Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E36 1.8i 94r-moje pierwsze autko :D


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYTSKICH!!!

Jestem nowy i dopiero zakupilem swoje pierwsze w zyciu autko . Chcialbym Was prosic o jakies rady lub doractwa w zwiazku z tym samochodem

.Jest to E36 z silnikiem 1.8 94 roczek.Dopiero zaczynam wchodzic w motoryzajce ,auta i jak to nazwac zycie w samochodzie:P Prawko mam od pazdziernika i caly czas jezdzilem ale ojca samochodem (Mitsubishi Galant) ale to nie o to chodzi.

Czy moglibyscie powiedziec mi cos o tym akurat aucie...Szukalem wypowiedzi prywatnie ale sa podzielone( i przewaznie kup wiekszy niz 1.8 -ale to sie wzielo i musi starczyc,chociarz na poczatek .Ale jakies male wskazowki jak je uzytkowac.Wymiana oleju czy cos.

Slyszalem ze Bmw akurat lubi dobry olej wiec jaki jest najlepiej uzywac.Wczesniej wlasciciel lal 10/40 (polsyntetyk) ,a moze cos lepszego mozna dac zeby troche pojezdzila Auto ma 227 tys przebiegu,byl uzywany wiekszosci do dlugich tras i przez kobiete.

Oglolnie mieszkam w Norwegii i wiekszosc aut tego rocznika ma podobny przebieg to duzo sie nie powybiera:P olej byl wymieniany z 5 tys kilometrow temu to jeszcze moge poczekac.a przeglad jakos w pazdzierniku.

Ale pytam o te rzeczy bo chcialbym sie dowiedziec troszke , a reszte juz z czasem sie dojdzie:D Nie jestem pewny czy temat umiescilem w dobrym miejscu( z gory przepraszam jakby co) Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi:) Zdjecia wrzuce za kilka dni bo musialbym porobic a narazie malo czasu:P a na dzisiaj tylko jedno:P

Pozdrawiam jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyka raczej bym juz nie lał,chociaz zalezy kto i jak urzytkuje to ...

Moje E38 ma serwisowane 218tys... I zalewam syntetykiem Mobil 1

1,8 wystarczy Ci jak na nauke :) To nie jest az takie slabe , deszczyk sniezek bokiem polata ..

Ogolnie to na ladniutka wyglada,dbaj o nia i milego urzytkowania <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze BMW, 318i to bardzo dobry wybor

Bardzo ładnie się prezentuje

Ciężko mi powiedzieć czy mas zsilnik M40 czy M43 bo w okresie 01/1994-02/1994 wychodziły jeszcze M40 i m43, o silnikach m40 znajdziesz duzo u nas na forum

jezeli to m43 to rozrzad jest już na łańcuchu czyli nowszy technologicznie,

Co do ekspolatacji auta, traktuj jak kazde inne wszystkie wymiany na czas, jak nie czesci ori t odobre zamienniki, najlepiej tych firm stosowanych na pierwszy montarz

Radości z jazdy

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...