Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kupno E90 i E60


Szpadyzor71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomy przymierza się do kupna BMW. Interesują go dokładnie dwa modele, E90 od 2009 i E60 od 2008 po lifcie, oba tylko sedan. Co do koloru nie będę pytał bo to już sprawa indywidualna, natomiast powiedzcie jakie silniki będą najlepsze (niezawodne), rozchodzi się tylko o diesla, wiadomo, że 3.0d to silnik miazga (czy się mylę?), a co z pozostałymi 2.0 2.5 3.5? Jakie bolączki te auta trapią? Zawiecha, elektryka, rdza ( :P ) jakieś klapki w kolektorze czy coś? Jak wygląda sprawa z napędem x-drive, awaryjność, koszty naprawy? Na co zwracać uwagę przy kupnie? Wiadomo, że na bank podłączenie pod komputer, sprawdzenie w serwisie itp. Wszystkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O e90 wiem nie wiele ... Matrix twierdzi, że jest ciasne, małe i ***** widać przez tylną szybę :P

W e60 spotkałem się ponoć z typowymi usterkami tj:

- przycisk ("słicz") otwierania tylnej szyby. Koszt ori szyby z kompletną wycieraczką pod Strzelinem 150zł

- chłodniczka egr. Koszt 100-200zł ( LS Auto)

- klapki kolektora (ponoć dot. jedynie przed liftów, bo w poliftach coś tam poprawili) - ja poprawiłem to tak, że je wywaliłem tak dla zasady :) - kosztów nie pamiętam ale chyba 700zl hmmm

- czytnik/ laser w DVD/navi , ale Soul ogarnia to wyśmienicie- polecam :)

oba modele

- zacinająca się tylna wycieraczka, coś koroduje tam ( mnie na szczęście ominęła ta przyjemność). Trzeba rozebrać, zakonserwować

- panorama ( mechanizm). W Inchcape 9600zl... w Warszawie ( prywatnie) 2000zł

- dpf ( prędzej czy później) - kosztów nie pamiętam

Wbrew różnym napotkanym opinią nie miałem problemu z turbinami ( 535d), wtryskami, elektroniką i znam ludzi posiadających ten model, którzy również nie zgłaszali problemów w podobnych sprawach.

Spalanie ( w zależności od osoby prowadzącej) i po zwiększeniu mocy do 360km/730nM

Trasa bardzo spokojnie 6-8l

Trasa z uśmiechem 12-13l

miasto 11-13,5l

Jest pakowne, wygodne ( chociaż do e65, które miałem trochę jej brakuje), mocne, mało pali i na to co ja jeżdżę wręcz bez awaryjne. Jestem tak pewny tego auta, że wsiadam w nocy i jadę 1500km w jedną stronę.

Agnieszka też lubi nią jeździć ( czasami jej pozwolę :P ), prowadzi się bardzo precyzyjnie, fotele (komforty) dają radę nawet w długich trasach. Przy ori przebiegu już ok 205tyś km w środku nie ma śladów zużycia ( może fotel kierowcy jest leciutko, leciusieńko wygnieciona skórka, ale tak naprawdę delikatnie :) ). Cdn... :)

Edytowane przez mrsiwek
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do skrzyń to raczej jakiś spec powinien się wypowiedzieć.

Ja wiem tyle, że występuje manual ( raczej bez awaryjny) i automat.

automat przedlift z wybierakiem mechanicznym i polift z wybierakiem elektronicznym ( ponoć bardziej awaryjnym). Ja mam ten poliftowy i nie narzekam. Skrzynia pomimo zwiększenia mocy ( już ponad 60tyś na tym setupie) działa perfekcyjnie, nie szarpie, nie wycieka olej itp... ponoć wytrzymuje do 850nM- chyba to sprawdzę :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do skrzyń to raczej jakiś spec powinien się wypowiedzieć.

Ja wiem tyle, że występuje manual ( raczej bez awaryjny) i automat.

automat przedlift z wybierakiem mechanicznym i polift z wybierakiem elektronicznym ( ponoć bardziej awaryjnym). Ja mam ten poliftowy i nie narzekam. Skrzynia pomimo zwiększenia mocy ( już ponad 60tyś na tym setupie) działa perfekcyjnie, nie szarpie, nie wycieka olej itp... ponoć wytrzymuje do 850nM- chyba to sprawdzę :P

Jeśli chodzi o E90 i E60 to nie mają awaryjnych skrzyń żadne, chyba, że zamontujesz tam mocny program to automat może się wysypać, ale to wszystko już by Ci opowiedzieli panowie od Chipów ;)

Z tego co wiem, mówiono mi i czytałem to te skrzynie są pancerne, dość mocne chipy znoszą bez zarzutu. Ja mam w 3.0d poliftową jak na razie bez chipa bo ogarniam auto do perfekcji i chodzi płynie, nie szarpie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem e60 3.0d automat 2004 rok sedan, jak kupiłem od razu serwis olejowy filtry no i dla zasady wywalenie klapek, przebieg coś ok 215 tys miałem na blacie, potem czujnik ciśnienia paliwa i czujnik doładowania bo odcinała moc, miałem też problem z dynamic drive ale w to nie wszystkie auta są wyposażone, zawieszał się pływak, usunięte też na szybkości, silnik 218 konny żwawy z automatem nawet w serii potrafił wyjść poślizgiem z zakrętu. W mieście paliło ok 10 - 11 litrów, trasa jak "moja luba" jechała to potrafiła zejść do nawet 6 l <wow> :D ja to tak do 7-8 , czyli średnio ok 9 l/100 km.

Jeżeli chodzi o auto to bardzo konfortowe, dosyć duży bagażnik, o niebo lepiej się jeżdziło niż np e46, i o wiele więcej miejsca. aaa tam jest też chłodniczka wspomagania, mi się rozszczelniła, wystarczyło ją wywalić i włożyć rurę , ja kupiłem używkę w okolicach 120 zł :D

pzdr

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podepnę się pod temacik ....

a więc przymierzam się do kupna e60 bądź e90 silnik tylko benzynka no i mile widziany jest podtlenek el-pi-dżi...

moje pytanko do właścicieli posiadaczy lub tych którzy mieli takowe autka, jaki silnik najlepszy? Jeżeli chodzi o budę to sedan lub kombi...

czytałem i słyszałem od 3 posiadaczy silnika 2.2 że jest bezawaryjny i miło znosi gazidło...

Pytanie do was Drodzy Koledzy co wybrać... kasa w jakiej szukam to max 37 tysi bo zawsze jakiś zapas hajsu musi zostać...

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...