Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e32 Winów,opolskie


Wilkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj w ramach barteru miałem zamienić się na poniższe auto

BMW 7 e32 735i 1990 rok Bogate wyposażenie LPG SEKWENCJA Winów ? OLX.pl (dawniej Tablica.pl)

Auto przyjechało do mnie i mojego mechanika. Przez telefon dowiedziałem się,że trzeba zrobić klimatyzację, wymienić butlę, wyregulować zawory. Auto generalnie jak na 7er w dobrym stanie itd.

Sprzedający przyjechał z Kolegą, który "bardzo" znał się na samochodach...zaczął szukać w moim problemów, jak znalazł "rdzę" w postaci kółeczka o średni 5mm przy nadkolu to stwierdziłem,że nie warto dyskutować(akurat blacharka jest naprawdę mocną stroną mojego auta).Od spodu mojego auta o dziwo nie chcieli oglądać,mimo,że chciałem udostępnić(normalne chyba?),tylko szybko finalizować transakcję.

Zaczęliśmy oglądać 7er i...:

-maska wymieniona na poliftową- schodzi klar, byle jako polakierowana, sporo odprysków od kamieni;

-lakier b. matowy+ bardzo dużo drobnych rysek(obstawiam,że ktoś jedxił na myjnię ze zużytym/twardym włosiem);

- prawe przednie drzwi -rant tak pordzewiały,ze lepiej wymienić-ale tu patrz powyżej- lakier całego auta mega zmęczony;na innych rantach też ruda,ale nie tak koszmarnie jak na PP drzwiach;

-woda w bagażniku;

- nad lewym nadkolem ktoś tam sprejemi paskudnie popryskał;

-drzwi kierowcy nie mają żadnego oporu...w sensie-nie trzymasz-zamykają się same;

-uszczelki przy drzwiach poszarpane, uszczelki/gumy przy klamkach popękane i stwardniałe

-fotel trochę wymięty;

Wjeżdzamy na kanał-hamulce piszczą, silnik chodzi nierówno nieco

od spodu- auto ma dwa wycieki oleju z silnika, ze skrzyni i na dyfrze widać też kropelki.

łączniki stablizatora do wymiany;amortyzatory- rok temu miały podobno 49-50%, a auto rzekomo pokonuje codziennie od 100-400km-jak dla mnie powinny być wymienione rok temu.

Trochę pordzewiało przy lewym progu-ktoś nieumiejętnie wstawił zapewne podnośnik kiedyś źle ustawiono.

Skonczyła się butla gazu, zaraz przegląd, oc wychodzi.Aha-klima nie działa,brak chłodniczki. Gaz (podobno)wymieniony na współczesny w serwisie w Niemczech.

Sprzedajacy przyznaje,żę auto ma problem ze zbieżnośćią albo geometrią -nie potrafił doprecyzować :)

Autem nie odbyłem jazdy próbnej,bo te oględziny spowodowały,że nie chce mi się wydawać 4-5 tysięcy,by auto przyzwoicie jeździło a 15,by była perełka(choć właść. twierdzi,że 4ery wystarczą,by byłą perłą).

Na naprawy wymienione w ogłoszeniu brak dokumentacji. Wg mnie auto miało ciężkie życie i raczej 402 tysiące są albo zdecydowanie zbyt małą liczbą km/albo było to piekło dla auta. Dlaczego tak mówię? Bo widziałem/jechałem paroma e32 z przebiegami zbliżonymi-380-460tysięcy i wyglądały/prezentowały się mechanicznie i wizualnie o niebo lepiej. Moje e34 doprowadziłem do prawie 300tysięcy i przy tej e32 wyglądałaby na nówkę.

Co do sprzedającego- mam mieszane uczucia. Młody chłopak,sympatyczny-przez telefon powiedział mi o klimie, butli, regulacji zaworów. Niepotrzebnie upierał się,że auto jest w dobrym stanie, nie ma wycieków, bo on nie widzi nic pod autem(a olej sączy się 30cm od mojej głowy),amortyzatory można wg niego jeszcze zostawić i auto jest b. zadbane....Brnął i chyba w to wierzy sam,ale jak dla mnie auto warte 2-3tysiace i do remontu.(Szpachli jakoś specjalnie nie ma,i buda jak na 24y lata jest przyzwoita-więc może warto).

Natomiast jego Kolega próbował kozaczyć, ale niestety jego wiedza była mniejsza od mojej- w porę zrozumiał,żeby odpuścić,bo taką słabą manipulacją nic nie ugra.

Nie mówię,że trup i szkoda czasu,ale,żę jest to auto do solidnego odświeżenia, remontu i wtedy pewnie będzie łądnąe32:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...