRJ na komp pokazało bład czujnika wałka rozrządu,który już wymieniłem na nowy siemensa. dopóki silnik się nie rozgrzeje trzyma swoje 750 obrotów i wydaje się jechać nieźle. wyczytałem na forach,że może to być vanos i diagnozuje się komputerowo,czy robi to co powinien w ustawieniu wałka. proszę o pomoc. silnik m52 na jednym vanosie 96rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą czujnika silnik był totalnie zamulony,a na dodanie gazu reagował dławieniem...gubieniem zapłonu na części cylindrów. po wymianie czujnika normalnie reaguje na gaz bez prychania i strzelania w kolektor jednak jeździ jak zwykła dwulitrówka bez vanosa...no i te niskie obroty-po rozgrzaniu silnika jest 600 i czasem zaczyna wyraźnie drżeć silnik lecz nie jest to ciągły objaw. silnik m52 (jeden vanos) 2,0 auto 1996r osprzęt siemens wszystko w oryginale. nowe świece NGK dobrane z katalogu. wracając do vanosa lub raczej tego co bym nazwał niepoprawnym działaniem,gdy dam mu gaz w podłoge np na 3cim biegu i rozkęca się przypuśćmy od 1500 w góre...czekam na efekt przy ok 3500...nic się nie dzieje ale ok 4800-5000 jest nagle ***nięcie jakby nagle w tym momencie coś sie odblokowało,vanos przestawił kąty wałka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni siedze analizując podobne tematy na forach.widze,ze vanos reguluje ustawienia wałka rozrządu (fazy rozrzadu) pod wpywem ciśnienia oleju.są tam jakies uszczelki i jak one są uszkodzone to vanos nie robi roboty,nie przestawia wałka. widze,że są takie uszczelki na allegro ale chciałbym najpierw diagnozy komputerowej gdzie mozna odczytaj,czy wałek zmienia połozenie przy różnych obrotach i trzyma okreslone parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że miałem podobne objawy, też drżenie silnika i za niskie obroty itp. Mi pomogło ostre przegonienie auta, o dziwo część objawów sama minęła.

Faktycznie LUblin a nie LUbin, spora różnica. Musisz popytać na innych forach czy kogoś nie masz z okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...