Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


co myślicie o wymianie seryjnego pakietu na M-pakiet (wewnętrzny) e46 coupe 2003r?


kryster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Mam okazję kupić BMW e46 coupe 2003r 320ci (170KM) ma ona zewnętrzny M-pakiet i wygląda bardzo bardzo ładnie, ale brakuje mu M-pakietu wewnętrznego. Pytanie brzmi czy można bez problemu wymienić zwykłe fotele na M-pakiet oraz kanapę i resztę dodatków podsufitka, zegary, gałka od biegów, kierownica. Czy nie będzie problemu z działaniem tych nowych części, trzeba zmieniać coś w komputerze itp? ile może to kosztować? A drugie pytanie to czy można zamiast tego silnika włożyć większy np. 2.5-2.8 bez problemu czy są to inne układy? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od razu przewidujesz zmianę silnika (swap) to czy nie warto od razu poszukać takiego egzemplarza?

No chyba, że to 320ci to faktycznie takie super hiper ;)

Ps. Specjalistą nie jestem ale wymiana środka to żaden problem. Kupujesz części i montujesz. Raczej nie ma tu zbyt dużo do myślenia i grzebania w kompie ;) ile to kosztuje? Allegro i patrz na ceny części. Tanio nie będzie. Bynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie poszła podobno uszczelka pod głowicą i mam propozycja kupna ją już po wymianie silnika w bardzo dobrej cenie. Tylko brakuje tego M-pakietu wewnętrznego... a czy nie będzie problemu z działaniem tych części M-pakietu ? fotele kierownica? tempomat itp? czy trzeba coś dodatkowo zrobić, bo wymiana foteli nie wydaje się trudna, ale czy to będzie normalnie działać:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są w większości rzeczy mechaniczne - to co chcesz wymieniać. Fotele, podsufitka itd. Przykładowo kierownica - montujesz i jedynie aktywujesz. Tempomat - podobnie. Z tego co mi wiadomo każde BMW jest "przygotowane" pod części z "bogatszych" modeli. Tzn. dokładasz lepszą część i jedynie ją aktywujesz. Chłopaki nawet dokładają do foteli maty grzewcze aby mieć podgrzewanie foteli. Także luz. Co do silnika - to rozumiem że kupujesz teoretycznie samą budę z uszkodzonym silnikiem i ktoś Ci oferuje od razu swap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie zależy mi na kompletnym wewnętrznym M-pakiecie ale, fotele, kierownica i może po dłuższym czasie coś dołożę :) fotele 1000-1500 i kierownica to nie wiem ile:) także zamknę się w dobrej cenie :) ale czy to będzie normalnie działać? czy coś trzeba poprzestawiać w komputerze? chodzi o kierownice i o fotele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto jest w Niemczech z uszkodzonym silnikiem, facet od którego chce ją kupić ściągnie ją i wymieni w niej silnik czyli ja dostaje kompletną sprawną :) cena 20tys. po wymianie silnika i opłatach :) więc dokładam m-pakiet wewnętrzny nawet za 4tys bardzo ładną coupe z dwoma M-pakietami 2003 r z lipca czyli całkiem świeże auto :) wrzucę kilka zdjęć :) proszę o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz ochłonąć, bo emocje przy zakupie auta to najgorsze co może być. Ja bym szukał sztuki najbardziej odpowiadającej moim oczekiwaniom, najlepiej żeby taka wyjechała z fabryki. Twój wybór. A koszty... coś czuje, że w praniu i tak dojdzie kilka stówek, a może i tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie rację, lepiej będzie jak poczekam i poszukam :) szkoda, bo już siedzę na tych aukcjach 2 miesiąc i nic ciekawego nie można znaleźć w tej wygląd zewnętrzny i rocznik odpowiadał mi bardzo... ale znowu środek do bani no i silnik... Więc nie wiem, a co do tego czy w kraju nie ma nic ciekawego to muszę przyznać, że jeżeli chodzi o czarne coupe w m-pakiecie po lifcie to jest naprawdę ciężko o dobrą sztukę. Dzięki za opinie i wypowiedzi. Serdecznie pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona stoi w niemczech za 18tyś :lol: to nie wiem ile on z ceny urwal ze oplaca sie po nią jechac akcyza jak zakombinuje to min 1,5tys , recykling 500zł goły słupek 2.2 m54 min 1000zł , z zewnątrz jest ok i ma oko :lol: ale reszta bida , wgrę wchodzi zmiana na 2.5 lub 3.0 , 2.8 stary na lince gazu więcej kombinacji i trzeba wiązkę troszkę rzeźbić , ja na twoim miejscu dogadałbym sie zeby ją zwiózł zrobił opłaty a silnik wrzucisz jaki chcesz , sufit m to 500zł kiera tez 500 , stopka 250 , gałka 250 , fotele sporty 1000 , :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze dobrze trafiłem bo również szukam tego modelu choć mnie interesuje glownie m pakiet zewnętrzny plus dobry rocznik. Z doświadczenia wiem że w cenie 21-25 tys.nie znajdziesz m pakietu zewnątrz + wewnątrz bez sciemniania... nikt nie sprzeda full opcji za bezcen więc możesz szukać jeszcze długo. Wygląd zewnętrzny to kosztowna sprawa i w częściach i w wymianie dlatego ta ma ode mnie duży plus. Nawet ze zrobieniem środka za max 3 tys. masz bardzo dobrą cenę jak za takie autko. Tylko dowiedz się dokładnie o co chodzi z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...