Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przestała komuś nagle palić?


Rekomendowane odpowiedzi

Podjechałem pod sklep i po powrocie odpalił na 2s i padł? Miał ktoś jakieś przeboje w tym stylu? Nic jeszcze nie zaglądałem bo zimno, myślałem że jakoś paliwa brakło ale zalałem mu 5l i lipa. Czy jak my braknie bajury do długo trzeba kręcić żeby załapał? Mowa o benzynie 1.6i M 40. Dopiero co jest po wymianie uszczelki pod głowice ale nigdy przedtem nie było problemów z odpalaniem i tym podobnych? :?:

Pozdro. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i mam podobną sytuację w mojej E30 M10-otóż po wymianie uszczelki pod głowicą auto zaczęło się dziwnie zachowywać-jak postoi powyżej 2 dni lub pół doby przy niskiej temperaturze to są straszne problemy z odpaleniem...kręci ale nie łapie-rozwiązanie: przekręcam kluczyk na start, czekam minutkę, energicznie tak z 5 razy pompuję pedał gazu (tzn w moim silniku gaźnikowym) i przekręcam kluczyk dalej, jak nie odpali to znowu kluczyk na pozycję start-czekanie minutę i do skutku....i w moim przypadku kiedy auto zapala-chodzi dosłownie 2-3 sekundy i gaśnie...po czym dalej normalnie już pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Ja kiedys mialem tylko taki przypadek ze zjezdzajac z autostrady wrzuciłem sobie na luz

tak przy predkosci 120-140 zeby dotoczyc sie do zjazdu a tu niespodziewanie wszystkie

kontrolki sie zapaliły i auto zgasło ...... (lekkie przerazenie) ..... zatrzymałem sie na

poboczu ale buma odpaliła bez problemu i pojechałem

... do tej pory nie wiem czym to mogło byc spowodowane benzyny było pół zbiornika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie sprawdzalem ale dolalem bajury i sporo sie nakrecilem bez skutku, do tej pory chodziło dobrze i zawsze paliło. Objawy tak jak by nie dostawał paliwa, na chwile obecna nie mam klucza do swiec ale stawiam na pompke. Jak już zrobilem tą uszczelke to padło cos innego co za pech. 8)

Dzieki za pomoc :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem e30 1,6 90rok po przejechaniu 80km zatrzymałem się pod sklepem i zgasiłem silnik po minucie wróciłem i już go nie odpaliłem. pompa podawała paliwo i wyglądało że powinien zapalić ale nawet się silnik nie odezwał.okazało się że wymieliło zęby na pasku rozrządu na szczęscie nie uszkodziłem silnika i po wymianie paska jezdziłem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie sprawdzalem ale dolalem bajury i sporo sie nakrecilem bez skutku, do tej pory chodziło dobrze i zawsze paliło. Objawy tak jak by nie dostawał paliwa, na chwile obecna nie mam klucza do swiec ale stawiam na pompke. Jak już zrobilem tą uszczelke to padło cos innego co za pech. 8)

Dzieki za pomoc :)

Pozdro.

ściągnij przewody zasilające listwę wtrysków[od strony kierowcy pod dolotem] i sprawdż czy podaje tA benzynę.

jak chcesz to podjedż jutro do mnie na ślężna to pogadamy,ja jestem tam od rana tylko nonstop zapominam ci o tym poinformować :wink: .sprawdż też tą wtyczkę która idzie zaraz pod listwą mi się kiedyś często luzowała no i czujnik na wale może się poluzował i nie daje impulsu :roll: .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...