Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


EPILOG wymiana hydrauliki w M40


Rekomendowane odpowiedzi

EPILOG :mrgreen:

tak jak przypuszczałem, cała wina klepania w M40 to za małe cisnienie oleju na hydroreg.

Wymieniłem panewki korbowodowe, które notabene były wywalone (główne dobre), na co wcale praca silnika by nie wskazywała. Po wymianie na początku nic, ale po paru kilometrach na drugi dzień cisza, wszystko dopięte. Nie ma co sie rozpisywać. Mam nadzieję, że komus to się przyda i nie będzie szukał powodu w oleju, bo ten to ma akurat małe znaczenie, przy okreslonych przebiegach. Można jeździć nawet na mineralu byle silnik nie gubił ciśnienia na wale, albo pompa niedomagała. Silnik jak silnik, może nie jest udany, ale jak wiadomo co i jak to można doprowadzić go do kultury.

PS nie lejcie żadnych mobili, castroli, i innych drogich olei. bo to wam nic nie da.

Nie wiem dlaczego nie mogę odkopać starego tematu, uporczywie mi edytuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

800 wałek, dzwigienki, hydroreg.

70 pastylki zaworowe

40 uszczelka miski

130 panewki

to jednocześnie zmieniałeś "górę" i panewki :?: :?: to skąd wiesz że same panewki by pomogły i po co "górę" robiłeś :?: :?:

trochę mało przejrzyście napisałeś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednocześnie zmieniałeś "górę" i panewki :?: :?: to skąd wiesz że same panewki by pomogły i po co "górę" robiłeś :?: :?:

trochę mało przejrzyście napisałeś :roll:

no właśnie, poprzedni wątek nie chciał się podnieść tylko edytował i dlatego taka dezinformacja. Głowicy nie zdejmowałem, to jak miałem wymienić pierścienie :|

Góra czyli hudraulika sama, a wymieniałem, bo miałem tak zjechany wałek i dzwigienki jak ..... a nie powiem jak. Po wymianie samej hydrauliki dalej cykało, po wymianie panewek jest cisza, więc chyba teraz wiadomo o co chodzi w tym silniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...