Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pytanie o BMW e36


hadesmat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do BMW E36. Chce sobie kupić swój pierwszy samochód i wybrałem sobie właśnie coś takiego z silnikiem 1,6 lub 1,8. Zastanawiam się tylko, czy warto. Chciałem się dowiedzieć, czy często się psuje, jakie są najczęstsze awarie i ile kosztują średnio naprawy. Każdy mówi, że cieżko go utrzymać i doradza, żebym kupił Hondę Civic z połowy lat 90-tych. Co wy o tym myślicie? Powiedzcie mi, jak jest z utrzymaniem takiego BMW i czy lepiej kupić benzynę czy diesla. ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, skoro napisales na forum BMW czy Civica czy BMW to zgadnij jakie odpowiedzi dostaniesz?? :lol: :lol:

Jak chcesz BMW E36 i to ma być pierwsze auto to w zupelnosci wystarczy do spokojnej jazdy 1.6. Pali w sumie nie tak dużo, jak nie kupisz jakiejś zajechanej to auto awaryjne nie jest, a ceny czesci normalne są, pozatym auto nie psuje się codziennie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zależy jak z wyglądu utrzymane. Ja bym wolal kupić np. lekko obite czy coś, ale

zeby silnik byl zegarek i auto bylo bezwypadkowe itp. Zawsze kupując auto trzeba miec

w zapasie jakąś kase bo nigdy nic nie wiadomo. Pewnosci i tka nie masz co kupisz.

Wszystko zależy od twojego portfela :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może IS 1,8 bardzo mało awaryjny silnik, co prawda 4 gary ale za to na łańcuchu,

wybór silników badzo duzy jest,

ja bym wolał benzynę w miarę mocną i zagazować ale serwencją, w mieście tanio będzie a i pobawić się będzie czym :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Piotrem jezeli 4 gary to IS, jak bym brał E36 to conajmniej 320i, według mnie silnik 1.6 na taka mase to malo, lewdo to jedzie 1.8 troche wiecej ale nadal 4 gary, upierałbym sie na 320i lub 325i coupe ;)

kolega ma E36 318i z 93 ,a objezdzam go swoja E30 ;)

jak wiadomo kazdy ma swoje gusta a o gustach sie nie dyskutuje ;)

pozdro i zycze udanego wyboru

PS.

co do hondy spojz na moj podpis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie nie myle (a jak sie myle to mnie poprawcie ) jest to silnik na łancuchu a nie na

pasku i to jeszcze 16V, bodajze okolo 136 KM bardzo zdrowe autko polaczenie ekonomiki + osiagi

(ewentualnie takie E36 jakie jest w innym temacie) ;)

pozdro

tak,tak to taki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz kasy ale jak chcesz kupowac e36 to szukaj

zeby miala silnik na łancuchu czyli M42 silnik rocznikowo to sie

chyba zaczynał od 94 roku i te silniki sa naprawde nie do

rozwalenia a i osiagi mają niezłe bo 1.8i leci kolo 220kmh wiec

styka .

Tak jak pisał Kosa kupno e36 1.6 czy 1.8 ale z silnikiem od e30

czyli M40 rocznikowo do 94 montowali to nie zdziw sie jak cie

e30tka na jakichs swiatłach objedzie ze na trasie nie wspomne

e36 jest za ciezka jak na 100KM (silnik 1.6 M40) .

Wiec moim zdaniem jesli to ma byc 1-sza beemka i nie jezdziles

wczesniej niczym RWD (np fiat 126p) to najlepiej szukaj

e36 318i silnik M42 zeby sie oswoic z prowadzeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy jesli chodzi o gazownie to tez chyba najbezpieczniej wziac

318i M42 kolektor jest metalowy wiec nie ma sie o co martwic jesli

sobie auto czasem kichnie :D Generalnie silniki M50 (320i i 325i)

maja plastikowy kolektor ale jest dosc twardy plastik a co za

tym idzie jest dosc wytrzymały z tego co sie orientuje to montowane

sa najczesciej 2 zabezpieczenia i tez nie ma wielkiego problemu

jak kichnie wiec z gazem nie jest az tak zle , co do przepału

jesli chcesz jezdzic na codzien czyli pewnie wiecej po miescie to ja bym

bral 1.8 zupelnie styknie a przepał bedzie kolo 10L gazu +/- oczywicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o Włoszech nie pomyslałem. :) Poszperam w necie.

Mam w takim razie jeszcze jedną sprawę. Nie wiem mianowicie, czy jechać po samochód osobiście (drugim samochodem) i samemu wybrać, czy lepiej zamówić u jakiegoś handlarza, który tym się zajmuje. Nie znam nikogo takiego, ale ojciec mojej dziewczyny zamówił sobie Fiestę, dał zadatek i gdyby sie nie znali, to 200 Euro poszłoby sie gwizdać. ;) A nawet mimo tej znajomości dibijał się po kasę ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jeden mój znajomy staricł 6600 EUR drugi 600 PLN , więc jeżeli masz taką

możliwość bierz jakiegoś znajomego mechanika i blacharza i jedź sam. Na pewno taniej Cie wyniesie diżdawać jakiemuś handlarzowi zarobić. Wylookaj coś w necie najlepiej pare sztuk w 1 mieście i jedź. Ja tak teraz sciągnąłem fajną A4 ;) mam jeszcze mesia c180, calibre, peugota 306, A6 i Mondeo kombi jak ktoś chce :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...