Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E34 525 TDS na co zwrócić uwage przy zakupię


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze głowica, czy się nie grzeje, pozostawić na wolnych obrotach, aż się zagrzeje i czekać czy temp. stoi w miejscu, turbina czy wogóle chodzi. Można korek oleju odkręcić i sprawdzić czy ma przedmuchy( biały dym). Odkręcić korek w zbiorniczku wyrównawczym i zobaczyć czy nie lecą jakieś bulki, i czy nie wylatuje płyn po rozgrzaniu. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam też jestem przed kupnem TDs-a i powiedzcie mi czy te przedmuchy (biały dym) to dobrze czy źle, i jeszcze jedno pytanko, dzwoniłem do kolesia w sprawie samochodu powiedział mi nastepujące rzeczy:

- do wymiany swiece bo trzeba grzac na 2 razy??( może byc inna przyczyna tego ze po 1 razie nie pali o po zagrzaniu 2 razy odpala bez problemu)

- po włączeniu swiateł i grzaniu tylniej szyby, slychac jak obroty lekko spadają( i chyba falują- był podchmielony i coś takiego powiedział)

i co o tym myslicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to w 90% wina swiec żarowych lub problem 10% stawiam że przewody moga byc lekko sciułane i moze nawet nie dochodzic na 2 swiece pradzik takie buty byly w Astrze taty hyhy na 2 nie dochodzil prad (zreszta i tak juz do wyrzucenia byly + 1 swiece na pol gwizdka dzialala a 1 byla ok sprawna ;| pff no teraz zapala 1 klasa astra. <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- po włączeniu swiateł i grzaniu tylniej szyby, slychac jak obroty lekko spadają( i chyba falują- był podchmielony i coś takiego powiedział)

i co o tym myslicie.

Szyba i świtła mijania to dość duży pożeracz prądu. Z avatara wnioskuje że chcesz kupić e36 więc auto nie najmłodsze. Myślę że po włączeniu szyby i świateł, lekki spadek obrotów to normalny objaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem e36 ale bedzie raczej e34 2,3 tds 92r. jasna skóra, klima elektryka :)

[ Dodano: 12 Luty 07, 23:14 ]

powiedzcie mi jaka powinna być optymalna temperatura silnika dla takiego pojazdu, i czy mozna jakoś sprawdzic czy glowica jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem e36 ale bedzie raczej e34 2,3 tds 92r. jasna skóra, klima elektryka :)

[ Dodano: 12 Luty 07, 23:14 ]

powiedzcie mi jaka powinna być optymalna temperatura silnika dla takiego pojazdu, i czy można jakoś sprawdzić czy głowica jest ok

Głowicy to tak wizualnie raczej nie sprawdzisz. No chyba, że na maxa pęknięta, ale wtedy auto by nie chodziło. Z objawów uszkodzonej głowicy/silnika to kompresja słaba, i różna na różnych tłokach, olej w płynie chłodniczym i płyn w oleju (oblukaj oba czy olej nie mam domieszek płynu i płyn podobnie ale oleju). Problemy z zapalaniem to często świece, ale nie tylko cała masa innych rzeczy. Łącznie z robieniem silnika.

Oglądaj dym z rury na rozgrzanym silniku.

W benzynie sprawdza się (podobno) pierścienie (czy są ok) dając autu kopa w podłogę i patrząc na kolor dymu. Ale tu niech fachowcy powiedzą jaki ma być w dieslu. Do sprzedaży żeby diesel dobrze palił dolewają "handlowcy" benz. żeby lepiej palił i nie wykazywał większych niedomagań jednostki.

Co więcej sprawdź podwozie z ilu elementów się składa :mrgreen: podłużnice itp.

Silnik rozgrzany powinien trzymać temp w środku skali, nie powinien wskaźnik szaleć.

jest cała masa innych rzeczy. Sprawdź numery w kółkach na szybach (czy są identyczne), daty produkcji bite na popielniczkach i innych wyjmowalnych duperelach, czy nie są dużo starsze/młodsze od rocznika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po zdjeciach możecie coś o niej powiedzieć http://moto.allegro.pl/item165927805_bmw_525_tds_klima_skora_pelne_wyp_okazja.html

[ Dodano: 14 Luty 07, 20:10 ]

i przy okazji jaki jest koszt nabicia klimy??

[ Dodano: 16 Luty 07, 19:42 ]

A możecie powiedziec co to może być ,,stuka coś w silniku i kopci na niebiesko .W/g mnie to zawór ale może sie myle .Na pewno nie panewka ponieważ jeżdze tym samochodem i nic sie nie dzieje" taki oto cytat a co wy o tym myslicie???

tamten link w/w to masakra krzywo maska sie schodzi i ogólnie rzecz biorąc masakra. A tak się już cieszyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...