Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana silnika M10 1,8 na M40 1,8 .


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie takiej natury. Mam e30tke z motorem M10 a chciałbym zamontować ten nowszy motor 1,8 m40 (chyba takie ma oznaczenie jak w 1,6) i nie wiem czyblok silnika jest to ten sam odlew co M10 . Czy skrzynia biegów będzie pasowała czy też ją muszę wymienić? W moim M10 jest wszystko ok. tylko przy odpalaniu silnika np. rano bardzo długo gaśnie mi ciśnienie ok 30 sekund i lecz dzieje się to tylko po dłuższym postoju auta póżniej jest ok . wydaje mi się a raczej jestem pewien ze to pompa oleju i strasznie mi klepią zawory na gorącym silniku . to tylko tak apropos na koniec, możecoś doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w M10 ale tam zawory chyba da rade wyregulować. Po za tym sprawdż ciśnienie manometrem bo to może być czujnik lub pompa, a wymiana silnika jest nie porównywalnie droższa niż wymiana wszystkich tych części wraz z regulacją zaworów naraz. A ponadto musiałbyś zdrowy silnik znależć co też nie jest łatwe. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio miałem te same problemy z moim M10 co ty, rano gasła gdzieś przez pięć minut,było strasznie ale już chodzi jak zegareczek.

1.Ustawiłem zawory okazało się że na wydechowych nie było wogóle luzu! a wiadomo co się z tym wiąze...

2.Ustawiłem zapłon na lampe do znaków,miałem przestawiony aparat o jakiś ponad centymetr!

3.Ustawienie wolnych wolnych obrotów(śruba na płaski śrubokręt obok wtryskiwacza rozruchowego)

4.Delikatna regulacja powietrza na zaworze dodatkowym powietrza.

A teraz rano trzyma sobie ok 1200 obr i nic nie gaśnie,potem jak się nagrzeje ok 800obr/min. jestem zadowolony :) powodzenia jak coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...