Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Propozycje miejsc na wypad wiosenny


Gość Mordulec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , mysle ze jest jeszcze troche czasu i warto by sie zastanowic

nad jakims wyjazdem plenerowym (tak jak w 2006 wyjazd do Sobótki) tak zeby

byla mozliwosc pozwiedzania , zrobienia jakiegos ogniska i miejsca na bezpieczne

zaparkowanie beemek , oczywiscie w jakiejs rozsadnej odległosci od wrocławia

tak zebysmy tam nie jechali kilka godzin :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztolnie i Książ jak przedmówcy słusznie zauważyli.

Jeśli jechalibyśmy zroganizowaną grupą, to raz że jakieś zniżki pewnie bybyły, a do tego i przewodnika można bybyło wziąść coby ciekawie poopowiadał.

A dla wytrwałych, jednodniowa wyprawa na Śnieżkę........ rowerami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i Zico mamy inną propozycję...

Niedaleko Milicza znajduje się położona w sercu lasu miejscowość o nazwie Zamek Myśliwski. W owej miejscowości stoi tylko jeden dom...nie ciężko jest się domyślić,iż jest to mały zameczek pełniący obecnie funkcję pensjonatu. W jego wnętrzu znajdują się pokoje gościnne w bardzo atrakcyjnych cenach (najtańsze miejsce do spania kosztuje jedynie 15zł) oraz restauracja połączona z salą biesiadną (bilard, piłkarzyki itp.) Większość pomieszczeń wyłożona jest boazerią, na ścianach zaś wiszą skóry z dzików i innych miłych zwierzątek (wiszą też groźnie wyglądające rogi rogaczy:). W restauracji za malutkie pieniążki można zjeść przepyszną pieczeń z dziczyzny, żurek, bigos itd. itp.

Zameczek otacza wielka polana na której znajduje się parking dla naszych pięknych BMWpojazdów (to najważniejsze:) grill, miejsce na ognisko a nawet basen. W sezonie istnieje możliwość :P nauki jazdy konnej, a przy odrobinie szczęścia i przychylności właściciela można wybrać się na prawdziwe polowanie <bmw_4>

My wielokrotnie odwiedziliśmy już Hubertówkę (bo tak nazywa się pensjonat) i zawsze byliśmy zadowoleni z pobytu, dlatego SERDECZNIE POLECAMY to miejsce wszystkim Maxbimmerom i Maxbimmerkom :oops:

Poniżej link po kliknięciu którego będziecie mogli zobaczyć fotografię z tego malowniczego miejsca:

http://www.eholiday.pl/noclegi-746-galeria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link po kliknięciu którego będziecie mogli zobaczyć fotografię z tego malowniczego miejsca:

http://www.eholiday.pl/noclegi-746-galeria.html

niektorzy powninni to kojazyc

No miejscówka dosc znana , Michu cos sie moze w temacie wypowiedziec :lol: :lol: :lol:

A wracajac do "wyprawy" to Hubertówka jest spoko ale za wiele tam pozwiedziac nie mozna

mysle ze te sztolnie to nie sa az tak daleko z tego co Kosa mowil to około 80km w jedna

strone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztolnie są ok, z tym że proponuję na zwiedzanie ich maj...od maja do października w jednym z obiektów Olbrzyma można nawet łódkami popływać...

Jeżeli chodzi efekty wizualne...góry sowie spowite wschodzącym słońcem to niesamowity widok :wink:

A Ksiąz - jak Książ...wszyscy go widzieli...choć z drugiej strony jest blisko Wałbrzycha czyli praktycznie po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakim terminie myślimy ??? I wypad jedno czy dwu dniowy ??

Myslalem raczej o wypadzie jedno dniowym :

-pojechac

-pozwiedzac

-zrobic ognicho

-wracamy

Hubertówka raczej nadaje sie na impreze dwudniową -> grilowanie i browarkowanie :wink:

Co do terminu to raczej wiosna , chociaz róznie to moze byc z tego wzgledu ze kazdy

widzi jaka zime mamy w tym roku dlatego moze sie okazac ze w lutym / marcu bedzie

+ albo - 20 stopni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypad jedno dniowy to polecam :lol: wlasnie okolice Walimia, Zagórza Ślaskiego- Góry Sowie i okolice. Jest co zwiedzać!!! Jest gdzie grillowac!!! Jest gdzie po pływac!!! :mrgreen: MAMY REZERWACJE NA DARMOWE KAJAKI, ROWERY WODNE ITP. OCZYWISCIE W SEZONIE <bmw_3> ZAPRASZAM - PRZYSTAN ALLIGATOR!! ZAGÓRZE ŚLASKIE, JESIORO BYSTRZYCKIE <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyskocze z takim pomyslem : Skalne miasto> czechy> 120km w jedna strone z wro, jest tam duzy praking strzezony podobno no i wiosna to tam jest napewno jak w bajce, zapodam takie zdjecie

Adr%C5%A1pa%C5%A1skoteplick%C3%A9_sk%C3%A1ly_02.JPG

14 15 jade tam na dwa dni wiec moge zrobic wywiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
A ja wyskocze z takim pomyslem : Skalne miasto> czechy> 120km w jedna strone z wro, jest tam duzy praking strzezony podobno no i wiosna to tam jest napewno jak w bajce, zapodam takie zdjecie

Obrazek

14 15 jade tam na dwa dni wiec moge zrobic wywiad.

Hmm to skalne miasto to całkiem spoko pomysł , 120km to w sumie godzina jazdy

bo trasa całkiem niezła :wink:

Czyli np:

-Hubertówka na 2 dniowe grilowanie

-Skalne miasto na wyprawe 1/2 dniową

czekamy na nastepne propozycje bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze pare fotek

135903.jpg

136045.jpg344945.jpg

344953.jpg

354992.jpg480651.jpg480705.jpg480726.jpg

A tu trasa

http://map24.interia.pl/

wystarczy wpisac w miejsce docelowe ''Adrspach''

Zwiedzanie skalnych miast zaczac mozna od miejscowosci ''teplice nad metuji'' gdyz sa one po prawej stronie tych skal... napewno ktos juz tam byl i moze cos wiecej napisac, ja jak juz pisalem jak wroce 15 to napisze cos wiecej o tych miejscowosciach i atrakcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że byłem to powiem tak: mimo że mam bliżej niż wielu z Was to jednak nie polecam tego wyjazdu. Po za skałami i jeziorem po którym płynie się łodka, praktycznie nie ma nic! Aha! Jeszcze jest wywoływanie szuwarka :mrgreen: Oczywiście nikogo nie chcę zniechęcać, ani zachęcać, bo byłem tam bardzo, bardzo dawno temu, lecz jak pytam ludzi którzy byli nie dawno to jednak nie są niesamowicie zachwyceni :!: Szwedu jak wróci to opisze swoje wrażenia :)

Osobiście jeśli miał bym wybierać to wybrał bym sztolnie, bo mają chociażby aspekt historyczny.

W kwestii wyboru jestem bezstronny, gdyz już jestem pewny (na 90%), że nie będę mógł sie z Wami wybrać na taki wyjazd :cry:

Jeśli mam coś polecić:

http://www.bunkry.pl/

Co prawda nie jest to blisko bo z Jeleniej ok.200km ale myślę że warto. Około 15-20km dalej jest jezioro Głębokie bardzo czyste i oczywiście pole namiotowe z domkami, więc na wyprawę dwudniową fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze i fakt bo to zalezy kto jakie klimaty lubi, ja wszystko co z gorami itp bardzo lubie wiec dla mnie nie musi byc jakis fajerwerkow czy strzelania z mozdzierzy. Ale fakt ze jak sie jedzie na zlot to musi byc cos wiecej niz same kamienie i trawa , moze i zeczywiscie. Wszystko sie okaze po moim powrocie. <bmw_1>

...Na koniec warto dodać, że myliłby się ten, kto chciałby ograniczyć atrakcyjność rejonu do samego Miasta. Będąc tu nie można ominąć Krzyżowego Wierchu (667 m n.p.m.), na którego szczyt prowadzi rzeźbiona w skałach droga krzyżowa. 200 m od podnóża znajduje się pomnik św. Wacława, patrona czeskiej ziemii. Warto ponadto obejrzeć Adrszpaski gród oraz nabrać świeżego powietrza w usta na cyklotrasach, których tu nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osówka - byłem i polecam !!! <bmw_3>

Jeśli ktoś lubi Pana Wołoszańskiego (ja się na nim wychowałem) to poczuje się jak ryba w

wodzie ... :mrgreen:

A nawet jeśli kogoś nie bawi historia ani WWII to zaskoczy go ogrom tych budowli ....

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

kiedy jakaś decyzja co do wiosennego wypadu??? gdzie kiedy jak? wiosna już trwa!!!!

ps.heide park jest daleko ale jedzie się chwila moment bo autostradą :) na rollercastera bym się skusił, bo jeszcze nigdy nie jechałem :)

ps2. sztolnie wg mnie super pomysł - ja też wychowany na wołoszańskim :)

ps3. ardspaskie skałki wg mnie bardzo fajne miejsce ale byłem tam już z 5 razy więc raczej niechętnie

ps4. pospieszcie się bo moja żonka rodzi lada moment i potem już trudniej będzie się wyrwać .... hehehehehe.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...