Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


otwieranie szyb, oświetlenie wnętrza


Adi0802

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam bmw e90 przedliftem i mam 2 problemy z elektroniką, mianowicie:

-jak próbuje otworzyć szybe kierowcy to muszę to robić na 10 razy. Po naciśnięciu przycisku na 2 stopień szyba nie opuszcza się sama. Co może być przyczyną? dodam że kompletne drzwi kierowcy były jakiś czas temu wymienione i po wymianie nie było żadnego problemu. Czy trzeba coś adaptować w kompie?

-druga sprawa: mam problem również z oświetleniem wnętrza tzn. nie świecą mi obie lampki w słonecznikach oraz 2 lampki w podsufitce z tyłu ( tzw jupiterki) sprawdzałem miernikiem i nie dochodzi do nich +. Wygląda mi na przepalony bezpiecznik ale jak wyciągam bezpiecznik od oświetlenia wnętrza to gasi się pozostałe oświetlenie tzn że bezpiecznik oki. Chyba że jest jeszcze jeden bezpiecznik od oświetlenia. Mam tą rozpiską graficzną bezpieczników do e90 ale nie wyszystkie grafiki mogę rozszyfrować. Czy jest taka rozpiska bezpieczników do e90 ale opisowa ?

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj

1. Po wymianie drzwi lub samego mechanizmu regulacji potrzebna jest adaptacja punktów krańcowych bez tego szyba będzie działać tak jak opisujesz.

2. Oświetleniem sufitowym sterują dwa osobne moduły, FRM ( moduł świateł) i FZD ( moduł przestrzeni dachowej) , bezpieczniki bezpiecznikami a np moduł świateł mógł zarejestrować wielokrotne zwarcie w obwodzie i wyłączyć całkowicie napięcie na te żarówki.

W obu przypadkach konieczne jest podpięcie komputera i od tego bym zaczął

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...