Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy warto założyć felgi 18" 225/40 patrząc na nasze dro


Rekomendowane odpowiedzi

lansowow jednym slowem..i toczydelko

- osiagi klekna

- spalanie wzrosnie

- komfort spadnie

- szybciej beda zurzywac sie elementy zawiechy

- na mokrej nawierzchni bedzie lipa

- trza uwazac na wszystkie dziurki dziureczki i krawezniki

+ lepszy wyglad

+ lepsze trzymanie w zakretach

+ bardziej lansowa jazda

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jeżdił ze ściśnietymi pośladkami i wogółe sie nie rozluznisz patrzac ciagle na wyboje naszych dróg i zastanawiał sie co sie bedzie działo przy przejezdzaniu po nierównosciach.Wygląd bedzie nie kwestionowany ale twoj loozik podczas jazdy niewielki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim profilu i przy takiej szerokości kapcia to jak wjedziesz w koleinę, będziesz jechał jak po szynach :mrgreen: Trzeba uważać zanim się przyzwyczaisz, bo opona nie będzie się tak odkształcać jak przy wyższym profilu :!: Zupełnie inna jazda <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lansowow jednym slowem..i toczydelko

- osiagi klekna

- spalanie wzrosnie

- komfort spadnie

- szybciej beda zurzywac sie elementy zawiechy

- na mokrej nawierzchni bedzie lipa

- trza uwazac na wszystkie dziurki dziureczki i krawezniki

Jeszcze jednym ZASADNICZYM minusem będą koszty oponek...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lansowow jednym slowem..i toczydelko

- osiagi klekna

- spalanie wzrosnie

- komfort spadnie

- szybciej beda zurzywac sie elementy zawiechy

- na mokrej nawierzchni bedzie lipa

- trza uwazac na wszystkie dziurki dziureczki i krawezniki

Jeszcze jednym ZASADNICZYM minusem będą koszty oponek...

Pozdr.

no zgodze sie ze zakup nowych oponek to gruby wydatek... uzywki w stanie 5-6 mm mozna wyrwac na allegro za 300-350 pln za 2 szt

ale jak kogos stac to hehe czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim profilu i przy takiej szerokości kapcia to jak wjedziesz w koleinę, będziesz jechał jak po szynach :mrgreen: Trzeba uważać zanim się przyzwyczaisz, bo opona nie będzie się tak odkształcać jak przy wyższym profilu :!: Zupełnie inna jazda <bmw_4>

Racja! jak pierwszy raz zalozylem u siebie 225/45/17 to najmniejsza koleinie czulem.Pierwszy dzien to myslalem ze nie dokrecilem kol albo ze fele krzywe,potem sie przyzwyczailem.we Polsce raczej bym nie zalozyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jeżdił ze ściśnietymi pośladkami i wogółe sie nie rozluznisz patrzac ciagle na wyboje naszych dróg i zastanawiał sie co sie bedzie działo przy przejezdzaniu po nierównosciach.Wygląd bedzie nie kwestionowany ale twoj loozik podczas jazdy niewielki:)

Z tą kwestią to raczej nie bedzie wiekszego problemu bo jeszcze niezdązyłęm się odzwyczaic od poprzedniego samochodu w którym miałem sportowe zawieszenie i fele 17 " 205/40. To dopiero była jazda....... Ale jak narazie nie było tragicznie choc nie ukrywac ze niekiedy jazda była "troche " męcząca z powodu naszych pieknych dróg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Równierz odradzam

Ja u siebie mam założone jeszcze wieksze(245/40/r415) niestety nie na nasze drogi-komfort jazdy spadł okrutnie(jakbyś jechał pociągiem) każda dziurkę w nawierzchni czuć, siada zawieszenie o do tego na słynnych polskich koleinach można się nieźle przejechać-nawet przy niewielkiej prędkości gdy wpadniesz w koleinę potrafi auto wybić z drogi i obrócić kilka razy w najlepszym wypadku a w najgorszym chyba nie muszę pisać...

Pozdro <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony o szerokosci 225 i wiekszej beda nerwowo trzymaly auto na drodze w koleinach

jesli myslisz o 18 to cale szczescie ze masz zwykly zawias, tragedii nie bedzie ale fakt trzeba uwazac strasznie na dziury. Sam stoje przed wyborem opon jakie zalozyc na obecny sezon, ostatnio miałem 225/45 17 przod i 235/45 17 tył i na zawiasie Mtechnik bylo calkiem znosnie, tylko koleiny przeszkadzaja ale kwestia przyzwyczajenia <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakladam 245x45x18 na lato :twisted:

Tyle ze ja prawie ich nie bede czuc w tym aucie :)

jezeli chodzi o komfort

A jezeli o auto oraz felgi , jezeli kupisz jakies fele szmirowatej jakosci co 2 tygodnie gwarantowane prostowanie felg , fele orginalne BMW nie beda sie krzywic itd

Oczywiscie szybciej Ci sie zuzyje zawiecha jak masz w lipnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli o auto oraz felgi , jezeli kupisz jakies fele szmirowatej jakosci co 2 tygodnie gwarantowane prostowanie felg , fele orginalne BMW nie beda sie krzywic itd

Własnie kumpel zakupił do e36 takie nowe 17 tanie wzór m5 jestem ciekaw jak mu sie beda spisywały

Jezeli orginal bedzie dobrze i solidnie nic im sie nie stanie chyba ze bedzie nie wiem po czym jezdzic ...

Niestety coraz wiecej podrobek jest felg BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...