Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Gdzie są kabelki od czujników Klocków Hamulcowych ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam oststnio zaczeła mi swiecić kontrolka od klocków hamulcoych! Klocki są ok A co najlepsze nie mam czujników tak jak ktoś by je poodcinał została tylko dziura w nadkolu po kabelku! Jak jade po dziurach to kontrolka mruga Strasznie mnie to denerwuje!

Pomocy! Chce znaleść wiązke z tymi kabelkami bo chcem zakupić te czujniki i zrobic to jak sie nalezy a nie na jakiś zworkach i poucinanych kablach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki kompletne można bez problemu kupić.

Znajdują się ,myślę ze w e 30 również przy klockach hamulcowych w kołach prawych przedniej i tylniej osi autka.

Wyciągać je i wsadzać mozna bez ściągania kół ale to sporo kombinacji więc lepiej zdjąć sobie koło.

Ja za kompletny czujnik zapłaciłem 28 PLN.

Reszta to już tylko ściągnąć koło,

odpiąć wtyczkę starego czujnika,

wysunąć stary czujnik z okładziny klocka hamulcowego,

wtyczkę instalacji w samochodzie psiknąć wd40 i chwilke poczekac,

wsunąć nowy czujnik w okładzinę klocka hamulcowego(nie ma obawy sam potem się nie wysunie) i podpiąc wtyczkę czujnika do instalacji autka,

Założyć koło i tyle

Po wymianie Kontrolka klocków zapali sie na chwile i potem sama zgasnie tak przynajmniej było w moim przypadku.

W Twoim przypadku jeśli nie masz tych czujników wystarczy je kupic i znalezć wiązkę a raczej wtyczkę w instalacji autka pasującą do wtyczki czyjnika(koła od strony pasażera)

i jesli wtyczka pozostawała rozłączona długi czas to napewno nalezałoby potraktowac ja wd 40 bo napewno w takim miejscu została bardzo zabrudzona.

Sciągnij koła i dokładne i spokojnie sobie tej wtyczki poszukaj,może jest gdzieś pod kupą błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokładnie nie wiem po której stronie w e 30 sa te czujniki.

Ja u siebie miałem z tym problem jak przy wymianie klocków urwał mi sie kabelek przy samym czujniku i nie dało sie tego polutowac i jezdziłem tak przez rok bo osobiscie mi to nie przeszkadzało a wiedziałem ze mam nowe klocki tekze luzik

Trzeba ściągnąć sobie koła(jesli na tyle masz bębny to zostają tylko przednie koła ściągnij oba dla pewności i spkojnie poszukaj napewno gdzies sa skoro kontrolka działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej E-36 325i czujnik jest z lewej strony z przodu i z prawej z tylu i wydaje mi sie ze tak samo jest w E-30 ale jesli sie myle to przepraszam uklon_bmw U mnie tez jakis pajac gabelki przy klockach obcial bo chyba taniej i lepeij mu bylo obciac kabelki niz wymienic klocki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Ja też byłem zdziwiony przy kupnie. Mało tego jest to 1990 rok i ABS-u też niema. Ale nie nażekam

A może to jakiś szczep? Bez obrazy. W E30 tarcze z tyłu już chyba były od 1.8 iS w górę?

Pozdrawiam

Wychodziły z fabryki 320tki z bebnami :wink: dziwne ale prawdziwe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem zdziwiony przy kupnie. Mało tego jest to 1990 rok i ABS-u też niema. Ale nie nażekam

A może to jakiś szczep? Bez obrazy. W E30 tarcze z tyłu już chyba były od 1.8 iS w górę?

Pozdrawiam

Sprawdzałem na realoem i teczęści są zkatalogowane, po za tym niemcy raczej nie robią przeszczepów ani składaków, a ja jestem pierwszym właścicielem w Polsce :wink: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...