Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przewracanie auta na bok - Jak?


vegito

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio u ojca w warsztacie sporo aut stoi a mają tylko 2 podnośniki. Chcę uniknąć spin, że tylko

musimy się zajmować moim autem. Zawsze grzebię przy aucie w garażu lecz tylko razem muszę mieć dojście do całego spodu auta.

Mam bardzo szeroki garaż otwieram drzwi na szerokość w e30 i mogę swobodnie poruszać się do o koła auta, niestety nie mam kanału :). Czy jest możliwość abym przerzucił auto na bok w garażu, ewentualnie gdzie indziej.

I najważniejsze pytanie jak to zrobić? Auto może stać na kołach.

Widziałem kiedyś na allegro kołyski przywracania auta, ale szkoda mi kasy na jednorazową akcje... Chyba że ktoś by mi to pożyczył za flaszkę na jakiś czas, ale czy ktoś takie coś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto może stać na kołach.
Zdecydowanie polecam żeby stało na kołach. Odradzam natomiast stawianie na dachu lub drzwiach - dość duże koszty powstają później.

Jeśli masz tak duży garaż, to wiedz że są takie specjalne podnośniki dzięki, którym "przechylasz" auto na stronę którą chcesz... Uprzedzę pytania. Można przechylić z lewej na prawą i prawej na lewą. Nie da się z przodu na tył i na odwrót :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podnośnik odpada bo to sprawa rzędu tysiąca pln około, chyba taniej się nie da. Kołyski dostanę spokojnie do 200zł.

Też myślałem o oponach żeby oprzeć, ale boję się że sytuacja wymknie się spod kontroli i będą jakieś szkody. Właśnie wiem żeby nie opierać o drzwi. Lepiej o słupki chyba, bo na drzwiach cienka blacha.

Ojciec mi mówił żeby dla pewności zlać olej. Czy to tutaj będzie wymagane i jak z płynem chłodniczym? Ma to jakiś obieg zamknięty czy również zlewać dla pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o przechylaniu auta to tylko jedno skojarzenie mi przychodzi do głowy - jak to wszystko się wywraca. Nie wiem co chcesz robić ale może mądrzejszym i bezpieczniejszym sposobem będzie:

PODJAZD NAJAZD, PODJAZDY, najazdy 2000kg NAJTANIEJ (4768825277) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

tego rodzaju najazd, szału niema ale może wystarczy, o bezpieczeństwie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...