Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E38] 740/745 - Opinie zakup


D4NI3L

Rekomendowane odpowiedzi

Będę w Hamburgu i będę tam szukał BMW E38 serii 7 z silnikiem 4.4 tylko się nie znam i chcę kupić dla siebie i chce poznać wasze opinie.

1. Są modele jak 740i / 740iL - co to oznacza?

2. Też jest model 745i / 745iL - jak wyżej, tj. silnik 4.8 czy jaki to jest?

Jaki polecicie silnik powyżej tych 4.0L ? Mało awaryjny, slyszałem że lepiej kupić bez VANOSów. ?

Na co patrzyć przy zakupie w takim silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje oraz po sprawdzeniu na wikipedi to E38 nie było wersji 745i. Taka wersja silnikowa weszła w E65/E66/E67/E68 wiec to raczej nie jest E38.

740 oznacza ze pod maską siedzi 4.0 litrowa V8. Wikipedia podaje że były montowane 2 rodzaje silników V8 czyli M60 i M62(ten ma Vanos).

Z tego co pamiętam to M62 chyba tylko z pierwszych latach produkcji nie był montowany Vanos i zaczeli go montować w 1998 roku(?).

Tak więc pytanie który to jest rocznik :)

Może rozważysz kupno wersji 750 z V12 pod maska? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740 oznacza ze pod maską siedzi 4.0 litrowa V8.
M60 to 4.0, A M62 to bardziej już popularny 4,4 oba z tą samą mocą 286Km z tym , że M60 miał mniej o 40Nm ale z tego co mi wiadomo występował z manualem BMW E38 ? Wikipedia, wolna encyklopedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m60 4.0 i 3.0 286km do 96roku

M62 4.4 i 3.5 286km od 96 roku tego polecam ale niema tego silnika w poliftowych autach

M62TU 4.4 i 3.5 286km od 08.1998 i ten ma vanosy...... przy 300tyś rozrząd pada..... w moim dokładnie 310tyś było ale jak kupisz takiego i doprowadzisz go tak jak ja czyli nowy rozrząd i vanosy nowe to bedziesz zadowolony.....

jeśli nie przerazi cie spalanie to kupuj....

mi po mieście z 20l nie zejdzie... raczej samo miasto to 23-26litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...