Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Uparty BOCIAN :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymienilem ostatnio w swojej E30 316 M40 popychacze bo strasznie juz klepaly i silnik pracowal dość glosno, walek wyglada calkiem zdrowo wiec go nie wymienialem. Zalalem silnik gestszym olejem 15W40 wczesniej jezdzilem na Helix 5W40. Teraz chodzi juz znacznie ciszej ale to jeszcze nie to. Ciagle dobiega jakis klekot z silnika Co wiecej moge zrobic dla mojej beemeczki? Slyszalem ze wymiana konikow mija sie z celem. Co proponujecie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle dobiega jakis klekot z silnika

Musisz sobie zadać pytanie podstawowe: dlaczego klepie Ci coś w silniku, skoro hydroregulatory powinny działać, a nie działają. NIE MAJą NOMINALNEGO CIśNIENIA i żadna wymiana na "lepszy" olej nic Ci nie da. Zdejmij miskę odkręć panewki i zobaczysz gdzie ucieka ciśnienie. Ten silnik jest wrażliwy na straty ciśnienia oleju i wszytko zaczyna się od panewek. Wiadomo BMW = trzeba ciśnąć na maxa.

Slyszalem ze wymiana konikow mija sie z celem

Nie mija się z celem jeśli są zużyte. dzwigienki powinny mieć krzywkę półkolistą, jeśli masz płaskie, to do wymiany.

PS

Robiłem remont i byłem tak jak Ty niezadowolony. Po wymianie panewek, cisza. Pomiar ciśnienia oleju nic nie wskazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panewki nadwymiar (u mnie był już szlif wału :shock: :shock: ) 130 + uszczelka miski 40, bo mechanior podarł starą

robota 250 :cry: :cry: :cry:

zrobiłbym sam ale pogoda nie ta itp.

to niedrogo za wymianę panewek i szlif............tylko żeby szlif zrobić to zdaje się trzeba głowicę w górę............ więc coś te koszta .............za niskie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...