Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jakie świece do gazu ??


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
pogadaj z jakimś specem który zna sie na gazie, bo do gazu większa przerwa powinna być

A dlaczego do "gazu" powinna byc większa przerwa? Ja się pytam tak bo zawsze mi się wydawało, że to nie ma znaczenia czy jest instalacja gazowa, czy nie. Świece powinny byc sprawne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z jakimś specem który zna sie na gazie, bo do gazu większa przerwa powinna być

A dlaczego do "gazu" powinna byc większa przerwa? Ja się pytam tak bo zawsze mi się wydawało, że to nie ma znaczenia czy jest instalacja gazowa, czy nie. Świece powinny byc sprawne i tyle.

jak byliśmy lanosem na regulacji bo kulawo chodził, to gość mówił że przerwa powinna być większa. Dlaczego? Tego nie powiedział, ale po zwiększeniu przerwy zauważyliśmy równiejszą pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z mordulcem i innymi odnosnie swiec ngk poniewaz gas ma nawet gorszej jakosci ok 105 oktan co sie wiaze z podwyzszona temperatura spalania i niektore swiece nie sa tak wytrzymale na temperature i siadaja szybciej. swiece ngk kupujesz wg nr silnika indywidualnie do danego typu auta. a co do przerwy to stosuja to garazownicy ale to bylo 100lat temu gdzie na rynku niebylo jeszcze takiego wyboru generalnie przerwa powinna byc ustawiona fabrycznie ok0.8mm a swiece bosza do kosza starego typu bosze to jeszcze jeszcze ale nie te nowe zwiekszajac przerwe w swiecy powodujesz wiekszy przeskok iskry i to nietrzeba gazu w aucie aby uzyskac roznice pracy silnika a kupowanie oleju czy swiec(do gazu to mit)chwyt reklamowy producenta na podwyzszenie sprzedalnosci <bmw_1>generalnie stawiam na NGK(jak wymieniasz swiece sprawdz takze przewody najlepiej i najpewniej(dla odwaznych) zrosic woda(dotknac jedna reka klemy akumulatora - masy a druga dotykac przewody jezeli kopia lub tzw laskotaja to do wymiany (unikniesz kichniec a bmw lubi parskac jezeli chodzi o te sprawy tak samo wrazliwe jak zadne auta inne są odnosnie wyregulowania skladu mieszanki gazowo powietrznej t.j ok 1l/14l.powietrza (norma z ksiazki) jak bmw ma ubogo to kicha.powinny byc regulowane z lekko tendencja miesznki bogatej ze wzgledu na sportowy <bmw_1> charakter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich najlepsze są świece ngk a z tą przerwą to lepsza mniejsza a nie większa i nie jest to tylko moje zdanie lecz większości gazowników również z Wrocka.

Zresztą w miarę zużywania się świecy przerwa robi się coraz większa a nie mniejsza więc macie już odpowiedż potwierdzoną faktami.Kupując nowe zakładaj jakie są kombinować dopiero można jak wcześniej zadba się o układ zapłonowy i powymienia to co trzeba. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...