Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Oklejenie auta


Markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Wczesniej mialem auto oklejone "chinolem"...folia byla mega sztywna,po 2 miesiacach zaczely robic sie pecherze .. teraz mam oklejone ori folia 3M .. nic sie z nia nie dzieje,nic nie odchodzi , jest na nia 6 lat gwarancji ., jesli chodzi o zarysowania-porysujesz , wymieniasz element. auto czyszcze co dzien i nie widze zadnych rys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polerkę robiłem w zeszłym roku w S-Plus na Warsztatowej (boczna Wyścigowej).

Zrobione jak trzeba, a zaznaczam, że w kwestiach niedoróbek jestem upierdliwy :-)

Nakładali mi też nano powłokę, na szybach się sprawdza, na karoserii przez chwile ok jak po wosku, później lipa, mimo, że tania nie była i miała być cudownym elementem mojej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena u nich zależała od tego ile jest pracy i jak duże auto, z tego co pamiętam za polerkę całości czy "renowacje" chcieli cennikowo ok 900.

Ja u nich zostawiłem za kompleksowy detailing całości+nano+lakierownanie przedniego zderzaka w okolicach 2k.

Najlepiej zadzwoń i się umów na oględziny to nic nie kosztuje a będziesz miał porównanie.

Polerka tak, lakiernictwo tak, nano powłoki nie-wg mnie lepiej już jakiś mega wosk na kilka razy.

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

temat oklejania/ zmiany koloru auta, może trochę nie aktualny ale powiem coś z własnego doświadczenia i ku przestrodze.

Do zmiany koloru auta stosuje się folie wylewane. Cena folii zależy od jej koloru i struktury. Folie metalizowane, stukturalne np. carbony lub "szczotkowany metal" to najwyższa półka cenowa ..... no może nie najwyższa, najwyższą obecnie cenę mają folie imitujące chrom.

Dlaczego oklejanie auta to nie tania zabawa?

W zależności od koloru folii, jej typu i producenta ceny samej folii wahają się od 40zł/m2 netto po 350zł/m2 netto.

Musicie wiedzieć że folie do zmiany koloru auta sprzedawane są na metry bierzące a szerokość folii u każdego producenta (renomowanego producenta) to około 152cm.

Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam producentów: 3M, Avery i Arlon.

Nie chcę się rozpisywać ze specyfikacją folii ale jak ktoś chce zaczerpnąć wiedzy zapraszam na priv. Chętnie doradzę i wyjaśnie.

Kolejny etap to klejenie. Zmiana koloru auta jest pracochłonna. Aby miało to ręce i nogi przed klejeniem należy dobrze powierznie przygotować: usunąć "rudego', dobrze umyć i odtłuścić, zdemontować klamki/listwy/oświetlenie/ zderzaki....więc jest trochę zabawy.

Zaletami oklejenia auta jest to że możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt, oryginalny i często tańszy niż malowanie auta ( pamiętając że cena folii zależy od jej koloru i struktury)

Dodatkowo świetnie ochroni nasz oryginalny lakier.

Jeśli ktoś się zdecyduje na oklejenia swojej zabawki to od radzam oszczędności na samej folii oraz kupowania na allegro i innych sklepach taniej chińskiej folii bo często nie jest to folia wylewana a zwykły monomer który odlezie nam po poru dniach, tygodniach a nawet może uszkodzić przy demontarzu nasz lakier.

Dlatego wymieniłem 3 producentów którzy w swojej technologii zrobili folię tak, by po podgrzaniu folię można było usunąć i nie zniszyć nam lakieru.

Jeśli chodzi o nasze Wojewódstwo to jest kilka firm które znam osobiście, robią profesjonalnie takie usługi i dadzą Wam gwarancję na folię.

Jeśli chcecie więcej informacji w tej dziedzinie to zapraszam jak już wspomniałem na priv.

Ja swoją e46 z czarnego metaliku zrobiłem coś takiego :)

Użyte folie to: ARLON Aztec Bronze oraz 3M 1080 CARBON FIEBER BLACK

Edytowane przez Shaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było oklejane na warsztacie Mag-Mat u Pawła Wasyliszyna. Ja oklejałem tylko listwy aby przyspieszyć prace.

Wnęki oklejone mam tylko do listew, dalej widoczne są elementy oryginalnego lakieru bo fajnie spasowały się z wnętrzem auta i dodatkami które już sobie sam zrobiłem w czarnym carbonie 3M.

Mam nadzieję że masz jakieś doświadczenie z klejeniem bo 3Mka nie jest tanią folią a łatwo można narazić się na dodatkowe koszty. Uważaj też abyś podczas klejenia jej nie przegrzał albo nie przeciągnął folii.

Sam lepiej nie rób, osoba do pomocy będzie na pewno potrzebna, chociażby do przyłożenia folii. Wbrew pozorom oklejanie auta nie jest tak prostą sprawą jak to widać na filmikach z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...