Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E36 pękanie kielichów - patenty na uniknięcie?


Szopu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry. Wczytałem się trochę głębiej w sprawę pękania a to wszystko z faktu że kumplowi zaczął pękać u góry poduchy - pomiędzy śrubami. Idzie krecha 3 cm... więc nie wygląda to za dobrze. Oczywiście zawieszenie taczka - MTS Technik.

Polatałem po forach, poczytałem - to tak...

Efektem pękających kielichów jest twarde zawieszenie (ponoć rozpórka pomaga tego uniknąć!) dołożyć do tego nasze Polskie drogi mamy efekt. Bądź wyżerająca ruda od strony wewnętrznej. No i ostatnia propozycja - ulep i ponowne nieumiejętne spawanie kielichów. Może również niedbanie o właściwości amortyzatorów/sprężyn i zawieszenia? W tym także poduch?

Ludzie boją się spawać z powodu druciarstwa, słabej wytrzymałości i ogólnego strachu że może to znowu wszystko szlag trafić. No ale co z przetopem w spawaniu? Chyba powinien pomóc w takim celu. Jakie wasze zdanie?

Wyczytałem na innym forum o patencie który ma poprawić stan kielichów - rzekome krążki. Rozpraszają one energię która przenosi się na kielichy podczas jazdy po dziurach, wybojach itd. Przysłowiowo, tłumią drgania na budę podczas jazdy.

Wygląda to mniej więcej tak: [ATTACH=CONFIG]31161[/ATTACH]

Tutaj link: Genuine BMW Front Spring Strut Tower Rei - 31312489795 - Turner Motorsport

Ktoś tego używał? Wie coś więcej o tym? I jakie jest ogólne zdanie na temat spawania przy kielichach/i jak można tego z grubsza uniknąć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to pomoże to spoko można wrzucić za tą cene

a co do spawania jeżeli masz kumatego spawacza i zna się na robocie to nie będzie problemu jak zrobi porządnie

ja akurat miałem spawane z tyłu (tutaj mała reklama Czaksa ekipa mi zrobiła) i powiem zrobione porządnie z podwójnej blachy i nie ma śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknie- spawaj, można jeszcze dla wzmocnienia jakieś żebra dospawać na kielichach od strony bagażnika z blachy lub kątowniczka. JA bym podłożył jakiś kawałek gumy między poduszkę amora a kielich. U mnie podobny patent zrobiłem z kawałkiem starej dętki (za daleko miałem do sklepu aby nabyć podkładki, które zapomniałem kupić pod poduchy). Tylko że w tym wypadku jakaś trochę grubsza guma by się zdała jak zakładasz gwint i boisz sie o kielichy. Oczywiście nie za gruba i z przygotowanymi otworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to pomoże to spoko można wrzucić za tą cene

a co do spawania jeżeli masz kumatego spawacza i zna się na robocie to nie będzie problemu jak zrobi porządnie

ja akurat miałem spawane z tyłu (tutaj mała reklama Czaksa ekipa mi zrobiła) i powiem zrobione porządnie z podwójnej blachy i nie ma śladu

Reklama się przyda gdy (odpukać) przydarzy mi się coś podobnego. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...