Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Strzały na goracaym silniku.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest tylko na gazie na rozgrzanym silniku. Im dluzej jade tym bardziej szarpie i strzaly sa czestsze :( na pb silnik jedzie ok bez szarpniec itp. Silnik oleju nie bierze ani nie kopci. Mialem jeden powazny strzal po ktorym jechalem dalej. okazalo siew domu ze ktos zle zamontowal klapke antywybuchowa. Zamiast wisiec to lezala :lol: . Z innych rzeczy ktore jeszcze zauwazylem to to ze wskazowka ekonomizera utrzymuje sie w okolicach 20l i spada ponizej tylko przy hamowaniu silnikiem. Wczesniej podczas jazdy utrzymywala sie w okolicach 10-12l przy predkosci 100-130km/h. Osobiscie podejrzewam uszkodzenie przeplywki ale moze przyczyna tkwi gdzie indziej ??

Przeplywomierz zdemontowalem i byl zabrudzony. Wyczyscilem klapka chodzi lekko bez zaciec jednak widac ze jest lekko zwichrowana. I na koniec pytanie odnosnie silniczka krokowego co sie stanie gdy podlacze wtyczke na odwrot ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka co do wtyczki to raczej nie ma takiej możliwości , powinna być zabezpieczona przed odwrotnym wetknięciem . Kiedy wymieniałeś filtr gazu powietrza może już pora je wymienić . Albo komputer ma jakieś błędne dane i stąd te objawy , odłącz klemy aku daj mu jakieś 5 min podłącz z powrotem aku i odpal bez dodawania gazu niech pochodzi sobie troszkę , najlepiej do otwarcia się termostatu . Jak to nie pomoże to zostaje ci wizyta w warsztacie u diagnosty . Tak mi sie wydaje . Pozdro <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobne problemy

mialem wystrzal podczas jazdy tylko ze ja juz beji nieodpalilem :(

przeplywka byla wymieniona na ta od 2 litrowej i jakis czas chodzila, niestety teraz zaczyna strzelac przy odpalaniu :|

lepiej wymienic na nowa zeby niebylo juz problemow czy jest jakas inna przyczyna pytanie_bmw

dodam ze ekonomizer pokazuje w pozycji na maxa albo minimum niezatrzymuje sie w zadnej posredniej pozycji pytanie_bmw

koledzy pomozcie

pzdr <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowalem jeszcze raz przeplywomierz z puszka sprawdzilem szczelnosci polaczen (na lewe powietrze). Ekonomizer na Pb podczas jazdy przy predkosci ok 140km/h na 4 biegu pokazuje ok 15l/100km a gdy przelacze na gaz wskakuje na 20-22l ;| czym to jest uwarunkowane?? Skąd w ogole ida dane do wskaznika spalania chwilowego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka moim zdaniem ekonomizer jest sterowany przez komputer ponieważ jest elektroniczny ja zauważyłem u siebie że jak jade na luzie to eko wskazuje mi zerowe spalanie gdy zwalniam lub hamuje to odrazu leci w prawo więc tak do końca nie kumam tego .Jak jade 120 k/htomoj eko wskazuje 2 do 3 l /100 mnie to cieszy :mrgreen: ale czy to prawda to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...