Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czyszczenie wtrysków ( etylinka)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Większość osób sceptycznie nastawiona jest do specyfików sprzedawanych

w marketach , mających "polepszyć osiągi naszych rydwanów :D

Ostatnio przetestowałem taki preparat jakim był "Środek do czyszczenia wtrysków

silników benzynowych"

Do tej pory najczęściej jeździłem na LPG i unikałem jazdy na PB , gdyż nie była

ona przyjemna . Ciągłe szarpanie przy przyspieszaniu , falujące obroty ....ehhh

Zakupiony owy czarodziejski preparat i od razu zaaplikowałem dawkę

dolewając go da paliwa . Po około 20 km silnik ożył :mrgreen:

Minęły jego dolegliwości , wkręca się na obroty itd

:idea: wielkość efektu odczuwalnych zmian zależeć będzie napewno od ilości nagaru i

postępowanie zapiekania wtrysków przez ciągłą jazdę na LPG :idea:

Koszt takiej buteleczki to jedyne około 19 zł ( w PRAKTIKERZE )

W instrukcji możemy przeczytać iż zawartość opakowania<250ml> wystarcza

na 60 litrów paliwa , a stosuje się go średnio co 10 tys km

Narazie nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych , a raczej same plusy

:arrow: więc polecam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w lanku pomaga okresowe lanie dykty (denaturatu). Alkohol w czystej postaci dobrze neutralizuje wodę i rozpuszcza różne dodatki extra ze stacji tankowania. Cenowo to znaaaaacznie taniej wychodzi. Podobny specyfik nie pomógł tak jak fioletowa.

Sam widziałem zresztą jak w mrozy przy moście szczytnickim takich dwóch łoiło to cudo i świetnie się trzymali, krew rzadsza i było im coool!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim samochodzie zaaplikowałem taki specyfik firmy STP. Bardzo polecam. Osoba, której oddałem wtryski później do czyszczenia oddała mi wtryski i powiedziała, że dycha się należy, bo trzeba je tylko było z zewnątrz wyczyścić. Byłem też w Jetronic'u na badaniach przed i po zalaniu tego preparatu i samochód lepiej dało się ustawić bo wtryski równomierniej rozpylały.

Można jeszcze coś takiego użyć w następujący sposób:

UWAGA!!! AUTOR PONIŻSZEGO TEKSTU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY LUB USZKODZENIA JAKIE MOGĄ WYNIKNĄĆ Z ZASTOSOWANIA PONIŻSZEJ METODY!!!

Ten sposób został przeze mnie wypróbowany i osobiście nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Silnik pracuje równiej na wolnych obrotach; wcześniej silnik delikatnie szarpał na obr. biegu jałowego, teraz mogę na kolektorze położyć ołówek i nie ruszy się z miejsca. Przy "przegazówkach" przy zmianie na niższy bieg szybciej reaguje na pedał gazu. Nie testowane w samochodach z instalacją LPG!!!

:arrow: Nagrzewamy silnik jeżdżąc spokojnie i wjeżdżamy na jakieś odludnione miejsce.

:arrow: Nie gasząc silnika odłączamy przewód od regulatora ciśnienia paliwa (tak aby jego jeden koniec został wam w ręce a drugi podłączony do kolektora dolotowego) i jego końcówkę (tą, która została nam w łapce) zanurzamy w buteleczce.

:arrow: Końcówkę zanurzamy delikatnie, tak aby nie zalać płynem silnika.

:arrow: Czekamy aż wszystko zostanie wciągnięte, podłączamy przewód na miejsce (wszystko musi być sprawnie i szybko robione, więc najpierw sprawdźmy, czy przewód da się łatwo odłączyć i buteleczka z preparatem jest w zasięgu ręki) i gasimy silnik.

:arrow: Czekamy jakieś 15-30 min (zależy ile kto ma cierpliwości). Po czym uruchamiamy silnik i patrzymy jak nasz samochód stawia zasłonę dymną.

:arrow: Czekamy aż z rur wydechowych przestaje lecieć gęsty biały dym (dlatego musimy znaleźć placyk z dala od jakichś zabudowań).

:arrow: Jeździmy spokojnie po placyku i patrzymy czy silnik zachowuje się normalnie.

:arrow: Cieszymy się z silnika w lepszej kondycji. :)

PS. Jeżeli ktoś chce więcej informacji, to proszę bardzo:

:arrow: Seafoam - thread I.

:arrow: Seafoam - thread II.

:arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja w swoim samochodzie zaaplikowałem taki specyfik firmy STP. Bardzo polecam.

Będąc wczoraj w molochach na zakupach, oglądałem w/w specyfik, tylko biorę STP w butelce czarnej i pisze "Do czyszczenia wtrsków i układów paliwowych" potem biorę czerwoną i to samo, niebieska i biała też doskonale się do tego nadaje :?: :?: :?: :? Również słyszałem że ten specyfik jest dobry ale który... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja wlalem takiego specyfiku firmy shell do mojej i co ?? i zaczela dymic na czarno http://forum.maxbimmer.pl/topics19/e30-problem-z-benzyna-vt3881.htm ... silnik nadal dziwnie pracuje dolalem 15l paliwa wyjezdze i zobaczymy ale podejrzewam zapchany filtr paliwa ewentualnie wymiana swiec ;) ogolnie musialo syf ruszyc ... wiec jezeli ktos nie jest pewien czystosci swojego ukladu paliwowego to raczej nie polecalbym takiej zabawy bo moze okazac sie to kosztowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez myslalem nad tym specyfikiem. chyba sobie kupie. tylko teraz mam pytanie do MELES. za ile mam zatankowac pb i ile wlac tego specyfiku na jaką ilkosc benzyny ile specyfiku? pozdrawiam <bmw_1> <bmw> <bmw_3>

aha zapomnialem.. co robi ten specyfik? wiem dobrze dziala na wtryski. mozecie mi troche wytlumaczyc :D bede wdzieczny, zawsze wole wiedziec na przyszlosc.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...