Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 M50B20 po swapie aktualne do jutra - 1700 pln


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania doinwestowane BMW E36 silnikiem M50B20 na żeliwnym bloku. Auto kupilem w grudniu 2013 z myslą o odbudowie. Długo szukałem czegos nie bitego, nie przezartego i prostego z silnikiem R6. Na samym poczatku wymieniłem :

- Pompe paliwa

- Uszczelke pod pokrywą zaworów (Erling)

- Klocki i tarcze przód TRW

- Termostat

- Obudowe termostatu + uszczelki ASO

- Olej i filtry

W maju tego roku rozsypał się ślizg łańcucha rozrządu przez co tłok uderzył w zawór. Gdyby nie to,ze to dobra baza do odbudowy to bym ją sprzedał odrazu ale postanowiłem wymienić silnik. Wszystko robiłem sam pod siebie.

- Silnik M50B20 zdrowy - trzyma kompresje

- Nowe poduszki pod silnik

- Wysprzęglik

- Swiece Denso K20TT

- Kapturki swiec oryginal Bosch

- Olej Mobil 10w40 - Filtr oleju man

- Filtr paliwa

- Uszczelka podstawy filtra oleju + uszczelka w płynie Erling

- Uszczelka miski olejowej + jak wyzej

- Uszczelniacz wału korbowego x2

- Czujnik połozenia wału ASO

- Płyn do wspomagania (pompa nie cieknie)

Do samochodu dorzucam sporo częsci silnikowych, zapasowe cewki, pompe oleju, kolektor ssący, przepusynice, czujniki , komputer, wszystkie węże od ukladu chlodzenia itd. Buda jest do poprawek lakierniczych, nie ma nigdzie rdzy. Pojawila sie tylko na progach od spodu na przodzie auta, ale jeszcze ze 2 sezony oblatają. Podłużnice są proste, nie naprawiane. Auto nie miało zadnego konkretnego dzwona. Nigdy nie bylo przezemnie "upalane" , poprzedni wlasciciel miał je przez 6 lat, starszy czlowiek po 60. wyposazenie :

- el. szyby

- el. lusterka

- el. szyberdach

- centralny zamek

- ABS (do wymiany czujnik - dorzucam go )

- wspomaganie kierownicy

- Zawieszenie M3 - Grubszy stabilizator przedni, tuleje wahaczy acentryczne, amortyzatory bilstein B6 , obnizona -20mm fabrycznie.

Zawieszenie sztywne nie wybite, zadnych luzów. - rozszerzona wiązka elektryczna - mozna dolozyc kazdą elektryczna ******łe bez rzezby w elektryce. Dlaczego sprzedaje ? Z braku gotówki na dalsze naprawy. Na tą chwile zeby auto jezdziło trzeba zainwestowac ok 400 zł lub 50 zł jesli ktos sie zna na mechanice. Trzeba ponownie sciągnąć skrzynie biegów i zblokowac ponownie tarcze sprzegla z dociskiem, ja tego nie zrobilem bo nie wiedziałem o tym :) Jest to sprzęgło samonastawne SAC. Nie trzeba go wymieniac ! Jest 100% sprawne. Nalezy wymienic chlodnice, podczas pracy silnika gdy wzrasta cisnienie w ukladzie pojawia sie wyciek plynu przez co uklad sie zapowietrza i wyrzuca plyn chlodniczy ze zbiorniczka. Dodam,ze auto ma sprawna głowice i uszczelke ! Temperatura stoi idealnie w pionie tak jak powinno byc w bmw. Na wszystkie pytania odpowiem na PW . BMW stoi na ogrzewanym garazu wiec nie widzi ani wody ani słonca :) Dla naprawde zainteresowanych moge podesłac wiecej fotek z wymiany silnika czy podłogi od spodu. Nie mam nic do ukrycia, opisałem wszystko co jest do zrobienia. Nie jestem handlarzem, auto robilem pod siebie i nie oszczędzałem na nim.

Czekam na propozycje, istnieje możliwość zamiany na sprzęt audio lub komputerowy z dopłatą ze strony kupującego.

Auto znajduje się w centrum Wrocławia Dla forumowiczów 2000i zł Rozwaze kazdą propozycje. Zależy mi na czasie

e437ab7104f42e36m.jpg

a8f4971fc93df5bem.jpg

810ada2e80c56e3em.jpg

71ff2100a69a57d4m.jpg

dab1fc924c786a4em.jpg

16cb3e1940157595m.jpg

7a652a4887d1c3bdm.jpg

Cena 1700 pln

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tez tak pózniej pomyślałem ;)

ehhh cyrk normalnie. Codziennie telefony i setki pytan ale zadnych konkretow. Pol godziny rozmowy przez telefon a na koncu pytanie czy auto jezdzi... Codziennie sie ludzie umawiają i kazdemu cos wypada :)

NOWA CENA ! 1700zł

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogłoszenie aktualne do jutra wieczorem. Jak sie nie sprzeda to rezygnuje i robie auto dalej. Polak to taki typ człowieka, ze trzeba mu wciskac ciemnote i mowic,ze jest igła ! Niemiec do granicy gonil itd... Wtedy samochod sie sprzeda. Ja opisałem dokładnie stan samochodu a ludzie pytaja czy jest LPG, ile pali i proszą zeby nakręcic filmik jak auto odpala ;) Kabaret Panowie :) BMW za cene taczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% racji, to bmw razem z tym co włożyłem kosztowało mnie prawie 6 tys a nie moge odzyskac nawet 2 tys... Postanowiłem robic auto dalej dla siebie, gdyby nie małe kłopoty w pracyu nawet bym nie wystawial na sprzedaż ale,ze sytuacja sie zmieniła zostawiam ją dla siebie bo wiem,ze to dobre auto. Jeśli dziś ewentualnie jutro nikt jej nie kupi to odstawiam na warsztat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dokładnie, nie goń tego bo będziesz tylko w plecy kilka koła. Jak masz pewne e36 to trzymaj, albo odpicuj doprowadz do stanu używalności i pogoń za szóstkę :D Z ciekawości spytam co z tymi progami się dzieje bo z tych zdjęć wynika jakby coś w nich pękało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłym włascicielem samochodu był Pan Marian z 59r. Dziadzia polakierował progi w zimie i zamknął w garażu auto z czterema farelkami, od temperatury je tak "sciągnęło", tak jak mowisz lakier jest spękany. Poza tym jeden prog od spodu za przednim kołem na rdzawy nalot a drugi na tej samej wysokosci ma dziure, nie jest wielka ale tez nie mała :drool: Poza tym podłoga jest w bdb stanie, zadnych oznak korozji, 2 lata temu całe podwozie było zakonserwowane :) Na wiosne okleje auto folią bo na lakier będzie mi szkoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...