Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pierscien od McPesona ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem

Otoz dzis chcialem sie zabrac za wymiane przednich amortyzatorow.

I moje zaskoczenie bylo niesamowite

Napotkalem sie na Pierscien (nie wiem jak on sie nazywa) ktory blokuje amortyzator przed wyciagnieciem. NIe moge go odkrecic wiec moze go sie przetnie przecinakiem czy czyms podobnym. I moj problem sie pojawia w tmy miejscu. Jak sie dokladnie nazywa ten pierscien :?: Bo chialbym kupic nowy ale nie wiem jak sie Dokladnie Nazywa.

Prosze o pomoc a tu jest zdjecie tego pierscienia

Penwie troche namieszalem ale mysle ze mi pomozecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą nakrętkę wątpię czy gdziekolwiek dostaniesz poza serwisem, a używkę pewnie z całym mc personem.

Spróbój kolumnę wsadzić w imadło, tylko nie skręcaj za mocno,żeby nie zgiąć jej, zlej nakrętkę WD40 i jakąś dużą żabką lub dużym francuzem odkręć. Musi pójść :!: Jak nie to młotek i "tempy" przecinak tak żeby jej nie zniszczyć. Albo złap nakrętke w imadle i kręć kolumną(ja tak robiłem i udało się). Najlepsze narzędzie do tego to klucz pazurkowy.... <bmw_1>

Powodzenia <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego nie pokazuje,ale chyba nie rozpinałeś zawiechy z dołu, więc nie możesz wyjąć kolumny :?: :!: Łatwiej i mniej mordęgi będziesz miał jak ją wyjmiesz. Po zdemontowaniu i zamontowaniu przy tej czynności nie trzeba ustawiać zbieżności.

ale niestety jest to równoznaczne z wypieciem sworznia wachacza :evil: a to nie jest łatwe i często prowadzi do zniszczenia sworznia, a nieumiejetne może zniszczyć i wachacz, wiec ostrożnie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tymi sworzniami jest problem i nie tlyko z nimi.

Bo i sruby od hamulcow sie tak spiekly ze ani drgnie, nawet wd40 nie pomoglo.

Wiec tlyko w taki sposob sciagam ze odkrecam lacznik stabilizatora. Inaczej sam sobie nie poradze, a oddawac auto do mechanika to sie nie oplaca. Sam sie pomecze moze dam rade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...